Založ si blog

Vox populi podľa Matoviča

Líder OĽaNO prekvapuje a prekvapuje. Človek si často pomyslí, že väčšia blbosť sa už vymyslieť nedá, no Matovič ho poľahky presvedčí o jeho hlbokom omyle. Aj teraz – 11 prikázaní, ktoré si má ľud odhlasovať a ktoré by mali byť záväzkom „strany“ OĽaNO pre vstup do vládnej koalície.

Označenie „blbosť“ je expresívne a silné, no celkom v duchu matovičovskej rétoriky. Rétorika nematovičovská by mala preukázať argumentami prečo to blbosť naozaj je. Poďme nato:

– najskôr počet hlasujúcich – koľko ľudí odsúhlasí Matovičovo jedenástoro? Tí, ktorí zakladali vlastné politické strany dobre vedia ako ťažko je získať 10 000 podpisov. Hovorím pritom o prostých podpisoch, nie o špekuláciách nad 11 otázkami. Matovič má k dispozícii 2 týždne. Koľko hlasov zozbiera? Buďme optimisti – povedzme 30 000? Toľkí ľudia by hlasovaním mali rozhodnúť o možnej vládnej koalícii? A aká bude preukaznosť hlasovania? Bude to anonymná anketa, do ktorej si jej usporiadateľ bude môcť napísať čísla aké len bude chcieť?

– k jednotlivým otázkam, najskôr tie jednoduchšie. Každý volič, ktorý sa zúčastní volieb, by mal dostať 10-percentnú zľavu na poplatky štátu. Ktorých poplatkov sa to má týkať? Daní a odvodov? Diaľničných známok? Kolkových známok, alebo ich náhrad? Má pán Matovič predstavu o koľkých miliónoch sa bavíme? Praktická otázka: ako sa bude preukazovať účasť vo voľbách?

– ak dakoho udám za korupciu, tak budem mať nárok na polovicu hodnoty, o ktorú korupčník poškodí štát. Ak teda bonznem doktora, čo je najčastejší prípad korupcie riešenej Špeciálnym súdom, že zobral úplatok fľašu koňaku, tak budem odmenený polovicou fľaše koňaku.

– hmotná zodpovednosť verejných činiteľov: ďalší skvost. Ak primátorovi odhlasuje zastupiteľstvo niečo nepodarené, čo spôsobí škodu, a on to bude musieť podpísať, tak kto ponesie zodpovednosť? Primátor? Zastupiteľstvo podľa zásad kolektívnej viny?

– OK, teraz skúsme niečo komplikovanejšie – objednávanie pacientov prostredníctvom centrálneho čísla zdravotnej poisťovne. No fasa… Akurát nikto nepovedal čo sa stane, keď sa k doktorovi objedná povedzme 80 pacientov na jeden deň a on bude zvládať nanajvýš 30. Objedná ich poisťovňa na iný termín? V poriadku, no to isté si predsa riešia lekári dnes aj samostatne, bez centrálneho čísla. Otázku platieb poisťovní pre doktorov si ani nebudem všímať, veď to je len o peniazoch.

– na záver jednu špecialitku, zvyšku matovičovín sa nemienim venovať. Pacienti s PODOZRENÍM na onkologickú diagnózu by mali byť operovaní do dvoch týždňov… Pri všetkom rešpekte k ľuďom takto postihnutým – takúto tuposť si nezaslúžia. Vyšetrenia onkologických diagnóz sa nedajú zvládnuť na jedno posedenie s fonendoskopom. Zďaleka nie každá rakovina má formu nádoru, zďaleka nie každý nádor je nutné operovať a zďaleka nie každý nádor, ktorý by mohol byť operovaný, sa operovať dá.

Vážený volič Igora Matoviča! Naozaj si ochotný dať hlas tomuto hochštaplerovi?

P.S. Jedna spomienka na story spred 10 rokov: SaS pred svojim vstupom do parlamentu presadila referendum o šiestich otázkach, ich zoznam je tu. Referenda sa zúčastnilo okolo 900 000 ľudí, čo nebol dostatočný počet na to, aby bolo platné, no celkom určite to presiahne počet ľudí hlasujúcich za Matovičove (autocensored). No za otázky sa vyslovil vysoký počet zúčastnených, 70-95% hlasujúcich. Čo myslíte, koľko z týchto otázok Sulík počas svojho úradovania inicioval ako zákon, alebo novelu zákona už existujúceho? Ak odpoviete, že žiadnu, tak je to zásah do čierneho.

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

Kto za to môže?

20.12.2022

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných: Fico Pellegrini Čaputová mafiáni a oligarchovia novinári fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou zradcovia a utečenci z vlastných radov [...]

Andrej Babiš

Babiš zostane predsedom hnutia ANO aj poslancom v Snemovni

08.02.2023 20:50, aktualizované: 21:08

Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje.

Rastislav Káčer, Péter Szijjártó

Matovič: Káčer sa má ospravedlniť za slová o možnom nároku Maďarska na územie SR

08.02.2023 18:16

Káčer pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

08.02.2023 17:52

Vláda prezidentke za viac ako mesiac predložila už viac ako 80 materiálov.

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1696282x
Priemerná čítanosť článkov: 5454x

Autor blogu