Založ si blog

Odžubali mački ftački

Tak označujú východniari, alebo možno len košičania, situáciu, kedy niekto s niekým kruto vybabral. No a včerajšie vyhlásenie troch šéfov koaličných strán o tom, že predčasné voľby by vôbec byť nemuseli, takým vybabraním určite bolo.

Opoziční lídri pomaly začínali preteky v hre na Otca Zjednotiteľa. Matovič zháňal do svojho košiara ovečky, ktorých zisky by prípadne mohli po voľbách prepadnúť, predovšetkým KDH a SMK. Hlas kresťana Lojzka Hlinu však bol pomerne jasný a v kresťanských termínoch by sa dal interpretovať slovami „Ani Bohovi!“. SMK sa pre istotu ani nevyjadrila, možno aby sa vyhla používaniu vulgarizmov. A verte, že maďarčina v tomto žánri ponúka skutočne veľmi pestrý a šťavnatý výber.

Druhým Otcom Zjednotiteľom sa túžil stať Richard Sulík. No s tým rozdielom, že zjednotenie síce až po voľbách (odpad predsa treba separovať, OLO sa vyzná), ale zato s predvolebným záväzkom o nespolupráci s konkrétne uvedenými subjektami. Škoda, že sa možní partneri nestihli vyjadriť, svet by bol veselší. Také zjednocovanie má však jeden háčik, po dosiahnutí cieľa je zrazu akosi priveľa ambicióznych kandidátov na primálo voľných postov. Aj keď je pravda, že momentálne to Sulíka už vôbec nemusí vzrušovať.

Hry na Otcov Zjednotiteľov trvali len krátko, teraz sa však začali hry na divadelných kritikov. Blesková bola Ďuriš Nicholsonová, toto teátro vraj nemá obdobu. Verme jej, vyzná sa. V robení teátra má len málo rovnocenných konkurentov. Na zásadné vyjadrenia ďalších teatrológov čakáme. Ako dlho? Záleží na tom ako ťažko im nové okolnosti pôjdu dolu gágorom, kedy prestanú búšiť pästičkami do podlahových krytín a poutierajú si uslzené tváre.  Rozlúčiť sa s víťaznými ilúziami a vysnívanými pozíciami v mocenských štruktúrach môže byť dosť ťažké.

Ak použijeme mačaciu ľudovú sentenciu zo západnejšej časti našej domoviny, tak by sme mohli povedať, že im vytreli kocúra. Odžubali mački ftački je však také nejaké údernejšie a výstižnejšie. Ta ňe?

Vulgárne prasa na čele vlády

25.09.2020

Čurák. Posratá kompa. Smradľavý skunk. Aj debil. “Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.” “…hovno, čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár…” Múdrosráč. „…bolo by morálne, aby som ja po Slovensku šíril, že Blaha mydlil barana?“ Záver: toto ani [...]

Z Matovičovej verzie pravdy a úprimnosti sa prevracia žalúdok

22.09.2020

Tak sa nám pán premiér zavzdušnil. A dosť veľa ľudí malo na konci dňa radosť, že sa niekomu podarilo nasrať ho. Ale poďme k veci. Pán premiér zverejnil niekoľko informácií, ktorými mu svet (podľa jeho vnímania pravdy) neuveriteľne ubližuje. Zhrniem podstatu – rodinný podnik Matovičovcov mal údajne vložených 10 miliónov evráčov slovenských v investičnej [...]

Kočner – čo ďalej?

04.09.2020

Súd rozhodol. Kočner a Zsuzsová sú podľa jeho verdiktu nevinní. Vraj rozhodol pre väčšinu šokujúco, no pokiaľ človek sledoval diskusie pod článkami o Kočnerovom procese, tak pre väčšinu to žiadny šok nebol. A veľmi ľutujem, že sa mi nepodarilo vyhľadať článok v SME, v ktorom jeho autor ešte pred začatím procesu apaticky konštatoval, že Kočnerovi zrejme nič [...]

MUDr. Igor Bukovský

Bukovský odkazuje politikom: Nezaobchádzajte s ľuďmi ako so škôlkármi

29.09.2020 18:22

Prečo treba na Slovensku núdzový stav? Pýta sa v rozhovore pre TV Pravda Igor Bukovský, lekár a odborník na zdravý životný štýl.

Jozef Čentéš

Ombudsmanka navrhla na kandidáta na generálneho prokurátora Čentéša

29.09.2020 17:46, aktualizované: 19:03

Poslanci Národnej rady SR majú voliť kandidáta na generálneho prokurátora na schôdzi, ktorá sa začne 24. novembra.

cigániková jana

Cigániková hovorí o bariérach v potratovej novele, nevidí v nej pomoc

29.09.2020 17:25

Poslankyňa NR SR Anna Záborská v utorok v pléne predložila pozmeňujúci návrh k vlastnej potratovej novele.

Národné centrum zdravotníckych informácií / NCZI / Peter Bielik /

Funkcionalita zberu dát cez aplikáciu Moje ezdravie bola od začiatku chybná

29.09.2020 17:14

Súčasné vedenie NCZI podľa jej slov už prijalo potrebné technické aj organizačné bezpečnostné opatrenia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 1176748x
Priemerná čítanosť článkov: 4615x

Autor blogu