Založ si blog

3, 6 milióna testovaných? Podvod!

Nepotrebujeme uvádzať fakty, ktoré spomínal primátor Myjavy o počtoch testovaných a infikovaných. Bude nám stačiť celkom obyčajná aritmetika.

V sobotu 31. októbra bolo podľa údajov ministra Naďa testovaných 2,6 milióna občanov. Na 5000 odberných miestach pracovalo 4100 odberných tímov, ich pracovný čas bol od 7:00 do 22:00. Pokiaľ započítame hodinovú obednú prestávku a fakt, že odbery sa robili do 21:30, tak čistý čas odberov bol 13,5 hodiny.

Budem ignorovať také detaily, že niekde sa začalo testovať neskôr, že počas dňa sa vyskytli výpadky vďaka nedostatku testov, certifikátov, ochranných prostriedkov, že niektoré tímy sa presúvali na viaceré odberné miesta a že nejaké časové straty sa vyskytli pri prezliekaní, osobnej hygiene alebo dezinfekcii. Skrátka – budem predpokladať, že všetci poctivo pracovali celých 13,5 hodiny v rovnakom tempe a že prísun ľudí so záujmom o testovanie bol stále rovnako intenzívny.

2,6 milióna : 4100 odberných tímov = 634 testovaných za deň jedným tímom

634 testovaných : 13,5 hodiny = 47 ľudí za hodinu

3600 sekúnd : 47 ľudí = 77 sekúnd na testovanie jedného človeka

Zhrňme si to: od jedného človeka je treba prevziať doklady, prideliť mu číslo, zapísať jeho údaje na papierový hárok, zásobiť ho papierovými vreckovkami, vysmrkať a odkašľať, vopchať mu paličku do nosa, kvapnúť na test a odoslať testovaného do čakárne na výsledok. Za 77 sekúnd, jedného za druhým, celých 13,5 hodiny. Pritom pán minister na nejakej z jeho početných tlačoviek tvrdil, že odber trvá aj menej ako dve minúty a že jeden odberný tím zvládne za deň až 600 odberov…

S výpočtami sme ale ešte neskončili. Na výsledok testu bolo treba čakať 25-30 minút. Zoberme tú nižšiu hodnotu, teda 25 minút, čo predstavuje 1500 sekúnd. Ľudia boli počas čakania usádzaní do akejsi čakárne, stoličky od seba vzdialené 2 metre. Teda jeden čakateľ potreboval 4 metre štvorcové. Ak na jeden odber pripadalo 77 sekúnd, tak počas čakania na výsledok sa nazbieralo v čakárni 1500 : 77 = 19,5 človeka. Teda 20, ľudí, keďže polovica človeka nie je schopná dostaviť sa na testovanie. Tých 20 ľudí muselo byť usadených na ploche 20 x 4 m2 = 80 metrov štvorcových – čo je výmera slušného štvorizbového bytu.

Ktoré odberné miesto niečím takým disponovalo? Videli ste niekde v záberoch testovania plné čakacie miesto? Lebo ja nie…

Na základe vyslovených faktov (hodnoty pre výpočet som čerpal z médií, najčastejsie z tlačoviek ministra Naďa) si dovolím tvrdiť:

Proklamovaná hodnota 2,6 milióna ľudí otestovaných v prvý deň celoplošného testovania nezodpovedá skutočnosti a možnostiam odberných miest. Je to obyčajný propagandistický podvod.

O podvode by svedčila aj neochota pána ministra zverejniť podrobné údaje o testovaní. Možno aj to, že v dobe počítačov sa údaje zaznamenávali na papier, bez možnosti priebežnej online kontroly. Z počtu testov na jednotlivých testovacích miestach (nie z čísel udávaných pre akési obvody) sa totiž presné počty testovaných dajú zistiť. Nedá sa tam spáchať kamufláž s uvedením jedného obrovského čísla – ktoré vymyslel niekto bez akéhokoľvek zmyslu pre realitu, zato však s vynikajúcimi znalosťami manipulatívnych techník.

Doplnené 7.11. o 8:15

Sledujem v priamom prenose na TA3 testovanie v Starej Ľubovni. A všímam si intervaly, v akých sa posúva rad čakajúcich na testovanie – na odberné miesto vpúšťajú ľudí po viac ako dvoch minútach.

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669583x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu