Založ si blog

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby… Keby si každý racionálne uvažujúci človek nepoložil triviálnu otázku:

Za čo, preboha?

Tejto okolnosti sú si veľmi dobre vedomé aj mienkotvorné denníky, i tento náš prinesol o tom správu a nepovolil pod článkom diskusiu. Pre istotu… Pani prezidentka je vo funkcii pol roka a absolvovala za ten čas niekoľko povinných prezidentských jázd, oficiálnych návštev v zopár krajinách. Na čo okrem vlastných módnych kreácií a niekoľkých vetovaných zákonov slovenského parlamentu mala ako vplyvná európska osobnosť vplyv?

Podívajme sa však priamo na zdroj a pozrime sa v akej spoločnosti sa naša „vplyvná“ pani prezidentka ocitla. Popri nesporne vplyvných osobnostiach typu Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Vladimír Putin, Christine Lagardeová sú tam aj tváre pre nás úplne neznáme. A aj zopár veľmi veselých typov, napríklad Greta Thunbergová, alebo Carola Racketeová – to je kapitánka lode s utečencami, ktorá takmer potopila taliansky policajný čln. Veľmi vtipne pôsobí i zaradenie Borisa Johnsona, ktorý by sa vplyvu na Európu veľmi rád úplne zbavil, ktorý si nevie dať rady s vlastnou krajinou a je veľmi otázne ako dopadne v blížiacich sa predčasných britských voľbách.

No a prezývka, ktorú našej pani prezidentke Politico vymyslelo, ma dostala do kolien: The role model… Najvýstižnejším prekladom sa mi zdá slovné spojenie „úloha modelky“. Pričom jedným z významov anglického „model“ je aj atrapa.

Je mi v podstate jedno kto za týmto počinom stojí a kto ho platí – pretože byť vplyvnejšou osobnosťou ako napríklad anglická kráľovná, alebo generálny tajomník OSN sa len tak bez (vplyvnej európskej) tlačenky nedá. Myslím si však, že Politico sa týmto skutkom zaradilo medzi portály venujúce sa úplne inému žánru ako politike.

Kabaretu, burleske, fraške.

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 728275x
Priemerná čítanosť článkov: 3341x

Autor blogu