Založ si blog

Premiérov prvý deň, premiérov prvý prešľap

Motto: Dělá, co umí, aby zastřel, že neumí, co dělá.
Gabriel Laub, český esejista a novinár 1928 – 1998

Prvé zasadnutie novej vlády, prvý pokus niečo urobiť. Pán premiér vyhlásil, že dnes sa stretne s predsedom Správy štátnych hmotných rezerv Kajetánom Kičurom a bude kontrolovať. Že či mal dosť antikoronových vecí na sklade, a že ak ich nemal, či potrebné množstvo dokúpil za správnu cenu.

Pán premiér si zrejme vzal za vzor pána (chválabohu už bývalého) ministra Galka, ktorý tiež kontroloval všetko možné i nemožné. A rovnako ako on nepochopil, že premiér (v Galkovom prípade minister) nemá vykonávať prácu kontrolóra, že na to sú iní ľudia. Pretože on síce kontrolóra ako-tak zastúpiť môže, no kontrolór premiéra nezastúpi vôbec. Rovnakým nezmyslom je i overovanie kúpnej ceny, pán premiér zrejme nepostrehol, že verejné obstarávanie, ktoré by „nepredraženú“ kúpnu cenu malo vygenerovať, by trvalo niekoľko mesiacov. Zatiaľ by sme možno na akýsi koronavírus úspešne stihli zabudnúť. Najlepším komentárom sa mi zdá výrok politika známeho pod prezývkou Šedá eminencia a spopularizovaného v románoch Alexandre Dumasa:

Motto: Aby ste správne riadili štát, musíte veľa načúvať a málo hovoriť.
Armand-Jean du Plessis de Richelieu, francúzsky kardinál 1585 – 1642

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669565x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu