Založ si blog

Vox populi podľa Matoviča

Líder OĽaNO prekvapuje a prekvapuje. Človek si často pomyslí, že väčšia blbosť sa už vymyslieť nedá, no Matovič ho poľahky presvedčí o jeho hlbokom omyle. Aj teraz – 11 prikázaní, ktoré si má ľud odhlasovať a ktoré by mali byť záväzkom „strany“ OĽaNO pre vstup do vládnej koalície.

Označenie „blbosť“ je expresívne a silné, no celkom v duchu matovičovskej rétoriky. Rétorika nematovičovská by mala preukázať argumentami prečo to blbosť naozaj je. Poďme nato:

– najskôr počet hlasujúcich – koľko ľudí odsúhlasí Matovičovo jedenástoro? Tí, ktorí zakladali vlastné politické strany dobre vedia ako ťažko je získať 10 000 podpisov. Hovorím pritom o prostých podpisoch, nie o špekuláciách nad 11 otázkami. Matovič má k dispozícii 2 týždne. Koľko hlasov zozbiera? Buďme optimisti – povedzme 30 000? Toľkí ľudia by hlasovaním mali rozhodnúť o možnej vládnej koalícii? A aká bude preukaznosť hlasovania? Bude to anonymná anketa, do ktorej si jej usporiadateľ bude môcť napísať čísla aké len bude chcieť?

– k jednotlivým otázkam, najskôr tie jednoduchšie. Každý volič, ktorý sa zúčastní volieb, by mal dostať 10-percentnú zľavu na poplatky štátu. Ktorých poplatkov sa to má týkať? Daní a odvodov? Diaľničných známok? Kolkových známok, alebo ich náhrad? Má pán Matovič predstavu o koľkých miliónoch sa bavíme? Praktická otázka: ako sa bude preukazovať účasť vo voľbách?

– ak dakoho udám za korupciu, tak budem mať nárok na polovicu hodnoty, o ktorú korupčník poškodí štát. Ak teda bonznem doktora, čo je najčastejší prípad korupcie riešenej Špeciálnym súdom, že zobral úplatok fľašu koňaku, tak budem odmenený polovicou fľaše koňaku.

– hmotná zodpovednosť verejných činiteľov: ďalší skvost. Ak primátorovi odhlasuje zastupiteľstvo niečo nepodarené, čo spôsobí škodu, a on to bude musieť podpísať, tak kto ponesie zodpovednosť? Primátor? Zastupiteľstvo podľa zásad kolektívnej viny?

– OK, teraz skúsme niečo komplikovanejšie – objednávanie pacientov prostredníctvom centrálneho čísla zdravotnej poisťovne. No fasa… Akurát nikto nepovedal čo sa stane, keď sa k doktorovi objedná povedzme 80 pacientov na jeden deň a on bude zvládať nanajvýš 30. Objedná ich poisťovňa na iný termín? V poriadku, no to isté si predsa riešia lekári dnes aj samostatne, bez centrálneho čísla. Otázku platieb poisťovní pre doktorov si ani nebudem všímať, veď to je len o peniazoch.

– na záver jednu špecialitku, zvyšku matovičovín sa nemienim venovať. Pacienti s PODOZRENÍM na onkologickú diagnózu by mali byť operovaní do dvoch týždňov… Pri všetkom rešpekte k ľuďom takto postihnutým – takúto tuposť si nezaslúžia. Vyšetrenia onkologických diagnóz sa nedajú zvládnuť na jedno posedenie s fonendoskopom. Zďaleka nie každá rakovina má formu nádoru, zďaleka nie každý nádor je nutné operovať a zďaleka nie každý nádor, ktorý by mohol byť operovaný, sa operovať dá.

Vážený volič Igora Matoviča! Naozaj si ochotný dať hlas tomuto hochštaplerovi?

P.S. Jedna spomienka na story spred 10 rokov: SaS pred svojim vstupom do parlamentu presadila referendum o šiestich otázkach, ich zoznam je tu. Referenda sa zúčastnilo okolo 900 000 ľudí, čo nebol dostatočný počet na to, aby bolo platné, no celkom určite to presiahne počet ľudí hlasujúcich za Matovičove (autocensored). No za otázky sa vyslovil vysoký počet zúčastnených, 70-95% hlasujúcich. Čo myslíte, koľko z týchto otázok Sulík počas svojho úradovania inicioval ako zákon, alebo novelu zákona už existujúceho? Ak odpoviete, že žiadnu, tak je to zásah do čierneho.

Šifra Majstra Kočnera

16.06.2021

Dnes, 15.6.2021, pokračuje na Najvyššom súde SR odvolacie konanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Nechce sa mi otrocky a podrobne opakovať všeobecne známe fakty – že vrahovia sa priznali, no z obvinenia z objednávky tejto vraždy boli oslobodení Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Najvyšší súd má posúdiť odvolanie prokurátora [...]

Kto vytopil Rudno nad Hronom?

18.05.2021

Tragédia… Povodeň. Udalosť, ktorá sa dotkla nielen majetku obyvateľov obce Rudno nad Hronom, ale i života ľudského. Kto je za to zodpovedný? Je za to niekto vôbec zodpovedný? Na vinníka sa možno dá ukázať prstom. Vinníkom je Program revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR. Program, ktorý schválila vláda Ivety Radičovej v roku 2011 a zamýšľala [...]

Tak riekla prezidentka

13.05.2021

Motto: „Dakedy aj z pustej stodoly sova vyletí.“ Slovenské príslovie Včera, 12. mája pani prezidentka rozhodla: bolo preverených viac ako 500 000 podpisov na petičných hárkoch a petícia za referendum o predčasných voľbách je preto zákonná. Referendová otázka a ďalší postup po prípadnom platnom referende však bude predmetom podania prezidentky na Ústavný súd [...]

sud, bodor Bödör

Najvyšší súd zamietol Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby

16.06.2021 15:26

Norbert Bödör je vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Povinnosť PCR testov do detských táborov je definitívna

16.06.2021 15:13

Testy budú pre deti, ktoré v letných mesiacoch navštívia letný tábor, preplácané štátom.

kvietik martin

Finančníkovi Kvietikovi rozšírili dôvod väzby o preventívnu

16.06.2021 15:11, aktualizované: 15:28

Skupina obvinených v kauze korupcie na Slovenskom pozemkovom fonde ostane vo väzbe.

sud, lalis

Šéfa gangu sýkorovcov Róberta Lališa uznal súd za vinného, trest mu neuložil

16.06.2021 14:47

Šéf sýkorovcov Kýbel si už za iné skutky odpykáva doživotie.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 289
Celková čítanosť: 1407812x
Priemerná čítanosť článkov: 4871x

Autor blogu