Založ si blog

Bičík nášho masochizmu – vietnamský komplex

Vietnamci sú národ pracovitý, to nepoprie nik. Občas si síce robíme srandu z ich interpretácie našej ľúbozvučnej materčiny, no popri tom nám tak trochu unikajú ich temnejšie stránky, veď aj Vietnamec je len človek.

Jedného takého temnejšieho Vietnamca vraj uniesli z Nemecka. Do rodného Vietnamu, kde spreneveril nejakých 150 melónov v dolároch. Aj keď on sám tvrdí, že sa domov vrátil dobrovoľne a dobrovoľne sa vydal aj do rúk polície. No a keďže ho vraj uniesli slovenským vládnym špeciálom, tak nastal čas mediálny. Veď uhorková sezóna je taká nudná…

Mainstream zastúpený Denníkom N zasa čosi vypotil. Priniesol výpovede policajtov, ktorí sa s nimi oneskorili iba o rok a počuli čosi o štátnom záujme a pase, videli dakoho opitého a dobitého, svedčili o dodávke v kolóne a že Kali to vedel. A možno ešte čosi naviac, ale to je jedno. Článok pani prepytujem redaktorky Tódovej prevzali všetky médiá ako nové evanjelium, o ktorom sa nediskutuje a nepochybuje sa o ňom. Pán prezident sa tiež poponáhľal s jeho posvätením, len aby ho nikto nepredbehol na poste prvého apoštola, keď už teda nie je anjelom a dobrým už vôbec nie. A že opozícia žiada demisiu vlády a väzbu Kaliňáka? To je len taký folklórik.

Akosi si nikto nevšíma, že ministerstvo vnútra vypustilo sériu argumentov usvedčujúcich Tódovú z hlúposti a klamstiev. Prečo aj? Exkrement bol hodený a zasiahol cieľ, to stačí. Médiá veľmi dobre poznajú svojho slovenského konzumenta, ktorý bude ujúkať: „Oj, len aby sme v hanbe nezostali! Veď ako k tomu prídeme, že nás bude ktosi kdesi z únosu Vietnamca viniť?“ A bude sa do krvi bičovať aby odčinil hriechy slovenské, jedno či skutočné, či domnelé.

Nie prosím, takto nie. Zbavme sa komplexov menejcennosti, prestaňme so sebatrýznením. Nech si každý vyžerie to svoje. Nemci si mali Vietnamca lepšie vartovať – a koniec koncov prečo ich trápi, že podvodník inkasoval zaslúžený trest? Prečo to trápi nás? Izraelský Mossad pred pár desiatkami rokov uniesol z Argentíny architekta holokaustu, vojnového zločinca Adolfa Eichmanna, a vôbec sa za to nebičujú ani nehanbia. Naopak, chvália sa tým, že ho bez akýchkoľvek okolkov a prieťahov obesili.

Klamú nás agentúrne prieskumy? Overíme si to!

02.11.2019

Prieskumy preferencií politických strán sú v posledných dňoch v centre záujmu mediálnych konzumentov. Je na to viacero dôvodov, najdôležitejším z nich je určite 50-dňové moratórium na viac »

Odvolávam, čo som ešte neodvolával

31.10.2019

Titulok je parafrázou - formálne na známu pasáž z filmu Pyšná princezna. A obsahovo na najnovší počin opozičného konglomerátu pozostávajúceho zo SaS, Sme rodina a (ako inak) Matoviča. Matovič, viac »

Prelustrujme si Čižnára

29.10.2019

Človek nevie, či má plakať, alebo sa smiať. Dnes na svetlo božie vykukla správa, že nášho najvyššieho prokurátora, áno, priam generálneho, dakto nezákonne lustroval. Nie raz a nie dvakrát. viac »

caputova, zeman, cesky dom,

Prezident Zeman si v Bratislave splnil svoj dlhoročný sen

17.11.2019 19:45

Český dom má priniesť možnosti ďalších aktivít krajanov i veľvyslanectva ČR na Slovensku.

Boris Johnson

Johnson plánuje sťažiť Slovákom život v Británii

17.11.2019 19:17

Viac peňazí pre štát a, naopak, dlhé čakanie na financie od štátu. Navyše ešte neľahká cesta k zamestnaniu.

Premiér Andrej Babiš

Na výročie revolúcie dostal Babiš zamatové ultimátum

17.11.2019 19:10

Na Letenskej pláni, najväčšej voľnej ploche v českej metropole, sa už v predvečer výročia zišlo vyše štvrť milióna ľudí.

parlament,

Preferencie strán stagnujú, voliči chcú naozajstné témy

17.11.2019 18:50

Drogová kauza lídra PS/Spolu Michala Trubana, toxická komunikácia z Threemy Mariana Kočnera ani veľké predvolebné spájanie voličskými preferenciami nehýbu.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 211
Celková čítanosť: 674289x
Priemerná čítanosť článkov: 3196x

Autor blogu