Založ si blog

Prečo Kotlebu nemusím (milovať), ale musím (strpieť)

Tak nám to Najvyšší súd SR objasnil jasne a stručne: parlamentnú stranu ĽSNS nemôžeme zakázať. Napriek tomu, že sa mnohým nepáči a že ju mnohí obviňujú z fašizmu, extrémizmu, rasizmu a ešte iných -izmov.

Nuž, ak mám byť úprimný, ani mne sa ĽSNS nepáči. No nepáči sa mi ani Matovičova OĽaNO, ani Kollárova rodina, ani Sulíkovi SaSkovia. A pána prezidenta ani spomínať nebudem. Mám preto ujúkať po uliciach slogany o ich zákaze? Asi nie, demokracia je predsa o rôznorodosti názorov a o voľbe medzi nimi.

Rozhodnutie súdu začala nespokojná strana (teda takzvané demokratické opozičné strany a médiá hlavného prúdu) okamžite interpretovať ako blamáž generálneho prokurátora. Pretože jeho žaloba vraj nebola dostatočne odôvodnená, ako konštatoval súd.

Vážená „demokratická“ opozícia, vážené médiá hlavného prúdu!
Mohli by ste asi konečne pochopiť, že kde nič nie je, tam ani čert neberie – súd vám to napísal celkom jasne. A mohli by ste si priznať, že voči vami uvádzanej trápnosti a nekompetentnosti žaloby ste sa doteraz ani len slovkom nevymedzili.

Generálny prokurátor urobil jediné – naplnil mediálnu objednávku. Dôsledkom výroku Najvyššieho súdu sa stane fakt, že odteraz asi bude potrebné dobre si rozmyslieť, či pre kotlebovcov je vhodné používať prívlastky odvodené od slov fašizmus, nacizmus, rasizmus. Pretože súd by sa v tom prípade mohol konať zasa, ale v obrátenom garde.

Už v titulku som uviedol, že Kotlebu nemusím, ale musím. Priznávam, že ide iba o parafrázu Voltaireovho výroku. Je síce notoricky známy, no jeho zopakovanie nikdy neuškodí:

Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647176x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu