Založ si blog

Demisia pána premiéra? 13 miliónov testov do Dunaja?

So záujmom som si vypočul dnešnú tlačovku pána premiéra. Naozaj len vypočul, pretože kukať na neho ma nebaví. A dozvedel som sa zaujímavé veci!

Podstatné je asi to, že pán premiér nás pomaličky, podľa jeho slovníka salámovo-párkovou metódou, pripravuje na eventualitu, že jeho geniálny nápad, plošné testovanie, nebude. Opakujem – NEBUDE. A že máme len dve možnosti – buď testovanie, alebo lockdown.

Pán premiér možno pochopil, že aj pokiaľ by prebehlo testovanie s veľmi vysokou účasťou, ktoré by prinieslo stotisícové čísla infikovaných jedincov, tak lockdownu by sme sa nevyhli. Aj tak však nepochopil, že jeho predstavivosť síce pripúšťa len dve možnosti, no zabudol si položiť otázku: čo budú robiť krajiny, ktoré sa neuchýlia ani k celoplošnému testovaniu, ani k lockdownu?

Pán premiér sa prezervatívne vyjadril aj k možnosti svojej demisie, aj keď priamo ju nespomenul. Prípadný lockdown už stihol označkovať ako dôsledok nezodpovednosti občanov… Veštecky sa vyjadril k počtu „nezodpovedných“, ktorí sa masového testovania nezúčastnia a k dôsledkom ich neúčasti, k lockdownu. Čiže tomuto lockdownu po testovaní je nutné predísť lockdownom okamžitým. Znamená to, že už je známy vinník, ktorý bude mať na svedomí aj to, že pán premiér v prípade zrušenia celoplošného testovania demisu nepodá. Nie som si však istý, či to nie sú tí istí občania, ktorým pán premiér len toť nedávno poďakoval za nesmiernu disciplovanosť v prvej vlne „hnusoby“.

Na záver jedna otázka, pán premiér: Čo urobíme s trinástimi miliónmi antigénových testov, ak sa celoplošné testovanie neuskutoční? Sú to také isté testy, aké ste svojho času chceli nahádzať do Dunaja.

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

18.11.2023

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421. Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. [...]

Matovič, nový predseda Slovenska

26.10.2023

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou. Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi [...]

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

Václav Klaus

Vystupoval proti noseniu rúšok. Exprezident Klaus teraz bojuje s následkami ťažkého covidu

05.12.2023 15:36

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Drucker, gramotnosť

Drucker: Výsledky slovenských žiakov v medzinárodnom testovaní PISA 2022 sú tragické

05.12.2023 15:20, aktualizované: 16:05

V rizikovej skupine sa v oblasti čitateľskej gramotnosti ocitlo vyše 30 percent žiakov,

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1851672x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu