Založ si blog

Vox populi podľa Matoviča

Líder OĽaNO prekvapuje a prekvapuje. Človek si často pomyslí, že väčšia blbosť sa už vymyslieť nedá, no Matovič ho poľahky presvedčí o jeho hlbokom omyle. Aj teraz – 11 prikázaní, ktoré si má ľud odhlasovať a ktoré by mali byť záväzkom „strany“ OĽaNO pre vstup do vládnej koalície.

Označenie „blbosť“ je expresívne a silné, no celkom v duchu matovičovskej rétoriky. Rétorika nematovičovská by mala preukázať argumentami prečo to blbosť naozaj je. Poďme nato:

– najskôr počet hlasujúcich – koľko ľudí odsúhlasí Matovičovo jedenástoro? Tí, ktorí zakladali vlastné politické strany dobre vedia ako ťažko je získať 10 000 podpisov. Hovorím pritom o prostých podpisoch, nie o špekuláciách nad 11 otázkami. Matovič má k dispozícii 2 týždne. Koľko hlasov zozbiera? Buďme optimisti – povedzme 30 000? Toľkí ľudia by hlasovaním mali rozhodnúť o možnej vládnej koalícii? A aká bude preukaznosť hlasovania? Bude to anonymná anketa, do ktorej si jej usporiadateľ bude môcť napísať čísla aké len bude chcieť?

– k jednotlivým otázkam, najskôr tie jednoduchšie. Každý volič, ktorý sa zúčastní volieb, by mal dostať 10-percentnú zľavu na poplatky štátu. Ktorých poplatkov sa to má týkať? Daní a odvodov? Diaľničných známok? Kolkových známok, alebo ich náhrad? Má pán Matovič predstavu o koľkých miliónoch sa bavíme? Praktická otázka: ako sa bude preukazovať účasť vo voľbách?

– ak dakoho udám za korupciu, tak budem mať nárok na polovicu hodnoty, o ktorú korupčník poškodí štát. Ak teda bonznem doktora, čo je najčastejší prípad korupcie riešenej Špeciálnym súdom, že zobral úplatok fľašu koňaku, tak budem odmenený polovicou fľaše koňaku.

– hmotná zodpovednosť verejných činiteľov: ďalší skvost. Ak primátorovi odhlasuje zastupiteľstvo niečo nepodarené, čo spôsobí škodu, a on to bude musieť podpísať, tak kto ponesie zodpovednosť? Primátor? Zastupiteľstvo podľa zásad kolektívnej viny?

– OK, teraz skúsme niečo komplikovanejšie – objednávanie pacientov prostredníctvom centrálneho čísla zdravotnej poisťovne. No fasa… Akurát nikto nepovedal čo sa stane, keď sa k doktorovi objedná povedzme 80 pacientov na jeden deň a on bude zvládať nanajvýš 30. Objedná ich poisťovňa na iný termín? V poriadku, no to isté si predsa riešia lekári dnes aj samostatne, bez centrálneho čísla. Otázku platieb poisťovní pre doktorov si ani nebudem všímať, veď to je len o peniazoch.

– na záver jednu špecialitku, zvyšku matovičovín sa nemienim venovať. Pacienti s PODOZRENÍM na onkologickú diagnózu by mali byť operovaní do dvoch týždňov… Pri všetkom rešpekte k ľuďom takto postihnutým – takúto tuposť si nezaslúžia. Vyšetrenia onkologických diagnóz sa nedajú zvládnuť na jedno posedenie s fonendoskopom. Zďaleka nie každá rakovina má formu nádoru, zďaleka nie každý nádor je nutné operovať a zďaleka nie každý nádor, ktorý by mohol byť operovaný, sa operovať dá.

Vážený volič Igora Matoviča! Naozaj si ochotný dať hlas tomuto hochštaplerovi?

P.S. Jedna spomienka na story spred 10 rokov: SaS pred svojim vstupom do parlamentu presadila referendum o šiestich otázkach, ich zoznam je tu. Referenda sa zúčastnilo okolo 900 000 ľudí, čo nebol dostatočný počet na to, aby bolo platné, no celkom určite to presiahne počet ľudí hlasujúcich za Matovičove (autocensored). No za otázky sa vyslovil vysoký počet zúčastnených, 70-95% hlasujúcich. Čo myslíte, koľko z týchto otázok Sulík počas svojho úradovania inicioval ako zákon, alebo novelu zákona už existujúceho? Ak odpoviete, že žiadnu, tak je to zásah do čierneho.

Ešte raz o 1488

30.05.2020

Hneď na začiatku by som sa rád poďakoval našim orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre, súdom, ale hlavne médiám za dostatok informácií o symbolike extrémnych pravičiarov so zvláštnym zreteľom a dôrazom na fašistov a nacistov. Bez nich by sme doteraz nevedeli nič o význame zákerného čísla 1488, ktoré ako tajnú šifru vyššie spomínaní extrémisti, nacisti [...]

Predčasne sa zvolebnieva

27.05.2020

Smer-SD sa nám ide rozpadnúť… Po včerajšom vyhlásení Pellegriniho a spol. sa to zdá byť jasné. Ale prečo takto razantne, prečo s takým chvatom? Je potrebné znásilňovať termín smeráckeho republikového snemu? Nie je jedno, či bude teraz, o dva týždne, alebo v auguste? Nuž, logika nepustí: predčasné voľby sú na spadnutie a na vytvorenie prípadnej novej politickej [...]

Keď papuľa predbieha mozog

23.05.2020

Kovidovému spasiteľovi sa zasa raz čosi podarilo. Síce trochu inak, ako bolo zamýšľané, no nevadí, hlavne že sú toho plné médiá. Na hraniciach s Rakúskom sa vďaka vidine sľubovanej e-karantény zhromaždili zástupy ľudí. Lenže chyba lávky, aplikácia zaručujúca domácu karanténu sľubovaná na piatok o 15.00 sa nedostavila. A policajti robia iba to, čo musia – [...]

pocasie-1-6-2020

Jún sa poriadne rozfúka. Čo porobí s teplotami?

31.05.2020 18:39

Prvé júnové dni sa budú vyznačovať premenlivosťou, aj veterným počasím. Čo to všetko spraví s teplotami?

Heinz-Christian Strache

Voči expredsedovi rakúskej FPÖ Strachemu sa objavili ďalšie podozrenia z korupcie

31.05.2020 18:37

Podozrenia vyšli najavo po preskúmaní chatových konverzácií v jeho mobilnom telefóne.

nemecko, európska komisia, Ursula von der Leyenová, EK, EÚ

Slovensko dostane 8 miliárd. Nepremárnite šancu, odkazuje Mathernová z Bruselu

31.05.2020 16:00

Bude nová vláda schopná dobre investovať peniaze z únie? Prednosť by mali dostať školstvo a digitalizácia.

krajniak Milan

Krajniak: Koalícia nebude mať spoločného kandidáta na Generálneho prokurátora

31.05.2020 15:45

Každý poslanec bude hlasovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 242
Celková čítanosť: 1031735x
Priemerná čítanosť článkov: 4263x

Autor blogu