Založ si blog

Ako správne postupovať pri mediálnom zarezávaní

Včera sme boli svedkami priam vzorového mediálneho zarezania. Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura bol vďaka tejto metóde expresne zbavený funkcie a obliaty niekoľkými vedrami exkrementov.

Pre tých, ktorí nesledovali včerajšie tlačovky okolo zarezávania, prinášame stručný opis použitého postupu. Len na okraj je potrebné poznamenať, že JUDr. Kičura bol do svojej funkcie menovaný a mohol z nej byť odvolaný aj bez udania dôvodu, takže inštruktáže o mediálnom zarezávaní sme mohli byť ušetrení, ergo dá sa z tohto dôvodu považovať za teatrálnu. Tu je teda základná zarezávacia schéma:

  1. Je potrebné nájsť si obeť, v tomto prípade pána Kičuru. Pomerne logický sa zdá byť predpoklad, že jeho funkcia je vyhliadnutá ako trafika pre niekoho z verných.
  2. Je potrebné nájsť si akýkoľvek dôvod, ktorý vyzerá nepriaznivo pre zarezávaného, ktorého mrchavá stránka sa dá vhodne zjednodušiť a obhajoba ktorého zo strany zarezávaného vyžaduje u divákov znalosti legislatívy a profesionálnych postupov vo viacerých odvetviach. Teda obhajoba je dlhá a pre štandardného diváka zarezávania nudná. Je vhodné nosný dôvod prisoliť i niečim menej podstatným, čo ale osloví masy, napríklad kúpou bytu realizovanou rodinným príslušníkom.
  3. Je potrebné nájsť si spriaznené médium, ktoré sa mediálnej časti zarezávania ujme. Redakcia SME ochotne po téme skočila a zarezávala tak razantne, ako je u nej zvykom. Ostatné médiá sa pridali, veď by inak v hanbe zostali.
  4. Je potrebné dôsledky mediálneho zarezávania okamžite uviesť do života, v tomto prípade pána Kičuru okamžite odvolať. Zvysoka kašľať na nejaké vyšetrovanie, ktoré by malo medializované obvinenia potvrdiť, nedajbože vyvrátiť. Ak sa chce pán Kičura očistiť, tak má na to čas niekoľko rokov. A ak k očiste svojho mena nakoniec aj dospeje, tak to už bude každému úplne jedno.
  5. Je potrebné finálny výsledok mediálneho zarezania okamžite politicky využiť a vrátiť sa k predvolebnej rétorike o zlodejoch a mafiánoch.

Tlačovku pána Kičuru nájdete na viacerých miestach, tu je link. Ja osobne považujem jeho vyjadrenia za úprimné a hodnoverné. Isteže, môžem sa mýliť. No s konečným hodnotením by som rád počkal až po vyjadreniach NAKA, GP, alebo ÚVO. Tí všetci sú kompetentní činnosť SŠHR hodnotiť. Lenže pokiaľ by ľudia odvolávajúci pána Kičuru na toto čakali, tak by prepásli šancu na mediálne zarezávanie v priamom prenose. Prostému ľudu by tak bol odopretý chlieb a hry. Vlastne iba hry, o chlieb sa ľud musí postarať sám.

P.S. Dnešná tlačovka vlády priniesla zaujímavú informáciu: za hlavný dôvod odvolania pána Kičuru bol uvedený nákup 200 000 kusov testerov koronavírusu. Podľa uznesenia vlády sa ale tento nákup bude realizovať, keďže podľa (zajakavých) slov premiéra Matoviča „ponuka je stále platná“ a on pevne verí, že obchodný partner od nej neustúpi. Nik z novinárov zúčastnených na TB na to nereagoval otázkou….

Ešte raz o 1488

30.05.2020

Hneď na začiatku by som sa rád poďakoval našim orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre, súdom, ale hlavne médiám za dostatok informácií o symbolike extrémnych pravičiarov so zvláštnym zreteľom a dôrazom na fašistov a nacistov. Bez nich by sme doteraz nevedeli nič o význame zákerného čísla 1488, ktoré ako tajnú šifru vyššie spomínaní extrémisti, nacisti [...]

Predčasne sa zvolebnieva

27.05.2020

Smer-SD sa nám ide rozpadnúť… Po včerajšom vyhlásení Pellegriniho a spol. sa to zdá byť jasné. Ale prečo takto razantne, prečo s takým chvatom? Je potrebné znásilňovať termín smeráckeho republikového snemu? Nie je jedno, či bude teraz, o dva týždne, alebo v auguste? Nuž, logika nepustí: predčasné voľby sú na spadnutie a na vytvorenie prípadnej novej politickej [...]

Keď papuľa predbieha mozog

23.05.2020

Kovidovému spasiteľovi sa zasa raz čosi podarilo. Síce trochu inak, ako bolo zamýšľané, no nevadí, hlavne že sú toho plné médiá. Na hraniciach s Rakúskom sa vďaka vidine sľubovanej e-karantény zhromaždili zástupy ľudí. Lenže chyba lávky, aplikácia zaručujúca domácu karanténu sľubovaná na piatok o 15.00 sa nedostavila. A policajti robia iba to, čo musia – [...]

pocasie-1-6-2020

Jún sa poriadne rozfúka. Čo porobí s teplotami?

31.05.2020 18:39

Prvé júnové dni sa budú vyznačovať premenlivosťou, aj veterným počasím. Čo to všetko spraví s teplotami?

Heinz-Christian Strache

Voči expredsedovi rakúskej FPÖ Strachemu sa objavili ďalšie podozrenia z korupcie

31.05.2020 18:37

Podozrenia vyšli najavo po preskúmaní chatových konverzácií v jeho mobilnom telefóne.

nemecko, európska komisia, Ursula von der Leyenová, EK, EÚ

Slovensko dostane 8 miliárd. Nepremárnite šancu, odkazuje Mathernová z Bruselu

31.05.2020 16:00

Bude nová vláda schopná dobre investovať peniaze z únie? Prednosť by mali dostať školstvo a digitalizácia.

krajniak Milan

Krajniak: Koalícia nebude mať spoločného kandidáta na Generálneho prokurátora

31.05.2020 15:45

Každý poslanec bude hlasovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 242
Celková čítanosť: 1031729x
Priemerná čítanosť článkov: 4263x

Autor blogu