Založ si blog

Progresívne agresívny Miuko & spol.

Okupácia parlamentu? No, aj tak by sa dalo nazvať počínanie skupinky okolo pána poslanca Beblavého. Skupinky, ktorá bráni v práci slovenskému zákonodárnemu zboru. V inej firme by sa s nimi dal urobiť krátky proces, no parlament je parlament a svoje ochrnutie musí strpieť.

Tá skupinka nešťastníkov (a nešťastníčok, aby som bol politicky korektný) si však neuvedomuje, že koná kontraproduktívne, že nemôže nič získať, no stratiť môže všetko. Prečo?

  • Zvyšovanie dôchodkov a prídavkov na deti je témou populárnou (alebo nazvite ju trebárs populistickou, ak chcete). A ak sa proti nej niekto takto výrazne vymedzí, tak popularitu rozhodne nezíska. V prípade koalície PS/Spolu sa páni poslanci a panie poslankyne zahrávajú s jej volebným výsledkom. Pád pod hranicu 7% voličských hlasov je čím ďalej reálnejší.
  • Nepochopili zbytočnosť svojho konania. Ak mala byť schôdza len predvolebným manévrom koaličných strán, tak svoj účel už splnila. Rozdelila strany na tie, ktoré chcú peniažky ľuďom pridať a tie, ktoré im to neprajú. To je, samozrejme, veľmi zjednodušený výklad, no väčšinu voličov asi osloví.
  • Bivakovanie skupinky poslancov si ich parlamentní kolegovia nemusia príliš všímať. Schôdza sa bude jednoducho niekoľko krát prekladať – ako dlho vydržia protestanti táboriť v spacákoch a na suchej strave?
  • Najdôležitejšie: svojím správaním, nesporne inovatívnym a progresívne agresívnym, vytvárajú veľmi nebezpečný precedens. Príklad, ktorého sa v budúcnosti môže ktokoľvek chytiť a zopakovať si ho v tej nejnevhodnejšej chvíli. Čo tak blokovanie parlamentu počas vyslovovania dôvery novej vláde? Alebo počas schvaľovania rozpočtu?

Obyčajný ľudský rozmer konania poslancov (a poslankýň, aby som bol politicky korektný) vôkol Miuka Beblavého asi ani netreba spomínať. Bránia vo výkone práce väčšine volených zástupcov ľudu a nas..rdia väčšinu voličov. A ani oni samotní sa nemôžu zúčastňovať volebnej kampane svojej rodnej strany, či koalície. Ticho v mainstreamových médiách okolo ich okupácie kecpultu len ukazuje, že aj im naklonení novinári sú z toho v rozpakoch.

No a na záver – čudujem sa Andrejovi Dankovi, že neprišiel s nejakým rozumným nápadom ako protestantov obabrať, keď už ich nemôže dať vyviesť zo sály. Nestačilo by doniesť nový provizórny rečnícky pult a ten pôvodný znefunkčniť? Alebo v najhoršom prípade použiť náhradné priestory, historickú budovu NR SR, ktorá je na takéto rokovanie vybavená?

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

18.11.2023

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421. Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. [...]

Matovič, nový predseda Slovenska

26.10.2023

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou. Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi [...]

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

Václav Klaus

Vystupoval proti noseniu rúšok. Exprezident Klaus teraz bojuje s následkami ťažkého covidu

05.12.2023 15:36

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Drucker, gramotnosť

Drucker: Výsledky slovenských žiakov v medzinárodnom testovaní PISA 2022 sú tragické

05.12.2023 15:20, aktualizované: 16:05

V rizikovej skupine sa v oblasti čitateľskej gramotnosti ocitlo vyše 30 percent žiakov,

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1851671x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu