Založ si blog

Päťtisíc sviečok za Igora Matoviča

Čísla ako symbol. Niekedy 1488, teraz 5000. Päť tisícok sviečok – za koho? Vraj za 5000 mŕtvych, ktorí by teoreticky mohli žiť.

Nechcem toto tvrdenie spochybňovať. Nemám na to právo, pretože nemám v rukách žiadne údaje. Je mi však úprimne ľúto každého človeka, ktorý mohol žiť, ktorého záchrana bola v našich silách. Opakujem – každého.

Igor Matovič si na hroboch ľudí, ktorí zomreli zbytočne, zasa zatancoval. Prehlásil, že zapáli sviečku za každého človeka, ktorý zomrel zbytočne. Opakujem – za každého. Naozaj zapálil 5000 sviečok? Nuž, ani náhodou….

Niekoľko suchých čísel: bežná sviečka váži 70 – 100 gramov. Z toho si pomerne jednoducho spočítame, že 5000 kusov naberie hmotnosť 350 – 500 kilogramov. Je to plná dodávka sviečok a niekoľko desiatok ľudí, ktorí ich vyložia a rozdajú protestujúcim. A aj ich zapália, nie každý má k dispozícii zápalky alebo zapaľovač. Koľko môže trvať vydanie a zapálenie jednej sviečky? 10 sekúnd? OK, takže dohromady 50 000 sekúnd, pri 10 ľuďoch pracujúcich na ich distribúcii je to 5000 sekúnd na jedného, cca hodina a dvadsať minút.

Logistika demonštrácie tým však nekončí. Z fotografií protestného zhromaždenia je jasne viditeľné, že sviečky neboli uložené príliš nahusto, odhadom jeden kus ma meter štvorcový. 5000 sviečok zaberie plochu 50 árov, pol hektára. Kde sa dá pred úradom vlády zohnať takáto plocha, pán Matovič?

Skrátka – ani náhodou sa neprotestovalo za 5000 mŕtvych. Ach, ako ľahko sa manipuluje s číslami, keď nik nemá ochotu premeniť ich na reálny život… Vyrobila sa kamufláž, veď mŕtvi sa nesťažujú ani keď im Matovič na hroboch odzemky tancuje.

Okrem problémov medzi témou protestu a jeho logistikou je tu však aj problém politický, predvolebný. V súvislosti s dnešným rokovaním NR SR sa často kladie otázka: Prečo na poslednú chvíľu, boli ste tu 8 rokov, čo ste robili doteraz? Pán poslanec Matovič má tú smolu, že rovnakú otázku je možné položiť aj jemu:

Pán Matovič, tí ľudia nezomreli včera. Kde boli doteraz pochované vaše protesty?

Blackout, deň po: (r)Igor Mortis

02.04.2020

Použitá terminológia: Rigor mortis – posmrtná stuhnutosť. Stuhnutie svalov a kĺbov, ktoré vďaka chemickým zmenám nastáva v tele niekoľko hodín po smrti. Igor – príčina i následok Blackout – rozsiahly a dlhodobý výpadok elektrickej energie. Môže byť spôsobený prírodnými vplyvmi, technickou poruchou, prípadne násilným činom – sabotážou, alebo [...]

Zľakne sa vírus matematického modelu?

31.03.2020

Dnešná tlačová beseda predsedu vlády priniesla tri zásadné informácie. Prvou bol fakt, že premiérovi sa nič nestalo napriek tomu, že včerajšiu tlačovku prekvapujúco vynechal a dovolil tak realizovať sa aj ministrovi zdravotníctva. Druhou informáciou bola skutočnosť, že tlačovka sa začala relatívne presne, len s 10-minútovým meškaním, a naozaj išlo o tlačovku, nie o [...]

Ako správne postupovať pri mediálnom zarezávaní

24.03.2020

Včera sme boli svedkami priam vzorového mediálneho zarezania. Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura bol vďaka tejto metóde expresne zbavený funkcie a obliaty niekoľkými vedrami exkrementov. Pre tých, ktorí nesledovali včerajšie tlačovky okolo zarezávania, prinášame stručný opis použitého postupu. Len na okraj je potrebné poznamenať, že JUDr. Kičura [...]

Virus Outbreak New York

Online: USA očakávajú veľa mŕtvych, ale chcú rýchlo otvoriť ekonomiku

05.04.2020 07:40, aktualizované: 08:48

Spojené štáty čakajú najťažšie týždne, počas ktorých zomrie veľa ľudí, uviedol Donald Trump. Volá však po rýchlom otvorení ekonomiky.

Igor Matovič

NÁZOR: Matovič dáva Slovákom na výber. Buď blackout, alebo blackout

05.04.2020 06:25

Zdá sa, že premiér Igor Matovič už dávno presvedčil sám seba, že jedinou záchranou Slovenska je jeho úplné vypnutie. Presvedčí aj ďalších?

požiar, hazz

Takmer 30 hasičov zasahuje pri požiari senníka v obci Závod

04.04.2020 21:37

Požiar podľa nej zachvátil veľkokapacitný senník, v ktorom sa nachádzajú približne dve tony sena v balíkoch.

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 837680x
Priemerná čítanosť článkov: 3642x

Autor blogu