Založ si blog

Nová Krymská vojna

Tentoraz však nie medzi Ruskom a Osmanskou ríšou, ale medzi Slovenskom a Ukrajinou.

Ako vypukla? Nuž, rozhodlo sa pár poslancov zákonodárneho orgánu Slovenskej republiky, že sa zájde pozrieť na Krym. Kto pozná krásy vychytenej rekreačnej oblasti bývalého sajuza, ten sa nebude čudovať, hlavne ak tam idú ako súkromné osoby. Lenže rekreácia slovenských poslancov sa dáko znevidela zastúpeniu Ukrajiny na Slovensku a poďho ono hlasno protestovať!

Darmo ich slovenské zahraničné ministérium tíšilo, že načim by bolo protestovať tichšie, tak dáko diplomatickejšie – ale nie. Ukrajinec je nátura tvrdá a keď sa nájdu médiá ochotné zverejniť jeho hlasný krik, tak prečo by ich nepoužil? Keď už nechceme tiež  nediplomaticky napísať, že by ich nedajbože mohol zneužiť…

Neuvedomil si však pán poslanec ukrajinský, že si do vlastného hniezda špiní, keď sa vyhráža poslancom slovenským zákazom vstupu na Ukrajinu ak by od svojho krymského rekreačného zámeru neustúpili. Prečo? Nie, nebudem sa odvolávať na to, že Krym už navštívili poslanci parlamentu talianskeho alebo francúzskeho.

Pán ukrajinský veľvyslanec protestuje úplne nelogicky preto, lebo napriek takzvanej anexii Krymu Ruskom Ukrajina stále považuje Krym za svoje územie. A Slovensko voči tomu ani slovom nenamieta… Majú snáď Ukrajinci problém s návštevou slovenských poslancov na území Ukrajiny?

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647248x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu