Založ si blog

Progresívne agresívny Miuko & spol.

Okupácia parlamentu? No, aj tak by sa dalo nazvať počínanie skupinky okolo pána poslanca Beblavého. Skupinky, ktorá bráni v práci slovenskému zákonodárnemu zboru. V inej firme by sa s nimi dal urobiť krátky proces, no parlament je parlament a svoje ochrnutie musí strpieť.

Tá skupinka nešťastníkov (a nešťastníčok, aby som bol politicky korektný) si však neuvedomuje, že koná kontraproduktívne, že nemôže nič získať, no stratiť môže všetko. Prečo?

  • Zvyšovanie dôchodkov a prídavkov na deti je témou populárnou (alebo nazvite ju trebárs populistickou, ak chcete). A ak sa proti nej niekto takto výrazne vymedzí, tak popularitu rozhodne nezíska. V prípade koalície PS/Spolu sa páni poslanci a panie poslankyne zahrávajú s jej volebným výsledkom. Pád pod hranicu 7% voličských hlasov je čím ďalej reálnejší.
  • Nepochopili zbytočnosť svojho konania. Ak mala byť schôdza len predvolebným manévrom koaličných strán, tak svoj účel už splnila. Rozdelila strany na tie, ktoré chcú peniažky ľuďom pridať a tie, ktoré im to neprajú. To je, samozrejme, veľmi zjednodušený výklad, no väčšinu voličov asi osloví.
  • Bivakovanie skupinky poslancov si ich parlamentní kolegovia nemusia príliš všímať. Schôdza sa bude jednoducho niekoľko krát prekladať – ako dlho vydržia protestanti táboriť v spacákoch a na suchej strave?
  • Najdôležitejšie: svojím správaním, nesporne inovatívnym a progresívne agresívnym, vytvárajú veľmi nebezpečný precedens. Príklad, ktorého sa v budúcnosti môže ktokoľvek chytiť a zopakovať si ho v tej nejnevhodnejšej chvíli. Čo tak blokovanie parlamentu počas vyslovovania dôvery novej vláde? Alebo počas schvaľovania rozpočtu?

Obyčajný ľudský rozmer konania poslancov (a poslankýň, aby som bol politicky korektný) vôkol Miuka Beblavého asi ani netreba spomínať. Bránia vo výkone práce väčšine volených zástupcov ľudu a nas..rdia väčšinu voličov. A ani oni samotní sa nemôžu zúčastňovať volebnej kampane svojej rodnej strany, či koalície. Ticho v mainstreamových médiách okolo ich okupácie kecpultu len ukazuje, že aj im naklonení novinári sú z toho v rozpakoch.

No a na záver – čudujem sa Andrejovi Dankovi, že neprišiel s nejakým rozumným nápadom ako protestantov obabrať, keď už ich nemôže dať vyviesť zo sály. Nestačilo by doniesť nový provizórny rečnícky pult a ten pôvodný znefunkčniť? Alebo v najhoršom prípade použiť náhradné priestory, historickú budovu NR SR, ktorá je na takéto rokovanie vybavená?

Šifra Majstra Kočnera

16.06.2021

Dnes, 15.6.2021, pokračuje na Najvyššom súde SR odvolacie konanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Nechce sa mi otrocky a podrobne opakovať všeobecne známe fakty – že vrahovia sa priznali, no z obvinenia z objednávky tejto vraždy boli oslobodení Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Najvyšší súd má posúdiť odvolanie prokurátora [...]

Kto vytopil Rudno nad Hronom?

18.05.2021

Tragédia… Povodeň. Udalosť, ktorá sa dotkla nielen majetku obyvateľov obce Rudno nad Hronom, ale i života ľudského. Kto je za to zodpovedný? Je za to niekto vôbec zodpovedný? Na vinníka sa možno dá ukázať prstom. Vinníkom je Program revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR. Program, ktorý schválila vláda Ivety Radičovej v roku 2011 a zamýšľala [...]

Tak riekla prezidentka

13.05.2021

Motto: „Dakedy aj z pustej stodoly sova vyletí.“ Slovenské príslovie Včera, 12. mája pani prezidentka rozhodla: bolo preverených viac ako 500 000 podpisov na petičných hárkoch a petícia za referendum o predčasných voľbách je preto zákonná. Referendová otázka a ďalší postup po prípadnom platnom referende však bude predmetom podania prezidentky na Ústavný súd [...]

sud, bodor Bödör

Najvyšší súd zamietol Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby

16.06.2021 15:26

Norbert Bödör je vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Povinnosť PCR testov do detských táborov je definitívna

16.06.2021 15:13

Testy budú pre deti, ktoré v letných mesiacoch navštívia letný tábor, preplácané štátom.

kvietik martin

Finančníkovi Kvietikovi rozšírili dôvod väzby o preventívnu

16.06.2021 15:11, aktualizované: 15:28

Najvyšší súd tým vyhovel sťažnosti prokurátora ÚŠP proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu.

sud, lalis

Šéfa gangu sýkorovcov Róberta Lališa uznal súd za vinného, trest mu neuložil

16.06.2021 14:47

Šéf sýkorovcov Kýbel si už za iné skutky odpykáva doživotie.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 289
Celková čítanosť: 1407782x
Priemerná čítanosť článkov: 4871x

Autor blogu