Založ si blog

Progresívne agresívny Miuko & spol.

Okupácia parlamentu? No, aj tak by sa dalo nazvať počínanie skupinky okolo pána poslanca Beblavého. Skupinky, ktorá bráni v práci slovenskému zákonodárnemu zboru. V inej firme by sa s nimi dal urobiť krátky proces, no parlament je parlament a svoje ochrnutie musí strpieť.

Tá skupinka nešťastníkov (a nešťastníčok, aby som bol politicky korektný) si však neuvedomuje, že koná kontraproduktívne, že nemôže nič získať, no stratiť môže všetko. Prečo?

  • Zvyšovanie dôchodkov a prídavkov na deti je témou populárnou (alebo nazvite ju trebárs populistickou, ak chcete). A ak sa proti nej niekto takto výrazne vymedzí, tak popularitu rozhodne nezíska. V prípade koalície PS/Spolu sa páni poslanci a panie poslankyne zahrávajú s jej volebným výsledkom. Pád pod hranicu 7% voličských hlasov je čím ďalej reálnejší.
  • Nepochopili zbytočnosť svojho konania. Ak mala byť schôdza len predvolebným manévrom koaličných strán, tak svoj účel už splnila. Rozdelila strany na tie, ktoré chcú peniažky ľuďom pridať a tie, ktoré im to neprajú. To je, samozrejme, veľmi zjednodušený výklad, no väčšinu voličov asi osloví.
  • Bivakovanie skupinky poslancov si ich parlamentní kolegovia nemusia príliš všímať. Schôdza sa bude jednoducho niekoľko krát prekladať – ako dlho vydržia protestanti táboriť v spacákoch a na suchej strave?
  • Najdôležitejšie: svojím správaním, nesporne inovatívnym a progresívne agresívnym, vytvárajú veľmi nebezpečný precedens. Príklad, ktorého sa v budúcnosti môže ktokoľvek chytiť a zopakovať si ho v tej nejnevhodnejšej chvíli. Čo tak blokovanie parlamentu počas vyslovovania dôvery novej vláde? Alebo počas schvaľovania rozpočtu?

Obyčajný ľudský rozmer konania poslancov (a poslankýň, aby som bol politicky korektný) vôkol Miuka Beblavého asi ani netreba spomínať. Bránia vo výkone práce väčšine volených zástupcov ľudu a nas..rdia väčšinu voličov. A ani oni samotní sa nemôžu zúčastňovať volebnej kampane svojej rodnej strany, či koalície. Ticho v mainstreamových médiách okolo ich okupácie kecpultu len ukazuje, že aj im naklonení novinári sú z toho v rozpakoch.

No a na záver – čudujem sa Andrejovi Dankovi, že neprišiel s nejakým rozumným nápadom ako protestantov obabrať, keď už ich nemôže dať vyviesť zo sály. Nestačilo by doniesť nový provizórny rečnícky pult a ten pôvodný znefunkčniť? Alebo v najhoršom prípade použiť náhradné priestory, historickú budovu NR SR, ktorá je na takéto rokovanie vybavená?

Blackout, deň po: (r)Igor Mortis

02.04.2020

Použitá terminológia: Rigor mortis – posmrtná stuhnutosť. Stuhnutie svalov a kĺbov, ktoré vďaka chemickým zmenám nastáva v tele niekoľko hodín po smrti. Igor – príčina i následok Blackout – rozsiahly a dlhodobý výpadok elektrickej energie. Môže byť spôsobený prírodnými vplyvmi, technickou poruchou, prípadne násilným činom – sabotážou, alebo [...]

Zľakne sa vírus matematického modelu?

31.03.2020

Dnešná tlačová beseda predsedu vlády priniesla tri zásadné informácie. Prvou bol fakt, že premiérovi sa nič nestalo napriek tomu, že včerajšiu tlačovku prekvapujúco vynechal a dovolil tak realizovať sa aj ministrovi zdravotníctva. Druhou informáciou bola skutočnosť, že tlačovka sa začala relatívne presne, len s 10-minútovým meškaním, a naozaj išlo o tlačovku, nie o [...]

Ako správne postupovať pri mediálnom zarezávaní

24.03.2020

Včera sme boli svedkami priam vzorového mediálneho zarezania. Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura bol vďaka tejto metóde expresne zbavený funkcie a obliaty niekoľkými vedrami exkrementov. Pre tých, ktorí nesledovali včerajšie tlačovky okolo zarezávania, prinášame stručný opis použitého postupu. Len na okraj je potrebné poznamenať, že JUDr. Kičura [...]

Virus Outbreak New York

Online: USA očakávajú veľa mŕtvych, ale chcú rýchlo otvoriť ekonomiku

05.04.2020 07:40, aktualizované: 08:26

Spojené štáty čakajú najťažšie týždne, počas ktorých zomrie veľa ľudí, uviedol Donald Trump. Volá však po rýchlom otvorení ekonomiky.

Igor Matovič

NÁZOR: Matovič dáva Slovákom na výber. Buď blackout, alebo blackout

05.04.2020 06:25

Zdá sa, že premiér Igor Matovič už dávno presvedčil sám seba, že jedinou záchranou Slovenska je jeho úplné vypnutie. Presvedčí aj ďalších?

požiar, hazz

Takmer 30 hasičov zasahuje pri požiari senníka v obci Závod

04.04.2020 21:37

Požiar podľa nej zachvátil veľkokapacitný senník, v ktorom sa nachádzajú približne dve tony sena v balíkoch.

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 837672x
Priemerná čítanosť článkov: 3642x

Autor blogu