Založ si blog

Odžubali mački ftački

Tak označujú východniari, alebo možno len košičania, situáciu, kedy niekto s niekým kruto vybabral. No a včerajšie vyhlásenie troch šéfov koaličných strán o tom, že predčasné voľby by vôbec byť nemuseli, takým vybabraním určite bolo.

Opoziční lídri pomaly začínali preteky v hre na Otca Zjednotiteľa. Matovič zháňal do svojho košiara ovečky, ktorých zisky by prípadne mohli po voľbách prepadnúť, predovšetkým KDH a SMK. Hlas kresťana Lojzka Hlinu však bol pomerne jasný a v kresťanských termínoch by sa dal interpretovať slovami „Ani Bohovi!“. SMK sa pre istotu ani nevyjadrila, možno aby sa vyhla používaniu vulgarizmov. A verte, že maďarčina v tomto žánri ponúka skutočne veľmi pestrý a šťavnatý výber.

Druhým Otcom Zjednotiteľom sa túžil stať Richard Sulík. No s tým rozdielom, že zjednotenie síce až po voľbách (odpad predsa treba separovať, OLO sa vyzná), ale zato s predvolebným záväzkom o nespolupráci s konkrétne uvedenými subjektami. Škoda, že sa možní partneri nestihli vyjadriť, svet by bol veselší. Také zjednocovanie má však jeden háčik, po dosiahnutí cieľa je zrazu akosi priveľa ambicióznych kandidátov na primálo voľných postov. Aj keď je pravda, že momentálne to Sulíka už vôbec nemusí vzrušovať.

Hry na Otcov Zjednotiteľov trvali len krátko, teraz sa však začali hry na divadelných kritikov. Blesková bola Ďuriš Nicholsonová, toto teátro vraj nemá obdobu. Verme jej, vyzná sa. V robení teátra má len málo rovnocenných konkurentov. Na zásadné vyjadrenia ďalších teatrológov čakáme. Ako dlho? Záleží na tom ako ťažko im nové okolnosti pôjdu dolu gágorom, kedy prestanú búšiť pästičkami do podlahových krytín a poutierajú si uslzené tváre.  Rozlúčiť sa s víťaznými ilúziami a vysnívanými pozíciami v mocenských štruktúrach môže byť dosť ťažké.

Ak použijeme mačaciu ľudovú sentenciu zo západnejšej časti našej domoviny, tak by sme mohli povedať, že im vytreli kocúra. Odžubali mački ftački je však také nejaké údernejšie a výstižnejšie. Ta ňe?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726170x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu