Založ si blog

Prečo Kotlebu nemusím (milovať), ale musím (strpieť)

Tak nám to Najvyšší súd SR objasnil jasne a stručne: parlamentnú stranu ĽSNS nemôžeme zakázať. Napriek tomu, že sa mnohým nepáči a že ju mnohí obviňujú z fašizmu, extrémizmu, rasizmu a ešte iných -izmov.

Nuž, ak mám byť úprimný, ani mne sa ĽSNS nepáči. No nepáči sa mi ani Matovičova OĽaNO, ani Kollárova rodina, ani Sulíkovi SaSkovia. A pána prezidenta ani spomínať nebudem. Mám preto ujúkať po uliciach slogany o ich zákaze? Asi nie, demokracia je predsa o rôznorodosti názorov a o voľbe medzi nimi.

Rozhodnutie súdu začala nespokojná strana (teda takzvané demokratické opozičné strany a médiá hlavného prúdu) okamžite interpretovať ako blamáž generálneho prokurátora. Pretože jeho žaloba vraj nebola dostatočne odôvodnená, ako konštatoval súd.

Vážená „demokratická“ opozícia, vážené médiá hlavného prúdu!
Mohli by ste asi konečne pochopiť, že kde nič nie je, tam ani čert neberie – súd vám to napísal celkom jasne. A mohli by ste si priznať, že voči vami uvádzanej trápnosti a nekompetentnosti žaloby ste sa doteraz ani len slovkom nevymedzili.

Generálny prokurátor urobil jediné – naplnil mediálnu objednávku. Dôsledkom výroku Najvyššieho súdu sa stane fakt, že odteraz asi bude potrebné dobre si rozmyslieť, či pre kotlebovcov je vhodné používať prívlastky odvodené od slov fašizmus, nacizmus, rasizmus. Pretože súd by sa v tom prípade mohol konať zasa, ale v obrátenom garde.

Už v titulku som uviedol, že Kotlebu nemusím, ale musím. Priznávam, že ide iba o parafrázu Voltaireovho výroku. Je síce notoricky známy, no jeho zopakovanie nikdy neuškodí:

Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Slovo o papalášoch

28.12.2020

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však [...]

P(odp)ásová výroba kriminálnikov

21.12.2020

Roztočili sa Božie mlyny, aktivizovali sa Judáši. A do basy, pardón, do väzby, putovalo niekoľko desiatok ľudí. Vraj preto, že polícia má rozviazané ruky a že pozorne načúva spevu kajúcnikov… Ja by som však spevu kajúcnikov príliš neveril, ich intonácia sa zdá byť príliš často falošná nielen môjmu fajnovému uchu. Je zaujímavé, že o naozaj vážnych [...]

Ján Budaj

Budaj nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie v envirorezorte

23.01.2021 12:00

Šéf envirorezortu takto reagoval na obvinenia strán Smer a Hlas z údajnej korupcie v jeho rezorte. Budaj výzvy na svoje odstúpenie odmieta.

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Súd rozhoduje o väzbe pre žilinskú sudkyňu Kyselovú

23.01.2021 10:51

Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

test, covid, testovanie

Pribudlo 71 úmrtí na Covid, pozitivita PCR testov výrazne klesla

23.01.2021 10:29, aktualizované: 11:19

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 741 osôb, celkovo sa uzdravilo už viac ako 186-tisíc nakazených.

Alexej Navaľný

Po celom Rusku sa konajú protesty na podporu Navaľného, polícia zatkla 238 osôb

23.01.2021 09:57, aktualizované: 11:07

Akcie na podporu Navaľného sa očakávaj aj v takmer 50 mestách po celom svete.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 1297882x
Priemerná čítanosť článkov: 4720x

Autor blogu