Dodrž slovo, Matovič – odíď!

Pán poslanec Matovič len toť prednedávnom zasa raz zaujal verejnosť cirkusom, na aký sme uňho zvyknutí. Búchal sa do hrdinskej hrude a vyhlasoval, že síce kandiduje v eurovoľbách, no v prípade zvolenia mandát europoslanca neprevezme.

Pre tento blog je však podstatnejšia iná časť jeho veľkohubého vyhlásenia: vraj ak nezíska 50.000 hlasov, tak odíde z politiky…

No udalosti fičia okolo nás, čas letí, nepostojí… A prináša kadečo. Napríklad i vyhlásenie toho istého Matoviča, že on už veru kandidovať nebude, že si to rozmyslel, a že voliči majú hlasovať za Petra Polláka.

O čom toto je? O dvoch veciach:

  • pán poslanec Matovič sa potrebuje zviditeľniť a takýmto postupom sa mu podarilo hneď dvakrát zaujať médiá. Ktoré podobné kraviny zverejňujú s obzvlášť veľkou obľubou.
  • pán poslanec Matovič je poondený až za ušami z toho, že by 50.000 hlasov nezískal. Preto po vzdaní sa kandidatúry začal hneď vyhlasovať, že jeho záväzok už neplatí a že odvoláva čo odvolal. Vzdanie sa kandidatúry však nemá absolútne žiadnu logiku, pretože konečný výsledok je presne rovnaký, ako keby kandidoval a po zvolení by sa svojho mandátu vzdal. Dokonca sa dá predpokladať, že jeho terajší postup výrazne poškodí hnutiu OĽaNO, pretože jeho kandidatúra by mohla pritiahnuť k voľbám viac priaznivcov tejto (prepytujem) politickej strany.

Je tu však jeden háčik. Keď si pán poslanec Matovič dal záväzok takmer socialistický – buď 50.000 hlasov, alebo odchod z politiky, tak nestanovoval žiadne podmienky pre prípad odstúpenia z kandidátky, alebo pre inú udalosť. Skrátka a stručne: 50.000 hlasov, alebo adios, hasta la vista, vaya con Dios, bejby.

Preto považujem jeho záväzok za stále platný a keďže je už teraz jasné, že 50.000 voličských hlasov nezíska, tak žiadam naplnenie jeho verejného sľubu.

Dodrž slovo, Matovič – odíď!

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

Vianočná

25.12.2025

Viáá-nóó-céé, patríme k sebe Komu nešibalo, tomu už (censored)! Je ti zima, dievčatko? Ho, hó! Zmrzneš zakrátko! Keď vydržíš nepapať, uvidíš zlaté prasiatko. Reklamy lákajú, svetielka si svietia, vo vresku konzumu tíško plače dieťa. © spozabukakuk

islamabad výuch mešita pakistan

Výbuch v mešite v Islamabade si vyžiadal viacero mŕtvych

06.02.2026 11:54

Ďalších najmenej 80 ľudí utrpelo zranenia.

Trump

VIDEO: Trump urobil z Baracka Obamu a jeho ženy opice. Zas klamal o sfalšovaných voľbách v roku 2020

06.02.2026 11:46

Video zobrazuje Obamovcov ako opice v džungli, zatiaľ čo v pozadí hrá pieseň The Lion Sleeps Tonight.

Maroš Žilinka

Koalícia chce vymeniť Žilinku ešte pred voľbami. Kaliňák: Kandidát opozície sa už predstavil

06.02.2026 11:40

Generálny prokurátor tvrdí, že nevidí žiadny dôvod, prečo by som mal svoju funkciu opúšťať skôr.

orbán

Orbán: Maďarsko je jediným spojencom USA v otázke mieru, môžeme byť na to hrdí

06.02.2026 11:35

Podľa maďarského premiéra existuje medzi ním a šéfom Bieleho domu „staré spojenectvo“.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2121493x
Priemerná čítanosť článkov: 5330x

Autor blogu