Založ si blog

Hej vy tam, mienkotvorní! Sú to hoaxy?

Je zbytočné po tisíci krát opakovať to, čo dnes hýbe Slovenskom. Dvojnásobná vražda, pri ktorej objasnení sa mala zomknúť celá krajina, poslúžila na rozoštvávanie, lži, demagógiu. A čo bolo základom? Nuž, mafia, alebo lepšie povedané proklamovaný mafiánsky motív vraždy.

Je to naozaj tak?

Postrehol som dve závažné informácie, ktoré som následne márne hľadal v správach mienkotvorných médií. Dôvody môžu byť dva. Prvým je to, že môže ísť o hoaxy. Ja si to nemám ako overiť, no mienkotvorný denník SME má boj proti hoaxom takpovediac v náplni práce. A len toť nedávno riešil ako hoax dokonca nejaký nepodstatný výrok českého humoristu Jiřího Suchého, takže k závažnej správe by sa vyjadriť mohol a mal. Druhým dôvodom môže byť okolnosť, že informácie obsiahnuté v správach sa zakladajú na pravde, ktorej zverejnenie je v kontexte dnešných dní nežiadúce… Vzhľadom na zdroj riskujem, že po uvedení linkov bude tento blog v najlepšom prípade odstránený z hlavnej stránky. OK, kto sa bojí, nech nejde do lesa, alebo aspoň nech nepíše blogy.

Správa prvá: Taliansky prokurátor Bruno Cherchi vyvracia mafiánsky motív vraždy. Odôvodnenie je jednoduché: polícia mala v radoch mafie svojho človeka. Vadala bol pod dohľadom, ktorý by každý náznak vražedných snáh zaregistroval. Kuciak pre nich nepredstavoval žiadny problém…

Správa druhá: Nevraždil profesionál, ale amatér. Dôvod? Ján a Martina boli zastrelení zbraňou, ktorú by profík nikdy nepoužil. Prerobenou plynovou pištoľou. Toto je vysvetlenie aj pre rozsypané náboje, ktoré boli pôvodne vysvetľované ako mafiánsky odkaz. Podobné amatérske úpravy sa často prejavujú zasekávaním nábojov v komore a nutnosťou prebíjať ich…

Nepochybujem o tom, že tieto správy novinárom neunikli. Rád by som počul komentáre k nim zo strany mainstreamu. Bez ohľadu nato, či ide o správy dôveryhodné, alebo výmysly. Mlčanie však môže dakedy prezradiť viac, ako intenzívne pokriky.

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726215x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu