Založ si blog

Pilotné testovanie hlúposti, deň tretí

Rozbehol sa nám pilotný projekt testovania národa. Čo nám prezradili prvé dva dni?

Za dva dni bolo otestovaných približne 120 000 obyvateľov Oravy a okresu Bardejov. Médiá nás bombardujú správami o disciplinovanosti ľudí, o ich božskej trpezlivosti vo viachodinových radoch. Odberné miesta makali naplno, nevyskytli sa žiadne hluché pauzy. Dá sa teda predpokladať, že za 3 dni by sa teoreticky dalo otestovať približne 180 000 ľudí. No pilotná oblasť má približne 225 000 obyvateľov, čo znamená, že aj keby obyvatelia ako veľmi chceli, otestovať ich nestihnú. Pritom testovanie trvá tri dni (celoplošné by podľa dosiaľ zverejnených informácií malo trvať dva dni) a vzhľadom na to, že ide v porovnaní s celým Slovenskom o maličké územie (približne 4% obyvateľstva), dajú sa využiť všetky rezervy. Pri testovaní celoplošnom žiadne rezervy nebudú. Dobrovoľníci sa nebudú dať presúvať ako šachové figúrky, študenti medicíny nepribudnú, bude ich stále rovnako. A ak v pilotnej oblasti fungovalo pri odberoch 1600 plne vyťažených ľudí, tak na celé Slovensko ich bude treba približne 25x viac. Teda 40 000 – máme ich?

A ešte je tu jedna zaujímavá otázka: čo bude s ľuďmi, ktorí nebudú mať „certifikát o neinfekčnosti“ nie kvôli tomu, že sa nechceli dať otestovať, ale neboli otestovaní z kapacitných dôvodov? Budú vystavení pokute1650 eur alebo potrestaní „dobrovoľnou“ karanténou kvôli sprostému nápadu pána premiéra? Dokážeme ich odlíšiť od tých, ktorí sa nechceli dať otestovať?

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

18.11.2023

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421. Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. [...]

Matovič, nový predseda Slovenska

26.10.2023

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou. Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi [...]

Hnutie Slovensko sa vo veci rušenia ÚŠP a ŠTS obracia na európske orgány

05.12.2023 16:38

Hlavnú európsku prokurátorku aj eurokomisára pre spravodlivosť pozvali na Slovensko, aby sa stretli s opozíciou, ale aj s mimovládnymi organizáciami a zástupcami odbornej verejnosti.

Izraelskí vojaci / Armáda / Tank /

Nastala druhá fáza izraelskej ofenzívy. Armáda vedie najťažšie boje od začiatku útoku

05.12.2023 16:22, aktualizované: 16:32

Izraelská armáda je v centre Chán Júnisu na juhu Gazy. Vojaci tam vedú najťažšie boje od začiatku pozemnej ofenzívy.

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1851676x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu