Založ si blog

Coronovaný Matovič

Pán (zanedlho?) designovaný premiér sa vracia ku starým móresom. Na tlačovke po zasadnutí krízového štábu pre boj s vírusovou epidémiou svojim starým slovníkom napadol všetko, čo sa napadnúť dalo. Vraj vláda už po vypuknutí nákazy v Číne v januári mala podnikať akési opatrenia…

Nuž, po bitke sa objavuje toľko generálov, že až príliš. Lenže spýtajme sa pána (zanedlho?) designovaného premiéra Matoviča čo by robil, keby vláda v januári zavrela hranice, školy a zakázala všetky podujatia s veľkou účasťou ľudí. S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote by prvý zvolával zhromaždenia s témou „mafiánska vláda ohrozuje slobodné voľby“!

Pretože parlamentné voľby sa konali pred 14 dňami! Boli pritom podujatím s bezkonkurenčne najväčšou účasťou, takmer 3 milióny voličov, nejaká futbalová alebo hokejová liga im nesiaha ani po členky. No a práve volanie po masovej účasti bolo jedným zo sloganov opozície. Mal pán (zanedlho?) designovaný premiér Matovič voči nemu aspoň jednu námietku? Spomenul aspoň raz riziko epidémie, o ktorom i on sám veľmi dobre vedel?

Ani ho to nenapadlo. Jeho súčasné pokriky sú preto pokrytectvom, sú svedectvom o jedinom: pán (zanedlho?) designovaný premiér Matovič zostal starým Matovičom. Tým opozičným, s opozičnými výrazovými prostriedkami.

Keď to chodí ako kačka, špiní po dvore ako kačka a kváka ako kačka, tak to môže byť len Matovič. Vlastne kačka.

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669557x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu