Založ si blog

Figúrky v Matovičovej hre: seniori

Hrávali sme kedysi hru, ktorej český názov sme si poslovenčili do podoby „Človeče, nezlob sa!“. Dnes hrá pán premiér inú hru. Nie, nie je to kráľovská stratégia šachu, ani ruské šašky. Je to hra náhodných hodov pomyselnými kockami. Je to hra, v ktorej ako figúrky využíva seniorov a jej názov by sme mohli aktualizovať do podoby „Človeče, naser sa!“

Hra je rozohratá, je v plnom prúde. Prvé hody kockami vyniesli nevydarený pokus:
Psom a dôchodcom do obchodov vstup zakázaný!

Pán premiér sa však nevzdáva, ďalším hodom sa pokúša o rozkaz:
Žiadne vlaky zadarmo! Doma hrejte zadky, dedkovia a babky!

Pán premiér možno netuší čo spáchal. Z informácie ŽSR by však mohol a mal vedieť, že počet cestujúcich vo vlakoch sa počas koronakrízy znížil o 80%. Som náchylný pochybovať o tom, že podstatnú časť nepodstatného zvyšku cestujúcich tvoria dôchodcovia. Neverím, že hromadne využívajú možnosti poznávacích zájazdov a nákupných výletov – veď všetko dôležité je zatvorené. Zatvorené však nie sú ambulancie lekárov, ktoré často nie sú v mieste bydliska starších pacientov, a ktoré seniori pravidelne navštevujú. Popri vajataní o 13. dôchodku ďalší prejav starostlivosti o premnožené financie našich rodičov a prarodičov.

Veru, netuší pán premiér čo spáchal. Alebo možno aj tuší – a vie, že ak to zasa krachne, tak bude mať na koho zvaliť vinu, keď sa idea hry „Človeče, naser sa!“ prejaví v plnej sile. Minister dopravy nie je OĽaNO a z cudzieho (koaličného partnera) krv netečie.

Vyzerá to tak, že stále aktuálnejšou sa stáva hra s názvom „Človeče, neser nás…“

Doplnené o 18.33

Táto hlúpa hra trvala od TB ministra dopravy o 13.00 do 16.56, kedy „vláda“ vyhlásila, že opatrenie ruší. Neviem o akej vláde sa to hovorí, keď žiadna nezasadala a celý tento bordel (útlocitné dámy prepáčia) dohodli medzi sebou Matovič s Kollárom. Pričom pán predseda NR SR týmto činom urobil zo svojho nominanta na poste ministra dopravy nesvojprávneho šaša a spolu s Matovičom sa zahrali na všemocných diktátorov.

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669561x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu