Založ si blog

Odžubali mački ftački

Tak označujú východniari, alebo možno len košičania, situáciu, kedy niekto s niekým kruto vybabral. No a včerajšie vyhlásenie troch šéfov koaličných strán o tom, že predčasné voľby by vôbec byť nemuseli, takým vybabraním určite bolo.

Opoziční lídri pomaly začínali preteky v hre na Otca Zjednotiteľa. Matovič zháňal do svojho košiara ovečky, ktorých zisky by prípadne mohli po voľbách prepadnúť, predovšetkým KDH a SMK. Hlas kresťana Lojzka Hlinu však bol pomerne jasný a v kresťanských termínoch by sa dal interpretovať slovami „Ani Bohovi!“. SMK sa pre istotu ani nevyjadrila, možno aby sa vyhla používaniu vulgarizmov. A verte, že maďarčina v tomto žánri ponúka skutočne veľmi pestrý a šťavnatý výber.

Druhým Otcom Zjednotiteľom sa túžil stať Richard Sulík. No s tým rozdielom, že zjednotenie síce až po voľbách (odpad predsa treba separovať, OLO sa vyzná), ale zato s predvolebným záväzkom o nespolupráci s konkrétne uvedenými subjektami. Škoda, že sa možní partneri nestihli vyjadriť, svet by bol veselší. Také zjednocovanie má však jeden háčik, po dosiahnutí cieľa je zrazu akosi priveľa ambicióznych kandidátov na primálo voľných postov. Aj keď je pravda, že momentálne to Sulíka už vôbec nemusí vzrušovať.

Hry na Otcov Zjednotiteľov trvali len krátko, teraz sa však začali hry na divadelných kritikov. Blesková bola Ďuriš Nicholsonová, toto teátro vraj nemá obdobu. Verme jej, vyzná sa. V robení teátra má len málo rovnocenných konkurentov. Na zásadné vyjadrenia ďalších teatrológov čakáme. Ako dlho? Záleží na tom ako ťažko im nové okolnosti pôjdu dolu gágorom, kedy prestanú búšiť pästičkami do podlahových krytín a poutierajú si uslzené tváre.  Rozlúčiť sa s víťaznými ilúziami a vysnívanými pozíciami v mocenských štruktúrach môže byť dosť ťažké.

Ak použijeme mačaciu ľudovú sentenciu zo západnejšej časti našej domoviny, tak by sme mohli povedať, že im vytreli kocúra. Odžubali mački ftački je však také nejaké údernejšie a výstižnejšie. Ta ňe?

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647235x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu