Založ si blog

Ľudové milície po jedenatridsiatich rokoch

Od ministrov vnútra a vojny sme sa dozvedeli čo nás čaká, keď v deň 31. výročia zamatového prevratu vyjadríme svoj názor na verziu ľudských práv a slobôd, ktoré nám ponúka súčasná vláda. Pošlú na nás nielen „normálnych“ policajtov, ale aj políciu vojenskú a členov väzenskej a justičnej stráže. Vyzbrojených štandardnou antidemonštračnou technikou, teda vodnými delami, slzotvorným plynom, gumovými projektilmi, obuškami. Kam sa na nich hrabú akési Ľudové milície, ozbrojená päsť robotníckej triedy, ktoré teoreticky mohli zasiahnuť proti demonštrantom v roku 1989…

Ak majú byť vyhrážky pánov ministrov plniacich vôľu premiéra Slovenskej republiky mienené naozaj vážne, tak strach vlády pred občanmi vlastnej krajiny musí byť obrovský. Pán premiér sa svojho času vytešoval, že mu veľmi dobre padne nasrať kopu ľudí. Teraz má šancu dozvedieť sa ako to vyzerá, keď to s nasieraním preženie, kopa nasratých je priveľká a medzi nasratými sa objavia i gate pána Matoviča.

Strach z poddaných inak nie je ničím novým, zvyknú to zažívať mocnárstva s mocnármi, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu, sľubom, morálke. Pripomeňme si to večne zeleným citátom:

Malí se vždycky bojí velkých, ale stojí za úvahu, že velice velcí se skoro vždycky bojí nepatrných.
Jan Werich, Fimfárum

No a čo?

28.11.2020

Že sa náš pán premiér vulgárne vyjadruje o svojom koaličnom partnerovi? Že mu zadáva nesplniteľné úlohy a za ich nesplnenie sa mu vysmieva? Že sa vulgárne vyjadruje o občanoch svojej krajiny? Že má na háku dodržiavanie zákonov o diplomových prácach, kolaudáciách, dĺžke karantény, nosení rúšok? No a čo? Že sa pán predseda NR SR rozváža počas zákazu vychádzania [...]

Ako sa vyrába úspech plošného testovania

09.11.2020

Skončila sa tlačová beseda premiéra Matoviča a jeho ansámblu, ministra zdravotníctva, ministra vnútra a ministra vojny, vlastne obrany. V súvislosti s posledným menovaným pánom sa mi pre spolok okolo pána premiéra tlačí do klávesnice pomenovanie z nejakej českej sci-fi poviedky – připřiprdi. Slovo vytvorené podľa sovietskeho vzoru zo spojenia „příslušník [...]

Plošné testovanie v2. 02 – prečo klesol počet „pozitívnych“?

08.11.2020

Údaje z druhého kola prebiehajúceho testovania voči Covidu hovoria o tom, že v 45 okresoch poklesol počet infikovaných oproti počtom zisteným v prvom kole testovania. Prezentuje sa to ako veľký, priam extrémny úspech prepytujem „atómovej bomby“, ktorú má v rukách vláda (rozumej Igor Matovič). Neviem ako vláda, no ja osobne (a možno nebudem sám) považujem pokles [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 270
Celková čítanosť: 1259905x
Priemerná čítanosť článkov: 4666x

Autor blogu