Založ si blog

Bičík nášho masochizmu – vietnamský komplex

Vietnamci sú národ pracovitý, to nepoprie nik. Občas si síce robíme srandu z ich interpretácie našej ľúbozvučnej materčiny, no popri tom nám tak trochu unikajú ich temnejšie stránky, veď aj Vietnamec je len človek.

Jedného takého temnejšieho Vietnamca vraj uniesli z Nemecka. Do rodného Vietnamu, kde spreneveril nejakých 150 melónov v dolároch. Aj keď on sám tvrdí, že sa domov vrátil dobrovoľne a dobrovoľne sa vydal aj do rúk polície. No a keďže ho vraj uniesli slovenským vládnym špeciálom, tak nastal čas mediálny. Veď uhorková sezóna je taká nudná…

Mainstream zastúpený Denníkom N zasa čosi vypotil. Priniesol výpovede policajtov, ktorí sa s nimi oneskorili iba o rok a počuli čosi o štátnom záujme a pase, videli dakoho opitého a dobitého, svedčili o dodávke v kolóne a že Kali to vedel. A možno ešte čosi naviac, ale to je jedno. Článok pani prepytujem redaktorky Tódovej prevzali všetky médiá ako nové evanjelium, o ktorom sa nediskutuje a nepochybuje sa o ňom. Pán prezident sa tiež poponáhľal s jeho posvätením, len aby ho nikto nepredbehol na poste prvého apoštola, keď už teda nie je anjelom a dobrým už vôbec nie. A že opozícia žiada demisiu vlády a väzbu Kaliňáka? To je len taký folklórik.

Akosi si nikto nevšíma, že ministerstvo vnútra vypustilo sériu argumentov usvedčujúcich Tódovú z hlúposti a klamstiev. Prečo aj? Exkrement bol hodený a zasiahol cieľ, to stačí. Médiá veľmi dobre poznajú svojho slovenského konzumenta, ktorý bude ujúkať: „Oj, len aby sme v hanbe nezostali! Veď ako k tomu prídeme, že nás bude ktosi kdesi z únosu Vietnamca viniť?“ A bude sa do krvi bičovať aby odčinil hriechy slovenské, jedno či skutočné, či domnelé.

Nie prosím, takto nie. Zbavme sa komplexov menejcennosti, prestaňme so sebatrýznením. Nech si každý vyžerie to svoje. Nemci si mali Vietnamca lepšie vartovať – a koniec koncov prečo ich trápi, že podvodník inkasoval zaslúžený trest? Prečo to trápi nás? Izraelský Mossad pred pár desiatkami rokov uniesol z Argentíny architekta holokaustu, vojnového zločinca Adolfa Eichmanna, a vôbec sa za to nebičujú ani nehanbia. Naopak, chvália sa tým, že ho bez akýchkoľvek okolkov a prieťahov obesili.

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

03.12.2019

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby... Keby si viac »

Do batôžka si nalož. . .

22.11.2019

...pretvárku lož a faloš. Tak sa spieva v pesničke autorského tria Lasica, Satinský a Filip. A neuveriteľne to pasuje na vyhlásenie o NEVYTVORENÍ akéhosi bloku "demokratickej opozície", snáď viac »

Klamú nás agentúrne prieskumy? Overíme si to!

02.11.2019

Prieskumy preferencií politických strán sú v posledných dňoch v centre záujmu mediálnych konzumentov. Je na to viacero dôvodov, najdôležitejším z nich je určite 50-dňové moratórium na viac »

Malta

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania

05.12.2019 23:05

Podnikateľ Yorgen Fenech pred súdom vyhlásil, že bývalý poradca premiéra Muscata mu poskytoval podrobnosti o vyšetrovaní prípadu.

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 685387x
Priemerná čítanosť článkov: 3218x

Autor blogu