Kam sa podela hlava mafiánskeho štátu?

Na Slovensku sa páchajú ťažké zločiny. Vyjadruje sa k nim kadekto, pričom vyjadrenia majú väčšinou charakter obžaloby politických protivníkov a návrhov na ich popravu. V štáte vraj vyčína importovaná mafia. No ale čo vraví hlava štátu, ktorá sama označila štát, ktorého je prvým občanom, za mafiánsky? Zatiaľ ani bú… Prečo si pán prezident zahovoril príhovor „ke svým národům“ vo verejnoprávnej telke až na nedeľu?

Odpoveď zháňali viacerí mienkotvorní aj investigatívni, no asi sa dopátrali kde je prezident zakopaný, pretože sme síce otázku počuli, no odpoveď sa akosi nikde neobjavila. Prezident má totiž u spriatelených médií status posvätnej kravy a nik nesmie nahlas povedať, že poslednú aktivitu prejavil 20. februára (prijal predsedu Poľského Sejmu a vymenoval troch veľvyslancov) a potom sa po ňom zľahla zem. Na prezidentskom webe nie je po inkriminovanom dátume o jeho činnosti ani ťuk.

Kde teda je? Nuž, s pravdepodobnosťou blízkou istote – na dovolenke… Poznáme svojich pappenheimských. Veď po vyčerpávajúcej pracovnej ceste na ZOH v Pjongčangu musí predsa doplniť sily. Dúfajme, že dvojtýždenný relax mu umožní znovu vztýčiť prezidentskú štandardu (ak bola vôbec spustená) a vrhnúť sa s plnou silou do obetavej driny v prospech nás, nehodnej Slovače.

Libry na kontách influencerov

06.08.2025

Motto: Pecunia non olet! (Peniaze nesmrdia! – výrok pripisovaný rímskemu cisárovi Vespasianovi, je to jeho vyjadrenie k dani z verejných záchodov) A takto podobne si asi vyložili slovenskí influenceri príspevky od britského ministerstva zahraničných vecí za „podporu zvýšenej účasti v slovenských parlamentných voľbách“. Je pravda, že britské vládne kruhy [...]

Nezištná rada pre pána Šimečku

02.08.2025

Pán Šimečka, dámy a páni z PS! Nevolil som vás a ani sa na to v najbližších voľbách ľubovoľného typu nechystám. No napriek tomu si dovolím dať vám radu. Nezištnú, úprimnú, dokonca by sa dala označiť za priateľskú: Nepúšťajte do mediálnych diskusií pani poslankyňu Mesterovú! Prečo zaujímam k pani poslankyni takýto nežičlivý postoj? Odpoveď je jednoduchá, [...]

Ako EU upchala peňazovod na Ukrajinu

29.07.2025

Zaujímavá správa: EU zmrazila všetku finančnú pomoc UKrajine. A Zelenského finančné suchoty potrvajú až dovtedy, kým Verchovna rada (ergo parlament) neobnoví činnosť protikorupčných organizácií NABU a tamojšej špeciálnej prokuratúry. Nie že by ma zastavenie pomoci Ukrajine nejako zvlášť vyrušovalo, nedajbože vzrušovalo. Aspoň to zabíjanie skončí o pár dní skôr [...]

Požiar / Ružinov /

Nové detaily ružinovskej tragédie. Podľa svedkov mala matka sedieť v bare, otec volal o pomoc

20.08.2025 16:08

V Bratislave horel bytový dom, udalosť si vyžiadala život dvoch detí.

komár tigrovaný

V Európe je rekordný výskyt chorôb prenášaných komármi

20.08.2025 15:42

Podľa ECDC Európa čelí dlhším a intenzívnejším obdobiam, keď dochádza k prenosu chorôb prostredníctvom komárov.

Tomáš Drucker / Robert Fico /

Časť balíčka školských zákonov prerokuje vláda opätovne. Fico s nimi súhlasí

20.08.2025 14:48

Minister ubezpečuje, že predmetný balíček nie je žiadna legislatívna smršť.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 386
Celková čítanosť: 2057751x
Priemerná čítanosť článkov: 5331x

Autor blogu