Jiří Jánošík byl polskej žid!

Toto zvolanie v terchovskej krčme je vraj najspoľahlivejším spôsobom rýchlej samovraždy. Myslím si však, že zvolenie pána Hlinu, baču oravského, za predsedu KDH je pre toto hnutie samovražedným spôsobom možno nie až takým bleskovým ako ten terchovský, no spoľahlivosťou sa mu určite vyrovná. Z Terchovej je to na Oravu len na skok.

KDH je podľa môjho osobného názoru spoločenstvom premrhanej šance. Slovenský volič je od prírody konzervatívny, opatrný voči novotám a náchylný veriť tradícii, aj tej kresťanskej. Toto všetko mu mohlo KDH ponúknuť – s reálnou šancou na 20-percentný výsledok v parlamentných voľbách… Žiaľ, ponúklo mu len uspávanie hadov a úteky ambicióznych politikov za vlastnými vzdušnými zámkami.

Príchod pána Alojza Hlinu sa z tohto pohľadu zdá byť prvkom osviežujúcim, no možno nie celkom stotožneným so spomenutým konzervativizmom slovenského voliča. Veď si len spomeňme na jeho vtipné skutky: založenie politickej strany – akéhosi mládežníckeho pendanta HZDS, kandidatúra na post bratislavského primátora, tank pred bytom Vasila Biľaka, kopa hnoja pred úradom vlády, krádež zástavy zo sídla SNS, črieda oviec už ani neviem kde, bitka v parlamente, výmena čuráckych komplimentov s pánom M., zadržanie políciou – i tou bruselskou… A určite som ešte mnohé aktivity zabudol spomenúť. Do parlamentu sa pán Hlina vyviezol ako nezávislý poslanec na chrbte OĽaNO, aby z neho pri prvej vhodnej príležitosti zoskočil a stal sa ešte nezávislejším.

To všetko evokuje dojem, že pánu Hlinovi nejde o nič iné, ako o prezentáciu vlastného ega. Momentálne to skúša so značkou politickej strany, ktorá neuspela vo voľbách. So značkou, s ktorou je podľa (nielen) mňa úplne nekompatibilný a ktorú jeho aktivity (nielen) podľa mňa dokážu zruinovať, zahrabať a zadupať.

Do hliny.

Každodenné haiku XXXIX

04.12.2025

Sychravý podzim. A hľa – rozrytý trávnik. Krtkovia šantia. Foto: auto blogu © spozabukakuk

Mám kriedu a nebojím sa ju použiť!

26.11.2025

Nebudem ticho, musia sa ma báť! Nebojácne kriedou, na ktorú mám neozbrojný pas, na chodník napíšem, že Šimečka je čosi. Dúfam, že sa čosi. Nebojácne na cestu napíšem, že aj Naď je čosi. Aj keď viem, že to okamžite hlboko zorie. Úplne bez strachu by som sa spýtal Matoviča že ako chutí čosi. Dúfam, že bude čosi aj za ušami. Len z jedného mám strach. Že napadne [...]

Fiasko generálneho štrajku, trápna kriedová revolúcia

17.11.2025

Až dve úžasné akcie nám na dnešok pripravil opozičný think-tank – generálny štrajk a kriedovú revolúciu. Zdá sa však, že ich mozgový trust nebol ani zďaleka natoľko výkonný ako by bolo potrebné. Generálny štrajk asi netreba príliš komentovať. Od začiatku to bol infantilný nápad, za ktorým z opozičných strán stála akurát SaSka. Tá istá SaSka, ktorá [...]

SR Bratislava TK Fico Piotr Serafin stretnutie BAX

Fico: Slovensko odmietlo závery o Ukrajine, aby ho nikto nespájal s vojenskou pôžičkou

19.12.2025 12:34

Mrzí ho, že sa úmyselne na zasadnutí nezúčastnil srbský prezident Aleksandar Vučič.

merz

Dohoda o pôžičke pre Ukrajinu je ranou pre Merzovu autoritu, píše nemecká tlač

19.12.2025 12:25

Podľa niektorých vyslala EÚ zo summitu v Bruseli jasný signál voči Rusku, podľa iných môže ruského prezidenta Vladimira Putina tešiť, že Česko, Maďarsko a Slovensko narušili jednotu únie.

Očkovanie

Analýzu vakcín od SAV zverejnili vo významnom zahraničnom vedeckom časopise

19.12.2025 12:25

Práca zaujala odborníkov a bolo na ňu vypracovaných päť oponentských posudkov s kladným ohlasom k prezentovaným dátam.

Ivan Korčok

Opozícia: Európa sa v kritickej situácii zmobilizovala, Slovensko je však podľa Korčoka čierny pasažier

19.12.2025 12:16, aktualizované: 12:46

Únia poskytne Ukrajine bezúročnú pôžičku vo výške 90 miliárd eur.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 395
Celková čítanosť: 2104820x
Priemerná čítanosť článkov: 5329x

Autor blogu