Založ si blog

Vox populi podľa Matoviča

Líder OĽaNO prekvapuje a prekvapuje. Človek si často pomyslí, že väčšia blbosť sa už vymyslieť nedá, no Matovič ho poľahky presvedčí o jeho hlbokom omyle. Aj teraz – 11 prikázaní, ktoré si má ľud odhlasovať a ktoré by mali byť záväzkom „strany“ OĽaNO pre vstup do vládnej koalície.

Označenie „blbosť“ je expresívne a silné, no celkom v duchu matovičovskej rétoriky. Rétorika nematovičovská by mala preukázať argumentami prečo to blbosť naozaj je. Poďme nato:

– najskôr počet hlasujúcich – koľko ľudí odsúhlasí Matovičovo jedenástoro? Tí, ktorí zakladali vlastné politické strany dobre vedia ako ťažko je získať 10 000 podpisov. Hovorím pritom o prostých podpisoch, nie o špekuláciách nad 11 otázkami. Matovič má k dispozícii 2 týždne. Koľko hlasov zozbiera? Buďme optimisti – povedzme 30 000? Toľkí ľudia by hlasovaním mali rozhodnúť o možnej vládnej koalícii? A aká bude preukaznosť hlasovania? Bude to anonymná anketa, do ktorej si jej usporiadateľ bude môcť napísať čísla aké len bude chcieť?

– k jednotlivým otázkam, najskôr tie jednoduchšie. Každý volič, ktorý sa zúčastní volieb, by mal dostať 10-percentnú zľavu na poplatky štátu. Ktorých poplatkov sa to má týkať? Daní a odvodov? Diaľničných známok? Kolkových známok, alebo ich náhrad? Má pán Matovič predstavu o koľkých miliónoch sa bavíme? Praktická otázka: ako sa bude preukazovať účasť vo voľbách?

– ak dakoho udám za korupciu, tak budem mať nárok na polovicu hodnoty, o ktorú korupčník poškodí štát. Ak teda bonznem doktora, čo je najčastejší prípad korupcie riešenej Špeciálnym súdom, že zobral úplatok fľašu koňaku, tak budem odmenený polovicou fľaše koňaku.

– hmotná zodpovednosť verejných činiteľov: ďalší skvost. Ak primátorovi odhlasuje zastupiteľstvo niečo nepodarené, čo spôsobí škodu, a on to bude musieť podpísať, tak kto ponesie zodpovednosť? Primátor? Zastupiteľstvo podľa zásad kolektívnej viny?

– OK, teraz skúsme niečo komplikovanejšie – objednávanie pacientov prostredníctvom centrálneho čísla zdravotnej poisťovne. No fasa… Akurát nikto nepovedal čo sa stane, keď sa k doktorovi objedná povedzme 80 pacientov na jeden deň a on bude zvládať nanajvýš 30. Objedná ich poisťovňa na iný termín? V poriadku, no to isté si predsa riešia lekári dnes aj samostatne, bez centrálneho čísla. Otázku platieb poisťovní pre doktorov si ani nebudem všímať, veď to je len o peniazoch.

– na záver jednu špecialitku, zvyšku matovičovín sa nemienim venovať. Pacienti s PODOZRENÍM na onkologickú diagnózu by mali byť operovaní do dvoch týždňov… Pri všetkom rešpekte k ľuďom takto postihnutým – takúto tuposť si nezaslúžia. Vyšetrenia onkologických diagnóz sa nedajú zvládnuť na jedno posedenie s fonendoskopom. Zďaleka nie každá rakovina má formu nádoru, zďaleka nie každý nádor je nutné operovať a zďaleka nie každý nádor, ktorý by mohol byť operovaný, sa operovať dá.

Vážený volič Igora Matoviča! Naozaj si ochotný dať hlas tomuto hochštaplerovi?

P.S. Jedna spomienka na story spred 10 rokov: SaS pred svojim vstupom do parlamentu presadila referendum o šiestich otázkach, ich zoznam je tu. Referenda sa zúčastnilo okolo 900 000 ľudí, čo nebol dostatočný počet na to, aby bolo platné, no celkom určite to presiahne počet ľudí hlasujúcich za Matovičove (autocensored). No za otázky sa vyslovil vysoký počet zúčastnených, 70-95% hlasujúcich. Čo myslíte, koľko z týchto otázok Sulík počas svojho úradovania inicioval ako zákon, alebo novelu zákona už existujúceho? Ak odpoviete, že žiadnu, tak je to zásah do čierneho.

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

18.11.2023

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421. Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. [...]

Matovič, nový predseda Slovenska

26.10.2023

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou. Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi [...]

Ukrajina

WSJ: Ukrajina stráca, ďalšej protiofenzívy možno nebude schopná do roku 2025

09.12.2023 05:00

Kyjev prechádza do defenzívy. Jeho ozbrojené sily sa možno budú dlhší čas iba snažiť zastaviť ruský postup.

Vladimir Putin

Dostihy s jedným koňom, zosmiešnil Biely dom snahu Putina o znovuzvolenie

08.12.2023 23:14

Podľa Washingtonu je veľmi nepravdepodobné, že výsledok ruských prezidentských volieb bude ohrozený.

Ukrajinskí vojaci, Dneper, Cherson, vojna na Ukrajine

Ukrajinci sa pripravujú na dlhú vojnu, vojaci vstupujú do druhej zimy bojov vyčerpaní

08.12.2023 22:23

Únava z vojny je teraz každodennou realitou.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1852318x
Priemerná čítanosť článkov: 5665x

Autor blogu