Založ si blog

Van tajm? Nekst tajm!

A sme testovaní! Jupí! (to som nepovedal ja, je to len parafráza vyjadrení pánov Matoviča a Naďa) No a pán premiér popri slovách obdivu nad vlastným počinom stihol aj skromne sklopiť oči a ospravedlniť sa:

Za to, že nás prinútil dobrovoľne sa testovať!

Stihol toho pán premiér povedať ešte viac. Napríklad to, že sa dočkáme aj pokračovania, že si strkanie do nosa zopakujeme o týždeň. Vo svojej jasnozrivosti nepotreboval ani žiadne hodnotenie prvej fázy testovania, dobrovoľná vynútená účasť v prvý deň mu stačila. Dnešné vyjadrenia konzília odborníkov a zástupcov samospráv (za všetkých spomeniem predsedu ZMOS-u a primátorov Bratislavy a Košíc) bude zrejme viesť k objaveniu ďalšej skupinky sabotérov a vlastizradcov, ktorých treba vymeniť. Van tajm nestačilo, treba aj nekst tajm.

Z tohto pohľadu však bolo ospravedlnenie pána premiéra také netaktické, že človek by ho mohol označiť aj za hlúpe. On nám nechtiac povedal aj to, čo nechcel – že nás prinútil van tajm sa dobrovoľne testovať a že nás prinúti aj nekst tajm…

Ja som asi tiež sabotér a vlastizradca. Pretože sa síce nebudem venovať kvalite testov a legálnosti požadovania cetifikátov, no položím celkom jednoduché otázky:

Ako chce štát kontrolovať dodržiavanie karantény u „negatívnych“ rodinných príslušníkov „nakazených“, keď nemá evidované ich rodinné a spoločenské vzťahy? Policajnými raziami doma u „nakazených“?

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669590x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu