Nová vypchávka rozkroku

Pán europoslanec Sulík exceluje. Dnes zvolal tlačovku kvôli listu zaslanému Všeobecnému súdu EU. Aby sa pochválil, že tým listom sa pokúsil zhovadiť slovenského kandidáta na post sudcu toho istého súdu, pána profesora Procházku.

Nie že by pán europoslanec nemal nárok na vlastný názor, to mu upierať nebudeme. Skúmajme však jeho postavenie v tejto veci. Pána Procházku navrhla do funkcie Súdna rada. Teda zástupca jedného z pilierov moci demokratického štátu, moci súdnej. Nomináciu pána Procházku schválila vláda slovenskej republiky, teda zástupca ďalšieho z pilierov moci demokratického štátu, moci výkonnej. Nomináciu pána Procházku kritizuje človek zastupujúci Slovensko v europarlamente, človek, ktorý s menovanými demokratickými zložkami štátnej moci nemá absolútne nič spoločné.

Pán Sulík tu figuruje v postavení obyčajného občana Slovenskej republiky, nič viac, nič menej. Ako taký je oprávnený kritizovať postup Súdnej rady a vlády SR. Je však otázne prečo médiá venujú toľkú pozornosť tlačovej besede občana síce oprávneného, ale absolútne nekompetentného. Veď jediným „argumentom“ pána Sulíka je akýsi „nevhodný morálny profil“ pána Procházku. Čo tým pán Sulík myslel? Že Procházka nešiel po parlamentných voľbách do koalície s jeho stranou, ale so Smerom-SD? Nuž, asi aj na Všeobecnom súde EU si potrebujú občas prečítať niečo pre zasmiatie…

Tento pokus šéfa SaS pripomína len nové balenie ponožiek slúžiacich na vypchatie jeho rozkroku. Kvôli optickému zväčšeniu svojho prirodzenia. Obávam sa však, že na reálnu veľkosť pipíka pána europoslanca nebudú mať tieto ponožky ani ten najmenší vplyv.

 

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

Vianočná

25.12.2025

Viáá-nóó-céé, patríme k sebe Komu nešibalo, tomu už (censored)! Je ti zima, dievčatko? Ho, hó! Zmrzneš zakrátko! Keď vydržíš nepapať, uvidíš zlaté prasiatko. Reklamy lákajú, svetielka si svietia, vo vresku konzumu tíško plače dieťa. © spozabukakuk

Trump

Trump nie je jediný. Čo má spoločné s Goebbelsom?

21.01.2026 11:30

Prezident USA nie je jediný, kto dostal medailu spojenú s Nobelovou cenou mieru bez toho, aby sa stal aj laureátom prestížneho ocenenia.

SR Bratislava Vláda 124. Schôdza BAX

Obvinením Matečnej chcú možno prekryť kauzu šéfky Pirátov, mieni minister Takáč

21.01.2026 11:27

„To je len môj nejaký prvotný úsudok, kladiem si rečnícku otázku,“ zdôraznil Takáč.

Scott Bessent

„Hlboký nádych“, počkajte si na Trumpa. Bessent v Davose tíši Európanov

21.01.2026 11:17

Americký prezident dorazí do Davosu s trojhodinovým meškaním.

Putin, Trump

Grónsko ako nový Krym? Putin triumfuje pri pohľade na rastúci rozkol v NATO

21.01.2026 11:11

Rusko pravdepodobne sedí so založenými rukami a myslí si, že Vianoce sa ešte neskončili.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2117479x
Priemerná čítanosť článkov: 5320x

Autor blogu