Založ si blog

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby… Keby si každý racionálne uvažujúci človek nepoložil triviálnu otázku:

Za čo, preboha?

Tejto okolnosti sú si veľmi dobre vedomé aj mienkotvorné denníky, i tento náš prinesol o tom správu a nepovolil pod článkom diskusiu. Pre istotu… Pani prezidentka je vo funkcii pol roka a absolvovala za ten čas niekoľko povinných prezidentských jázd, oficiálnych návštev v zopár krajinách. Na čo okrem vlastných módnych kreácií a niekoľkých vetovaných zákonov slovenského parlamentu mala ako vplyvná európska osobnosť vplyv?

Podívajme sa však priamo na zdroj a pozrime sa v akej spoločnosti sa naša „vplyvná“ pani prezidentka ocitla. Popri nesporne vplyvných osobnostiach typu Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Vladimír Putin, Christine Lagardeová sú tam aj tváre pre nás úplne neznáme. A aj zopár veľmi veselých typov, napríklad Greta Thunbergová, alebo Carola Racketeová – to je kapitánka lode s utečencami, ktorá takmer potopila taliansky policajný čln. Veľmi vtipne pôsobí i zaradenie Borisa Johnsona, ktorý by sa vplyvu na Európu veľmi rád úplne zbavil, ktorý si nevie dať rady s vlastnou krajinou a je veľmi otázne ako dopadne v blížiacich sa predčasných britských voľbách.

No a prezývka, ktorú našej pani prezidentke Politico vymyslelo, ma dostala do kolien: The role model… Najvýstižnejším prekladom sa mi zdá slovné spojenie „úloha modelky“. Pričom jedným z významov anglického „model“ je aj atrapa.

Je mi v podstate jedno kto za týmto počinom stojí a kto ho platí – pretože byť vplyvnejšou osobnosťou ako napríklad anglická kráľovná, alebo generálny tajomník OSN sa len tak bez (vplyvnej európskej) tlačenky nedá. Myslím si však, že Politico sa týmto skutkom zaradilo medzi portály venujúce sa úplne inému žánru ako politike.

Kabaretu, burleske, fraške.

No a čo?

28.11.2020

Že sa náš pán premiér vulgárne vyjadruje o svojom koaličnom partnerovi? Že mu zadáva nesplniteľné úlohy a za ich nesplnenie sa mu vysmieva? Že sa vulgárne vyjadruje o občanoch svojej krajiny? Že má na háku dodržiavanie zákonov o diplomových prácach, kolaudáciách, dĺžke karantény, nosení rúšok? No a čo? Že sa pán predseda NR SR rozváža počas zákazu vychádzania [...]

Ľudové milície po jedenatridsiatich rokoch

16.11.2020

Od ministrov vnútra a vojny sme sa dozvedeli čo nás čaká, keď v deň 31. výročia zamatového prevratu vyjadríme svoj názor na verziu ľudských práv a slobôd, ktoré nám ponúka súčasná vláda. Pošlú na nás nielen „normálnych“ policajtov, ale aj políciu vojenskú a členov väzenskej a justičnej stráže. Vyzbrojených štandardnou antidemonštračnou technikou, [...]

Ako sa vyrába úspech plošného testovania

09.11.2020

Skončila sa tlačová beseda premiéra Matoviča a jeho ansámblu, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra vojny, vlastne obrany. V súvislosti s posledným menovaným pánom sa mi pre spolok okolo pána premiéra tlačí do klávesnice pomenovanie z nejakej českej sci-fi poviedky – připřiprdi. Slovo vytvorené podľa sovietskeho vzoru zo spojenia „příslušník [...]

kováčiková szabó

Prvá námestníčka GP Kováčiková je ešte vo funkcii, zastupuje ju Szabó

30.11.2020 15:09

Kováčiková však zotrváva na svojom minulotýždňovom vyhlásení o vzdaní sa funkcie. Jedná sa však o zložitejší legislatívny postup.

skola, škola,školstvo, učitelka, učitel, žiak,

Gröhling poslal členom krízového štábu plán na návrat žiakov do škôl

30.11.2020 14:29

Minister školstva mal na krízovom štábe predstaviť plán na návrat žiakov do škôl, zasadnutie štábu však bolo zrušené.

Alena Zsuzsová

Zsuzsovej v kauze vraždy exprimátora Hurbanova navrhli 25-ročné väzenie

30.11.2020 14:12, aktualizované: 14:31

Alena Zsuzsová je obvinená i v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

zdravotníctvo, Marian Kollár,

Zdravotníci píšu koaličným stranám: Bez peňazí bude kolaps!

30.11.2020 13:26

Zdravotníci sa chcú stretnúť s koalíciou. Hovoriť chcú o financovaní zdravotníctva v budúcom roku.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 270
Celková čítanosť: 1258259x
Priemerná čítanosť článkov: 4660x

Autor blogu