#AllForAliAjuška!

15. januára 2019, spozabukakuk, Kauzy

Sranda musí byť, aj keby na chlieb nebolo. V duchu tohto hesla sa zo živého vyšetrovacieho spisu vynieslo, že údajná objednávateľka vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Alena Zs. (ukrytá za nickom Ali Ajuška) viedla čulé hovory na sociálnych sieťach s veľmi zaujímavou skupinou ľudí, až by sa podľa publikovaného obsahu zaznamenaných iskrivých chatov žiadalo označiť ich ako „klientov“.

Je pravda, že túto informáciu priniesol Denník N. A preto ju treba po skúsenostiach z minulosti brať s Nadhľadom a dokonca s určitou Nedôverou. Nech nám ako určitý orientačný bod poslúži fakt, že denník SME síce informáciu prebral, no vyhol sa zmienke o niektorých údajných diskutéroch z N-kárskeho zoznamu. Asi preto, že sa voči tomu dosť dôrazne ohradili. Podobne môže poslúžiť i výzva obyčajných lump ľudí, sústredených v Matovičovom koncentr poslaneckom tábore, dožadovali sa iba hlavy jediného človeka zo zoznamu.

Vzhľadom na rozsah a úroveň známostí (alebo pokusov o známosť?) predmetnej osoby nepokladám titulok tohto blogu za prehnaný. Aj keď sa možno nájde dostatok osôb, ktoré síce do Ajuškinej komunity „All“ dosiaľ novinármi neboli zaradené, no budú intenzívne pracovať na tom, aby to tak aj naďalej zostalo.