Založ si blog

Odžubali mački ftački

Tak označujú východniari, alebo možno len košičania, situáciu, kedy niekto s niekým kruto vybabral. No a včerajšie vyhlásenie troch šéfov koaličných strán o tom, že predčasné voľby by vôbec byť nemuseli, takým vybabraním určite bolo.

Opoziční lídri pomaly začínali preteky v hre na Otca Zjednotiteľa. Matovič zháňal do svojho košiara ovečky, ktorých zisky by prípadne mohli po voľbách prepadnúť, predovšetkým KDH a SMK. Hlas kresťana Lojzka Hlinu však bol pomerne jasný a v kresťanských termínoch by sa dal interpretovať slovami „Ani Bohovi!“. SMK sa pre istotu ani nevyjadrila, možno aby sa vyhla používaniu vulgarizmov. A verte, že maďarčina v tomto žánri ponúka skutočne veľmi pestrý a šťavnatý výber.

Druhým Otcom Zjednotiteľom sa túžil stať Richard Sulík. No s tým rozdielom, že zjednotenie síce až po voľbách (odpad predsa treba separovať, OLO sa vyzná), ale zato s predvolebným záväzkom o nespolupráci s konkrétne uvedenými subjektami. Škoda, že sa možní partneri nestihli vyjadriť, svet by bol veselší. Také zjednocovanie má však jeden háčik, po dosiahnutí cieľa je zrazu akosi priveľa ambicióznych kandidátov na primálo voľných postov. Aj keď je pravda, že momentálne to Sulíka už vôbec nemusí vzrušovať.

Hry na Otcov Zjednotiteľov trvali len krátko, teraz sa však začali hry na divadelných kritikov. Blesková bola Ďuriš Nicholsonová, toto teátro vraj nemá obdobu. Verme jej, vyzná sa. V robení teátra má len málo rovnocenných konkurentov. Na zásadné vyjadrenia ďalších teatrológov čakáme. Ako dlho? Záleží na tom ako ťažko im nové okolnosti pôjdu dolu gágorom, kedy prestanú búšiť pästičkami do podlahových krytín a poutierajú si uslzené tváre.  Rozlúčiť sa s víťaznými ilúziami a vysnívanými pozíciami v mocenských štruktúrach môže byť dosť ťažké.

Ak použijeme mačaciu ľudovú sentenciu zo západnejšej časti našej domoviny, tak by sme mohli povedať, že im vytreli kocúra. Odžubali mački ftački je však také nejaké údernejšie a výstižnejšie. Ta ňe?

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

Kto za to môže?

20.12.2022

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných: Fico Pellegrini Čaputová mafiáni a oligarchovia novinári fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou zradcovia a utečenci z vlastných radov [...]

Andrej Babiš

Babiš zostane predsedom hnutia ANO aj poslancom v Snemovni

08.02.2023 20:50, aktualizované: 21:08

Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje.

Rastislav Káčer, Péter Szijjártó

Matovič: Káčer sa má ospravedlniť za slová o možnom nároku Maďarska na územie SR

08.02.2023 18:16

Káčer pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

08.02.2023 17:52

Vláda prezidentke za viac ako mesiac predložila už viac ako 80 materiálov.

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1696288x
Priemerná čítanosť článkov: 5454x

Autor blogu