Založ si blog

Demisia pána premiéra? 13 miliónov testov do Dunaja?

So záujmom som si vypočul dnešnú tlačovku pána premiéra. Naozaj len vypočul, pretože kukať na neho ma nebaví. A dozvedel som sa zaujímavé veci!

Podstatné je asi to, že pán premiér nás pomaličky, podľa jeho slovníka salámovo-párkovou metódou, pripravuje na eventualitu, že jeho geniálny nápad, plošné testovanie, nebude. Opakujem – NEBUDE. A že máme len dve možnosti – buď testovanie, alebo lockdown.

Pán premiér možno pochopil, že aj pokiaľ by prebehlo testovanie s veľmi vysokou účasťou, ktoré by prinieslo stotisícové čísla infikovaných jedincov, tak lockdownu by sme sa nevyhli. Aj tak však nepochopil, že jeho predstavivosť síce pripúšťa len dve možnosti, no zabudol si položiť otázku: čo budú robiť krajiny, ktoré sa neuchýlia ani k celoplošnému testovaniu, ani k lockdownu?

Pán premiér sa prezervatívne vyjadril aj k možnosti svojej demisie, aj keď priamo ju nespomenul. Prípadný lockdown už stihol označkovať ako dôsledok nezodpovednosti občanov… Veštecky sa vyjadril k počtu „nezodpovedných“, ktorí sa masového testovania nezúčastnia a k dôsledkom ich neúčasti, k lockdownu. Čiže tomuto lockdownu po testovaní je nutné predísť lockdownom okamžitým. Znamená to, že už je známy vinník, ktorý bude mať na svedomí aj to, že pán premiér v prípade zrušenia celoplošného testovania demisu nepodá. Nie som si však istý, či to nie sú tí istí občania, ktorým pán premiér len toť nedávno poďakoval za nesmiernu disciplovanosť v prvej vlne „hnusoby“.

Na záver jedna otázka, pán premiér: Čo urobíme s trinástimi miliónmi antigénových testov, ak sa celoplošné testovanie neuskutoční? Sú to také isté testy, aké ste svojho času chceli nahádzať do Dunaja.

No a čo?

28.11.2020

Že sa náš pán premiér vulgárne vyjadruje o svojom koaličnom partnerovi? Že mu zadáva nesplniteľné úlohy a za ich nesplnenie sa mu vysmieva? Že sa vulgárne vyjadruje o občanoch svojej krajiny? Že má na háku dodržiavanie zákonov o diplomových prácach, kolaudáciách, dĺžke karantény, nosení rúšok? No a čo? Že sa pán predseda NR SR rozváža počas zákazu vychádzania [...]

Ľudové milície po jedenatridsiatich rokoch

16.11.2020

Od ministrov vnútra a vojny sme sa dozvedeli čo nás čaká, keď v deň 31. výročia zamatového prevratu vyjadríme svoj názor na verziu ľudských práv a slobôd, ktoré nám ponúka súčasná vláda. Pošlú na nás nielen „normálnych“ policajtov, ale aj políciu vojenskú a členov väzenskej a justičnej stráže. Vyzbrojených štandardnou antidemonštračnou technikou, [...]

Ako sa vyrába úspech plošného testovania

09.11.2020

Skončila sa tlačová beseda premiéra Matoviča a jeho ansámblu, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra vojny, vlastne obrany. V súvislosti s posledným menovaným pánom sa mi pre spolok okolo pána premiéra tlačí do klávesnice pomenovanie z nejakej českej sci-fi poviedky – připřiprdi. Slovo vytvorené podľa sovietskeho vzoru zo spojenia „příslušník [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45, aktualizované: 09:01

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 270
Celková čítanosť: 1259908x
Priemerná čítanosť článkov: 4666x

Autor blogu