Založ si blog

Z Matovičovej verzie pravdy a úprimnosti sa prevracia žalúdok

Tak sa nám pán premiér zavzdušnil. A dosť veľa ľudí malo na konci dňa radosť, že sa niekomu podarilo nasrať ho. Ale poďme k veci.

Pán premiér zverejnil niekoľko informácií, ktorými mu svet (podľa jeho vnímania pravdy) neuveriteľne ubližuje. Zhrniem podstatu – rodinný podnik Matovičovcov mal údajne vložených 10 miliónov evráčov slovenských v investičnej spoločnosti Arca Capital a akýmsi spôsobom si svoju investíciu stihol vybrať práve včas pred ohlásením problémov s vyplácaním vkladov pre investorov. Konkrétne výhrady pána premiéra:

  • pán premiér sa sťažuje, že Fico podal trestné oznámenie na jeho manželku
  • pán premiér sa sťažuje, že Fico šíri nepravdivé údaje o investíciách jeho manželky
  • pán premiér plače, že Fico a Pellegrini údajne mali v roku 2018 informácie o „podozrivých aktivitách“ spoločnosti Arca Capital a tým činom sa stali spoluvinníkmi v jej nekalých činnostiach
  • pán premiér sa vychvaľuje, že sa vzdal majetku v prospech manželky a keby sa s ním rozišla, tak skončí na ulici „s holou riťou“ (pre útlocitných čitateľov – táto sentencia pochádza priamo z úst pána premiéra)

Poďme k detailom:

  • Fico nepodal trestné oznámenie na nikoho z rodiny Matovičovcov. Trestné oznámenie sa týka podozrenia z toho, že firma Arca Capital uprednostnila jedného zo svojich klientov  na úkor ostatných. Trestné oznámenie bolo preto podané priamo na ňu ako právnickú osobu.
  • Informácie o investíciách pani Matovičovej nešíri Fico, pochádzajú z článkov týždenníka Plus 7 dní. Nemali by byť infošky investigatívneho charakteru overované z viacerých zdrojov?
  • ak sa „niekto“ posťažoval Ficovi a Pellegrinimu na akési podozrivé aktivity spoločnosti Arca Capital s výzvou, aby sa obrátili na Národnú banku SR, tak z toho vyplýva niekoľko otázok. Napríklad na základe čoho sa expremiéri mali na NBS obrátiť – lebo jedna pani povedala? A prečo sa ten „niekto“ neobrátil priamo na NBS, keď vedel, že premiér v tomto smere nemá žiadne kompetencie? V čom sú Fico a Pellegrini spoluvinníkmi – že nešírili neoverenú informáciu? Nakoniec – prečo si solventnosť firmy, do ktorej vkladala peniaze jeho manželka, neoveril ako premiér sám Matovič? Veď časť zmeniek, ktoré verejne deklaroval, bola nakúpená už za jeho úradovania. Taký detail, že z dvojice Fico a Pellegrini mohol byť v jednom čase premiérom iba jeden, si všímať ani nebudeme.
  • vzdanie sa majetku v prospech manželky je tou najsmiešnejšou časťou vyjadrení pána premiéra. Pokiaľ nedisponoval žiadnym majetkom, tak aké kšefty „päťdesiat na päťdesiat“ dohadoval s Procházkom pred 6 rokmi? Pokiaľ nedisponoval žiadnym majetkom, tak z čoho chcel vyplatiť odmenu milión eur, ktoré sľúbil za potvrdenie toho, že sa verejne vulgárne vyjadroval? Pokiaľ nedisponoval žiadnym majetkom, tak za čo chcel kúpiť pozemky od manželky pána exministra Druckera? Pán premiér síce plače, že sa médiá rýpu v majetku jeho manželky, no v prípade manželky pána Druckera mu to vôbec neprekážalo…

Skrátka a stručne – Matovič. Svojich pracovných nástrojov – demagógie, poloprávd, výmyslov a priamych lží – sa nezbavil ani v úrade premiéra. Sú však primárne určené tej časti jeho voličov, ktorí jeho slovo kladú na úroveň slova božieho a každé preverovanie jeho tvrdení pokladajú za ťažké rúhanie.

Šanca na štátnický čin, pani prezidentka!

29.10.2020

Pani prezidentka! Nevolil som vás. Vášho najvážnejšieho konkurenta som považoval za človeka erudovanejšieho, vzdelanejšieho, profesionálnejšieho. Skrátka vhodnejšieho pre post hlavy štátu. Napriek tomu, že ste neboli mojím favoritom, plne rešpektujem vôľu voličov. A rešpektujem a rešpektovať stále budem úrad, ktorý zastávate – aj napriek výhradám k niektorým [...]

Pokuta 1659 eur pre netestovaných. Kto vymýšľa takéto stupidity?

26.10.2020

Zákaz vychádzania pre celé Slovensko. Zatiaľ je pokutovaný len na Orave a v Bardejove, no o týždeň to čaká všetkých. Ak sa budete pohybovať po vonku bez bumážky o negatívnom teste na Covid, tak vám hrozí pokuta 1000 eur v hotovosti. A keby ste úplnou náhodou 1000 evráčov slovenských pri sebe nemali, tak sa pokuta zvýši na 1659 bubákov v správnom konaní. O čo vôbec [...]

Pilotné testovanie hlúposti, deň tretí

25.10.2020

Rozbehol sa nám pilotný projekt testovania národa. Čo nám prezradili prvé dva dni? Za dva dni bolo otestovaných približne 120 000 obyvateľov Oravy a okresu Bardejov. Médiá nás bombardujú správami o disciplinovanosti ľudí, o ich božskej trpezlivosti vo viachodinových radoch. Odberné miesta makali naplno, nevyskytli sa žiadne hluché pauzy. Dá sa teda predpokladať, že za 3 [...]

pocasie-30-10-2020

Studený front odíde, teplý príde. Daždivé počasie zostáva

29.10.2020 22:17

Po chladnom piatku sa situácia cez víkend zmení. Niekde môžu teploty stúpnuť až na príjemných šestnásť stupňov Celzia.

DOD: Ústavný súd SR

Ústavný súd súhlasil s väzbou pre Urbancovú a Lindtnera

29.10.2020 21:46

Ústavný súd nedal súhlas na vzatie do väzby Jozefa Kolcuna, sudcu Najvyššieho súdu. S väzbou pre Urbancovú a Lindtnera nemal problémy.

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícii

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 1219943x
Priemerná čítanosť článkov: 4621x

Autor blogu