Založ si blog

Horká pachuť Kyselicu. No a čo?

Dnes odstúpil štátny tajomník ministerstva vnútra Lukáš Kyselica. Dôvod je síce verejne známy, no pre istotu ho zopakujem: údajne bol v čase volebnej kampane OĽaNO členom vojenského spravodajstva a to sa s politikou nielenže neznáša, no je to priam zákonom zakázané.

Pán Kyselica sa síce k postu špióna nepriznal, no ani nemohol, špión je viazaný mlčanlivosťou. Je zaujímavé, že redaktori Denníka N mlčanlivosťou viazaní nie sú napriek tomu, že pri tejto manipulácii s utajovanými skutočnosťami zákon porušili úplne brutálne. Naozaj už dnes novinári môžu všetko? OK, už sme si asi zvykli a otupeli sme, veď u Kočnera sme vďaka pani Todovej a spol. poznali takmer celý vyšetrovací spis. Ale nie o tom som chcel.

Pán premiér sa tiež ozval. Kyselicu nazval hrdinom a na svoje pomery úplne štandarne použil čarovnú formulku „lebopellegrini“. Vraj Kyselicu nasadilo VS ako agenta do OĽaNO na Pelleho príkaz, aby matovičiatka rozvrátil zvnútra. Pán premiér však zasa vypustil z papule* perlu.

Pokiaľ by si totiž pán Kyselica plnil statočne úlohu agenta rozvracača a rozvracal OĽaNO až do úplného rozvracania, tak by ho asi Matovič nenazýval hrdinom. Ak však vyšiel predčasne s pravdou von a svoje poslanie oznámil Matovičovi, tak má na krku niekoľko paragrafov za nehorázne porušenie povinností agenta VS – ale odobrené Najvyšším! Okrem toho je označenie „hrdina“ viacmenej otvoreným priznaním Kyselicovej špiónskej kariéry – prečo by predseda vlády nazýval hrdinom niekoho, kto je akurát tak z čohosi neprávom obvinený?

Do skladačky tvoriacej obraz súčasnej vlády pribudol nový kúsok. Je fakt šťavnatý, no máme smolu. Vzhľadom na hry nie nepodobné tým z regionálnej verzie Jamesa Bonda sa asi nič podrobnejšie nedozvieme. A prípadné porušenie zákony zo strany Lukáša Kyselicu mu hladko prejde bez akýchkoľvek štrapácií, jeho obvinenie by bolo priznaním, že naozaj bol agentom. Porušenie zákona sa vychádzkovým krokom ležérne presunie do stratena… Zakončím veľmi výstižným bonmotom, ktorý odznel v parlamente pri odvolávaní Matoviča z postu predsedu vlády.

Vy ste tú slávnu vetu „Skutok sa nestal,“ posunuli o level vyššie, do úplnej absurdity: „Skutok sa stal. No a čo?“
Ľuboš Blaha, poslanec Smer-SD

 

*papula (trnavská verzia bez ľ) – termín zo slovníka pána premiéra. Použil ho napríklad vo vzťahu k Andrejovi Dankovi, keď ten adresoval nemenovanej poslankyni SaS výraz „cigánočka“. Plné znenie výroku: „Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.”

Premiérov psychický stav: vec verejného záujmu

21.07.2020

Verejný záujem je „taký záujem, ktorý prináša majetkový prospech alebo iný prospech všetkým občanom alebo mnohým občanom“. V protiklade k nemu stojí „osobný záujem“, t.j. záujem prinášajúci majetkový alebo iný prospech verejnému funkcionárovi alebo jemu blízkym osobám. Voľne podľa ústavného Zákona 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone [...]

Plagiátovič

17.07.2020

Záverečné práce Krištúfkovej, Kollára, Grőhlinga. Aj Danka, u toho sa to začalo a ako vidieť, ani zďaleka neskončilo. A celkom čerstvý plod z letnej úrody – diplomovka samotného Igora Matoviča. Opísaná, oráfaná, opajcovaná. Tohtoročná letná sezóna sa určite nebude nazývať uhorkovou, názov „diplomovková“ je oveľa priliehavejší. Pritom je to v [...]

O morálnom dne, stiahnutých chvostoch, farizejoch a karaváne, ktorá ide ďalej

08.07.2020

Tak sme si to zasa raz vychutnali. Celý politický včerajšok bol zahumusený problémami, ktoré má vládna koalícia sama so sebou. Na verejnosť sa dostali viaceré prívlastky, ktorými sa koaličníci častujú – napríklad takí farizeji (dokonca odporní) sú veľmi podnetní a ani morálne dno nie je na zahodenie, aj keď sa v poslednom čase dosť často opakuje. Postrehli sme i [...]

internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ

Univerzity rátajú s hybridnou výučbou, bežný spôsob nebude možný

15.08.2020 19:30

Univerzity rátajú na jeseň s mixom klasického a on–line vzdelávania. Pre vysoké školy budú najväčšou výzvou zahraniční študenti či bezpečné internáty.

Poľsko, USA, Pompeo, návšteva

Poliaci otvorili cestu do krajiny ďalším americkým vojakom

15.08.2020 18:49

Predstavitelia Spojených štátov a Poľska podpísali v sobotu vo Varšave dohodu o posilnení vojenskej spolupráce.

Kriváň

Tatry majú ďalšiu obeť, 65-ročného turistu

15.08.2020 17:09

Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku v Petržalke

Bratislavčania sa vybláznili na Draždiaku pri prehliadke kreatívnych plavidiel

15.08.2020 16:25

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 249
Celková čítanosť: 1123437x
Priemerná čítanosť článkov: 4512x

Autor blogu