Úspešné pracovné cesty pána prezidenta

Tak sa nám náš pán prezident vrátil. Zo zahraničnej PRACOVNEJ cesty z Kórejskej republiky. Z úspešnej cesty, to treba dodať. Pretože aj keď webová stránka prezidentského paláca skromne zamlčiava jej úspešné výsledky, sú tu! A nemalé.

V prvom rade pán prezident dopravil vládnym špeciálom do Pjongčangu skupinu siedmych hokejistov a tým ušetril na výdajoch za ich letenky! Ušetril za letenku aj dcérke Natálke, ktorá tiež letela s nimi. Veď eroplán odvezie a keď už to je pracovná cesta, tak kadejaké poznámky o dochádzke na týždňovky lietadlom z Popradu do stolice Slovenska sú bezpredmetné.

No a potom v dejisku Hier si pán prezident zamakal. Otvoriť Slovenský dom nie je až také jednoduché ako by sa mohlo zdať, veď pri prestrihnutí stuhy treba pracovať manuálne a treba striktne dodržiavať predpisy BOZP pri práci s ostrými nožicami. A aj pri prípitkoch po dobre vykonanej práci je potrebná zvýšená ostražitosť, aby Kali nemal zasa zámienku pre posielanie faktúr za znečistené priestory.

No a potom tá najzodpovednejšia práca: fandenie našim športovcom. Pán prezident ukázal fanúšikovské srdce pri bujarom povzbudzovaní hokejistov, aj pri oslavách úspechov našej zlatej Naste. A prejavil aj živý a úprimný záujem o pocity Klaudie Medlovej, ktorej sa pri jej disciplíne, slopestyle,  nezadarilo podľa jej predstáv. Osobne však veľmi pochybujem, že mu na inteligentnú otázku o jej pocitoch pri páde počas jazdy odpovedala celkom úprimne, keďže pri rozhovore s prezidentom je vhodné vyhnúť sa  vulgarizmom.

Po týždni vyplnenom tvrdou prácou sa pán prezident vrátil vládnym špeciálom do vlasti. Škoda, že tak skoro, mal tam zostať čím dlhšie, azda aj natrvalo. Mohol tým urobiť pre Slovensko ešte viac.

Fiasko generálneho štrajku, trápna kriedová revolúcia

17.11.2025

Až dve úžasné akcie nám na dnešok pripravil opozičný think-tank – generálny štrajk a kriedovú revolúciu. Zdá sa však, že ich mozgový trust nebol ani zďaleka natoľko výkonný ako by bolo potrebné. Generálny štrajk asi netreba príliš komentovať. Od začiatku to bol infantilný nápad, za ktorým z opozičných strán stála akurát SaSka. Tá istá SaSka, ktorá [...]

Každodenné haiku XXXVIII

04.11.2025

novembrový chlad farbí listy do krásy ich posledných dní Foto: autor blogu © spozabukakuk

Babiš: Sarà perché ti ANO!

06.10.2025

Voľby v Česku skončili, výsledky sú dostupné vo všetkých médiách. Nechcem preto papagájovať výsledky a komentovať rozličné postoje k nim a názory na ne. Vlastne jednu tragismiešnu maličkosť by som predsa len rád spomenul, týka sa jej parafráza použitá v titulku blogu. V spravodajskej televízii TA3 nejaký nepodstatný komentátor vyjadril svoju neľúbosť k Andrejovi [...]

unian

Spravodajské weby, hry, ChatGPT či sieť X. Na internete hlásia veľké výpadky

18.11.2025 13:46, aktualizované: 14:09

Problémy hlásia aj spravodajské weby vrátane tých z Ukrajiny.

Martin Hojsík

Reštart po ére Fica? Hojsík opisuje, čo podľa neho čaká Slovensko po voľbách v roku 2027

18.11.2025 13:31

Slovenský europoslanec tvrdí, že strana Progresívne Slovensko sa neprofiluje naľavo ani napravo.

polsko

„Takmer teroristický čin.“ Za incidentmi na železnici sú Ukrajinci napojení na Rusko

18.11.2025 13:27, aktualizované: 14:19

Dobrzyňski zdôraznil, že cieľom Moskvy je destabilizovať Poľsko a vyvolať strach medzi obyvateľstvom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 393
Celková čítanosť: 2093973x
Priemerná čítanosť článkov: 5328x

Autor blogu