Abstinenčný syndróm mienkotvorných médií

Čo sa stalo s mainstreamom? Zdá sa byť akýsi neistý, akoby stratil témy. Nuž, odišlo mu z javiska meno, ktoré bolo dovtedy najčastejšie používaným slovom v printových médiách: Fico.

Dokiaľ bol predsedom vlády, tak to bolo jednoduché. Niektorý z vychytených opozičníkov tlačovobesedového typu vylovil kauzu, v ktorej figuroval ktosi, kto minule vystupoval na električkovej zastávke Súmračná, označil ho (veľmi logicky) za človeka blízkeho Smeru a kto je na čele tejto strany? Nuž, Fico… A už to ficalo, vlastne fičalo. Fico sem, Fico tam, jupííí!

Ale dnes? Premiérom je Pellegrini a ten nie je zaujímavý. Napriek tomu (alebo práve preto), že abslovoval viacero významných zahraničných ciest, predovšetkým v Nemecku. Napriek tomu (alebo práve preto), že vo vláde je pokoj a maká tak, ako má. Tak teda je nutné oprášiť mediálne oveľa zaujímavejšie Ficovo meno a strieľať doňho hlava-nehlava aj muníciou priťažkou i pre bulvár. Uvediem pár príkladov z titulkov denníka SME, výber bol robený len za niekoľko posledných dní:

Fico v strachu z Pellegriniho pôsobí komicky a šliape si po jazyku

Fico neodišiel, stále chce škodiť

Apel na slušnosť je pre politikov ako Fico iba na smiech

Písať o tom, že v samotných článkoch (aj bez ficovských titulkov) sa toho nájde oveľa viac, je zbytočné. Trebárs chytanie za slovíčka, úvahy o pochmúrnych perspektívach Smeru pod vedením diktátora, o jeho duševnom rozpoložení, či dokonca pokusy o psychiatrické analýzy.

Skrátka typický abstinenčný syndróm. Jeho príznaky sa objavujú vždy, keď droga, od ktorej je človek závislý (v našom prípade ide o závislosť na Ficovi), je úplne vysadená, alebo je jej dávka znížená. Akútna fáza trvá nejakých 7-10 dní, toto už možno majú médiá za sebou. No po akútnej fáze je vraj možné niekoľko mesiacov pozorovať kolísavosť nálad, podráždenosť, či poruchy spánku. A dodajme i to, že tento typ závislosti je neliečiteľný a potecionálnym závisláckym feťákom zostáva človek – alebo v našom prípade médium – po celý zvyšok života.

Mám kriedu a nebojím sa ju použiť!

26.11.2025

Nebudem ticho, musia sa ma báť! Nebojácne kriedou, na ktorú mám neozbrojný pas, na chodník napíšem, že Šimečka je čosi. Dúfam, že sa čosi. Nebojácne na cestu napíšem, že aj Naď je čosi. Aj keď viem, že to okamžite hlboko zorie. Úplne bez strachu by som sa spýtal Matoviča že ako chutí čosi. Dúfam, že bude čosi aj za ušami. Len z jedného mám strach. Že napadne [...]

Fiasko generálneho štrajku, trápna kriedová revolúcia

17.11.2025

Až dve úžasné akcie nám na dnešok pripravil opozičný think-tank – generálny štrajk a kriedovú revolúciu. Zdá sa však, že ich mozgový trust nebol ani zďaleka natoľko výkonný ako by bolo potrebné. Generálny štrajk asi netreba príliš komentovať. Od začiatku to bol infantilný nápad, za ktorým z opozičných strán stála akurát SaSka. Tá istá SaSka, ktorá [...]

Každodenné haiku XXXVIII

04.11.2025

novembrový chlad farbí listy do krásy ich posledných dní Foto: autor blogu © spozabukakuk

Namíbia voľby

Namíbijský politik Adolf Hitler si nechal zmeniť meno

27.11.2025 22:04

Politik v minulosti svetové médiá zaujal svojim menom.

Polícia SR Laura

Nevideli ste ju? Polícia pátra po 16-ročnej Laure

27.11.2025 21:37

Dievča má poruchu autistického spektra.

andrej babiš

Babiš varoval pred „slovenským scenárom“. Pri slovách o synovi tiekli slzy

27.11.2025 20:44, aktualizované: 22:07

Koľkokrát ma už chceli zabiť. Minulý týždeň tu bola opäť polícia, zase ma chce niekto zabiť, povedal Babiš.

Rozvodneny Hornad pri hati Kosice

Po dažďoch prišiel mráz: Hladiny riek na východe stabilizované, no poľadovica stále hrozí

27.11.2025 20:00

Hladiny väčšiny východoslovenských riek už budú klesať, výnimkou sú Latorica, Bodrog a Laborec.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 394
Celková čítanosť: 2097222x
Priemerná čítanosť článkov: 5323x

Autor blogu