Založ si blog

Bičík nášho masochizmu – vietnamský komplex

Vietnamci sú národ pracovitý, to nepoprie nik. Občas si síce robíme srandu z ich interpretácie našej ľúbozvučnej materčiny, no popri tom nám tak trochu unikajú ich temnejšie stránky, veď aj Vietnamec je len človek.

Jedného takého temnejšieho Vietnamca vraj uniesli z Nemecka. Do rodného Vietnamu, kde spreneveril nejakých 150 melónov v dolároch. Aj keď on sám tvrdí, že sa domov vrátil dobrovoľne a dobrovoľne sa vydal aj do rúk polície. No a keďže ho vraj uniesli slovenským vládnym špeciálom, tak nastal čas mediálny. Veď uhorková sezóna je taká nudná…

Mainstream zastúpený Denníkom N zasa čosi vypotil. Priniesol výpovede policajtov, ktorí sa s nimi oneskorili iba o rok a počuli čosi o štátnom záujme a pase, videli dakoho opitého a dobitého, svedčili o dodávke v kolóne a že Kali to vedel. A možno ešte čosi naviac, ale to je jedno. Článok pani prepytujem redaktorky Tódovej prevzali všetky médiá ako nové evanjelium, o ktorom sa nediskutuje a nepochybuje sa o ňom. Pán prezident sa tiež poponáhľal s jeho posvätením, len aby ho nikto nepredbehol na poste prvého apoštola, keď už teda nie je anjelom a dobrým už vôbec nie. A že opozícia žiada demisiu vlády a väzbu Kaliňáka? To je len taký folklórik.

Akosi si nikto nevšíma, že ministerstvo vnútra vypustilo sériu argumentov usvedčujúcich Tódovú z hlúposti a klamstiev. Prečo aj? Exkrement bol hodený a zasiahol cieľ, to stačí. Médiá veľmi dobre poznajú svojho slovenského konzumenta, ktorý bude ujúkať: „Oj, len aby sme v hanbe nezostali! Veď ako k tomu prídeme, že nás bude ktosi kdesi z únosu Vietnamca viniť?“ A bude sa do krvi bičovať aby odčinil hriechy slovenské, jedno či skutočné, či domnelé.

Nie prosím, takto nie. Zbavme sa komplexov menejcennosti, prestaňme so sebatrýznením. Nech si každý vyžerie to svoje. Nemci si mali Vietnamca lepšie vartovať – a koniec koncov prečo ich trápi, že podvodník inkasoval zaslúžený trest? Prečo to trápi nás? Izraelský Mossad pred pár desiatkami rokov uniesol z Argentíny architekta holokaustu, vojnového zločinca Adolfa Eichmanna, a vôbec sa za to nebičujú ani nehanbia. Naopak, chvália sa tým, že ho bez akýchkoľvek okolkov a prieťahov obesili.

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34, aktualizované: 22:19

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647271x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu