Protest Asociácie prostitútok a prostitútov Slovenska

Asociácia prostitútok a prostitútov Slovenska (ďalej AP&PS) sa dôrazne ohradzuje voči odsúdeniahodnému výroku, ktorý včera zaznel z úst predsedu vlády SR – voči označeniu časti slovenských mediálnych tvorcov za prostitútky.

Pán premiér, my, prostitútky a prostitúti slovenskí, vykonávame profesiu, ktorá je označovaná za najstaršiu. Na chlieb svoj každodenný si zarábame tvrdou robotou v páľave slnka, v mraze, v daždi, piatok-sviatok. Prácou svojich rúk a iných častí tela sa snažíme naplniť nekompromisný zákon ponuky a dopytu a uspokojiť všetky, aj tie najnáročnejšie individuálne požiadavky svojich klientov. Pred svojimi klientmi sme úplne otvorení, nič pred nimi neskrývame. A za svoju záslužnú činnosť sme odmeňovaní nie celkom tak, ako by nám náležalo – no nikdy sme sa nesťažovali, zákony trhu rešpektujeme a plne sa im podriaďujeme.

Kladieme preto otázku, na ktorú odpoveď ani neočakávame: naozaj je naša drina porovnateľné s výkonom časti žurnalistickej obce?

Pán premiér, neoznačujeme váš výrok za politicky nekorektný, aj keď nespomína popri prostitútkach aj prostitútov. Nežiadame od vás ospravedlnenie zaň. Z jedného jediného dôvodu: menom nášho starobylého povolania bývajú označovaní i jedinci, ktorých morálne vlastnosti nezodpovedajú všeobecným požiadavkám kladeným na charakter člena spoločnosti. I to rešpektujeme, hoci sa tým cítime byť dotknutí. Jednu okolnosť by sme si však v tejto súvislosti dovolili zdôrazniť – ak niekedy v budúcnosti znovu použijete adjektíva tohto typu, zvýraznite, prosím, charakterovú črtu, ktorú nimi predovšetkým kritizujete.

Za porozumenie vám ďakuje

AP&PS – Asociácia prostitútok a prostitútov Slovenska, zisková organizácia

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

Vianočná

25.12.2025

Viáá-nóó-céé, patríme k sebe Komu nešibalo, tomu už (censored)! Je ti zima, dievčatko? Ho, hó! Zmrzneš zakrátko! Keď vydržíš nepapať, uvidíš zlaté prasiatko. Reklamy lákajú, svetielka si svietia, vo vresku konzumu tíško plače dieťa. © spozabukakuk

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Dobytie Donbasu? Bez mobilizácie to Putinovi nepôjde. Zelenskyj vyčíslil ohromné číslo vojakov, ktoré by Kremeľ potreboval

05.02.2026 07:06

Ukrajinský líder tiež poznamenal , že zmrazenie frontovej línie na súčasných pozíciách je už zo strany Kyjeva ústupkom.

most, Štiavnik

Rizikový most zbúrali, nový je bezpečnejší. Moderná konštrukcia má odolnejšie riešenie

05.02.2026 07:00

Od roku 2018 doteraz zrekonštruoval Žilinský samosprávny kraj desiatky mostov a teraz má v pláne ďalších šesť. V zlom stave ich však stále eviduje viac ako stovku.

Ruský vojak a znak Z

Ruský stand-upový komik dostal za vtipy takmer šesť rokov väzenia

05.02.2026 06:42

Podnetom pre stíhanie bol Ostaninov vtip o vojnovom veteránovi, ktorý prišiel o nohy. Urážky náboženských citov sa zase podľa súdu dopustil vtipom o Ježišovi.

Bill Gates

Bill Gates ľutuje každú minútu strávenú v spoločnosti Epsteina

05.02.2026 06:21

Gatesova bývalá manželka Melinda povedala, že zverejnenie dokumentov jej pripomenulo „niektoré veľmi, veľmi bolestivé chvíle.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2121230x
Priemerná čítanosť článkov: 5330x

Autor blogu