Založ si blog

Bičík nášho masochizmu – vietnamský komplex

Vietnamci sú národ pracovitý, to nepoprie nik. Občas si síce robíme srandu z ich interpretácie našej ľúbozvučnej materčiny, no popri tom nám tak trochu unikajú ich temnejšie stránky, veď aj Vietnamec je len človek.

Jedného takého temnejšieho Vietnamca vraj uniesli z Nemecka. Do rodného Vietnamu, kde spreneveril nejakých 150 melónov v dolároch. Aj keď on sám tvrdí, že sa domov vrátil dobrovoľne a dobrovoľne sa vydal aj do rúk polície. No a keďže ho vraj uniesli slovenským vládnym špeciálom, tak nastal čas mediálny. Veď uhorková sezóna je taká nudná…

Mainstream zastúpený Denníkom N zasa čosi vypotil. Priniesol výpovede policajtov, ktorí sa s nimi oneskorili iba o rok a počuli čosi o štátnom záujme a pase, videli dakoho opitého a dobitého, svedčili o dodávke v kolóne a že Kali to vedel. A možno ešte čosi naviac, ale to je jedno. Článok pani prepytujem redaktorky Tódovej prevzali všetky médiá ako nové evanjelium, o ktorom sa nediskutuje a nepochybuje sa o ňom. Pán prezident sa tiež poponáhľal s jeho posvätením, len aby ho nikto nepredbehol na poste prvého apoštola, keď už teda nie je anjelom a dobrým už vôbec nie. A že opozícia žiada demisiu vlády a väzbu Kaliňáka? To je len taký folklórik.

Akosi si nikto nevšíma, že ministerstvo vnútra vypustilo sériu argumentov usvedčujúcich Tódovú z hlúposti a klamstiev. Prečo aj? Exkrement bol hodený a zasiahol cieľ, to stačí. Médiá veľmi dobre poznajú svojho slovenského konzumenta, ktorý bude ujúkať: „Oj, len aby sme v hanbe nezostali! Veď ako k tomu prídeme, že nás bude ktosi kdesi z únosu Vietnamca viniť?“ A bude sa do krvi bičovať aby odčinil hriechy slovenské, jedno či skutočné, či domnelé.

Nie prosím, takto nie. Zbavme sa komplexov menejcennosti, prestaňme so sebatrýznením. Nech si každý vyžerie to svoje. Nemci si mali Vietnamca lepšie vartovať – a koniec koncov prečo ich trápi, že podvodník inkasoval zaslúžený trest? Prečo to trápi nás? Izraelský Mossad pred pár desiatkami rokov uniesol z Argentíny architekta holokaustu, vojnového zločinca Adolfa Eichmanna, a vôbec sa za to nebičujú ani nehanbia. Naopak, chvália sa tým, že ho bez akýchkoľvek okolkov a prieťahov obesili.

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 728274x
Priemerná čítanosť článkov: 3341x

Autor blogu