Založ si blog

Nová Krymská vojna

Tentoraz však nie medzi Ruskom a Osmanskou ríšou, ale medzi Slovenskom a Ukrajinou.

Ako vypukla? Nuž, rozhodlo sa pár poslancov zákonodárneho orgánu Slovenskej republiky, že sa zájde pozrieť na Krym. Kto pozná krásy vychytenej rekreačnej oblasti bývalého sajuza, ten sa nebude čudovať, hlavne ak tam idú ako súkromné osoby. Lenže rekreácia slovenských poslancov sa dáko znevidela zastúpeniu Ukrajiny na Slovensku a poďho ono hlasno protestovať!

Darmo ich slovenské zahraničné ministérium tíšilo, že načim by bolo protestovať tichšie, tak dáko diplomatickejšie – ale nie. Ukrajinec je nátura tvrdá a keď sa nájdu médiá ochotné zverejniť jeho hlasný krik, tak prečo by ich nepoužil? Keď už nechceme tiež  nediplomaticky napísať, že by ich nedajbože mohol zneužiť…

Neuvedomil si však pán poslanec ukrajinský, že si do vlastného hniezda špiní, keď sa vyhráža poslancom slovenským zákazom vstupu na Ukrajinu ak by od svojho krymského rekreačného zámeru neustúpili. Prečo? Nie, nebudem sa odvolávať na to, že Krym už navštívili poslanci parlamentu talianskeho alebo francúzskeho.

Pán ukrajinský veľvyslanec protestuje úplne nelogicky preto, lebo napriek takzvanej anexii Krymu Ruskom Ukrajina stále považuje Krym za svoje územie. A Slovensko voči tomu ani slovom nenamieta… Majú snáď Ukrajinci problém s návštevou slovenských poslancov na území Ukrajiny?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726183x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu