Založ si blog

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby… Keby si každý racionálne uvažujúci človek nepoložil triviálnu otázku:

Za čo, preboha?

Tejto okolnosti sú si veľmi dobre vedomé aj mienkotvorné denníky, i tento náš prinesol o tom správu a nepovolil pod článkom diskusiu. Pre istotu… Pani prezidentka je vo funkcii pol roka a absolvovala za ten čas niekoľko povinných prezidentských jázd, oficiálnych návštev v zopár krajinách. Na čo okrem vlastných módnych kreácií a niekoľkých vetovaných zákonov slovenského parlamentu mala ako vplyvná európska osobnosť vplyv?

Podívajme sa však priamo na zdroj a pozrime sa v akej spoločnosti sa naša „vplyvná“ pani prezidentka ocitla. Popri nesporne vplyvných osobnostiach typu Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Vladimír Putin, Christine Lagardeová sú tam aj tváre pre nás úplne neznáme. A aj zopár veľmi veselých typov, napríklad Greta Thunbergová, alebo Carola Racketeová – to je kapitánka lode s utečencami, ktorá takmer potopila taliansky policajný čln. Veľmi vtipne pôsobí i zaradenie Borisa Johnsona, ktorý by sa vplyvu na Európu veľmi rád úplne zbavil, ktorý si nevie dať rady s vlastnou krajinou a je veľmi otázne ako dopadne v blížiacich sa predčasných britských voľbách.

No a prezývka, ktorú našej pani prezidentke Politico vymyslelo, ma dostala do kolien: The role model… Najvýstižnejším prekladom sa mi zdá slovné spojenie „úloha modelky“. Pričom jedným z významov anglického „model“ je aj atrapa.

Je mi v podstate jedno kto za týmto počinom stojí a kto ho platí – pretože byť vplyvnejšou osobnosťou ako napríklad anglická kráľovná, alebo generálny tajomník OSN sa len tak bez (vplyvnej európskej) tlačenky nedá. Myslím si však, že Politico sa týmto skutkom zaradilo medzi portály venujúce sa úplne inému žánru ako politike.

Kabaretu, burleske, fraške.

Do batôžka si nalož. . .

22.11.2019

...pretvárku lož a faloš. Tak sa spieva v pesničke autorského tria Lasica, Satinský a Filip. A neuveriteľne to pasuje na vyhlásenie o NEVYTVORENÍ akéhosi bloku "demokratickej opozície", snáď viac »

Klamú nás agentúrne prieskumy? Overíme si to!

02.11.2019

Prieskumy preferencií politických strán sú v posledných dňoch v centre záujmu mediálnych konzumentov. Je na to viacero dôvodov, najdôležitejším z nich je určite 50-dňové moratórium na viac »

Odvolávam, čo som ešte neodvolával

31.10.2019

Titulok je parafrázou - formálne na známu pasáž z filmu Pyšná princezna. A obsahovo na najnovší počin opozičného konglomerátu pozostávajúceho zo SaS, Sme rodina a (ako inak) Matoviča. Matovič, viac »

Malta

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania

05.12.2019 23:05

Podnikateľ Yorgen Fenech pred súdom vyhlásil, že bývalý poradca premiéra Muscata mu poskytoval podrobnosti o vyšetrovaní prípadu.

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 685381x
Priemerná čítanosť článkov: 3218x

Autor blogu