Založ si blog

Hej vy tam, mienkotvorní! Sú to hoaxy?

Je zbytočné po tisíci krát opakovať to, čo dnes hýbe Slovenskom. Dvojnásobná vražda, pri ktorej objasnení sa mala zomknúť celá krajina, poslúžila na rozoštvávanie, lži, demagógiu. A čo bolo základom? Nuž, mafia, alebo lepšie povedané proklamovaný mafiánsky motív vraždy.

Je to naozaj tak?

Postrehol som dve závažné informácie, ktoré som následne márne hľadal v správach mienkotvorných médií. Dôvody môžu byť dva. Prvým je to, že môže ísť o hoaxy. Ja si to nemám ako overiť, no mienkotvorný denník SME má boj proti hoaxom takpovediac v náplni práce. A len toť nedávno riešil ako hoax dokonca nejaký nepodstatný výrok českého humoristu Jiřího Suchého, takže k závažnej správe by sa vyjadriť mohol a mal. Druhým dôvodom môže byť okolnosť, že informácie obsiahnuté v správach sa zakladajú na pravde, ktorej zverejnenie je v kontexte dnešných dní nežiadúce… Vzhľadom na zdroj riskujem, že po uvedení linkov bude tento blog v najlepšom prípade odstránený z hlavnej stránky. OK, kto sa bojí, nech nejde do lesa, alebo aspoň nech nepíše blogy.

Správa prvá: Taliansky prokurátor Bruno Cherchi vyvracia mafiánsky motív vraždy. Odôvodnenie je jednoduché: polícia mala v radoch mafie svojho človeka. Vadala bol pod dohľadom, ktorý by každý náznak vražedných snáh zaregistroval. Kuciak pre nich nepredstavoval žiadny problém…

Správa druhá: Nevraždil profesionál, ale amatér. Dôvod? Ján a Martina boli zastrelení zbraňou, ktorú by profík nikdy nepoužil. Prerobenou plynovou pištoľou. Toto je vysvetlenie aj pre rozsypané náboje, ktoré boli pôvodne vysvetľované ako mafiánsky odkaz. Podobné amatérske úpravy sa často prejavujú zasekávaním nábojov v komore a nutnosťou prebíjať ich…

Nepochybujem o tom, že tieto správy novinárom neunikli. Rád by som počul komentáre k nim zo strany mainstreamu. Bez ohľadu nato, či ide o správy dôveryhodné, alebo výmysly. Mlčanie však môže dakedy prezradiť viac, ako intenzívne pokriky.

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34, aktualizované: 22:19

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647286x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu