Založ si blog

Šanca na štátnický čin, pani prezidentka!

Pani prezidentka!

Nevolil som vás. Vášho najvážnejšieho konkurenta som považoval za človeka erudovanejšieho, vzdelanejšieho, profesionálnejšieho. Skrátka vhodnejšieho pre post hlavy štátu.

Napriek tomu, že ste neboli mojím favoritom, plne rešpektujem vôľu voličov. A rešpektujem a rešpektovať stále budem úrad, ktorý zastávate – aj napriek výhradám k niektorým vašim počinom.

Doposiaľ ste svoj úrad zastávali seriózne a nekonfliktne, svedčí o tom dôvera občanov prezentovaná v prieskumoch. Dnes však máte šancu, ktorú by ste v inej, normálnejšej dobe nemuseli dostať. Máte príležitosť prekročiť povesť okresnej aktivistky a antiskládkovej bojovníčky, ktorá sa za vami ťahá ako tieň. Využite ju!

Pani prezidentka!

Dnes alebo zajtra môžete vykonať to, čo sa zvykne označovať za čin štátnika. Zrušte to šialenstvo, zastavte exhibíciu maniaka na čele vlády! Z vašich vystúpení je predsa zrejmé, že sa s ním nedokážete stotožniť! Máte v rukách nástroj, ktorý vám to umožňuje. Ste veliteľkou ozbrojených síl a jediný váš rozkaz dokáže zastaviť výplod chorej mysle. Máte šancu dokázať, že je tu niekto, kto nemá strach z človeka, ktorý sa nikdy nemal stať hlavou exekutívy.

Pani prezidentka!

Štátnikom sa človek stáva štátnickými činmi. Aj takými, s ktorými ani zďaleka nesúhlasia všetci. A ak by vás za toto nielenže neocenili okamžitým potleskom, ale aj špinili spôsobom typickým pre súčasnú politickú garnitúru a jej stúpencov, tak po čase sa dočkáte ovácií. Od miliónov všedných občanov, medzi ktorými ste občanom prvým.

No a čo?

28.11.2020

Že sa náš pán premiér vulgárne vyjadruje o svojom koaličnom partnerovi? Že mu zadáva nesplniteľné úlohy a za ich nesplnenie sa mu vysmieva? Že sa vulgárne vyjadruje o občanoch svojej krajiny? Že má na háku dodržiavanie zákonov o diplomových prácach, kolaudáciách, dĺžke karantény, nosení rúšok? No a čo? Že sa pán predseda NR SR rozváža počas zákazu vychádzania [...]

Ľudové milície po jedenatridsiatich rokoch

16.11.2020

Od ministrov vnútra a vojny sme sa dozvedeli čo nás čaká, keď v deň 31. výročia zamatového prevratu vyjadríme svoj názor na verziu ľudských práv a slobôd, ktoré nám ponúka súčasná vláda. Pošlú na nás nielen „normálnych“ policajtov, ale aj políciu vojenskú a členov väzenskej a justičnej stráže. Vyzbrojených štandardnou antidemonštračnou technikou, [...]

Ako sa vyrába úspech plošného testovania

09.11.2020

Skončila sa tlačová beseda premiéra Matoviča a jeho ansámblu, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra vojny, vlastne obrany. V súvislosti s posledným menovaným pánom sa mi pre spolok okolo pána premiéra tlačí do klávesnice pomenovanie z nejakej českej sci-fi poviedky – připřiprdi. Slovo vytvorené podľa sovietskeho vzoru zo spojenia „příslušník [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 270
Celková čítanosť: 1259901x
Priemerná čítanosť článkov: 4666x

Autor blogu