Založ si blog

Slovo o papalášoch

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však nevšimol jednu vec. Totiž to, že na seba síce preberá všetku zodpovednosť, no z funkcie Mesiáša mu vo finále neprischne žiadna svätožiara, ale iba ukrižovanie.

Pán Mikas vyhláškou vyrobil na požiadanie novú kastu papalášov. Ľudí postavených nad zákonom, jedincov, ktorí na základe vyhlášky nešíria infekciu. A vyrobil ich priam expresným tempom, z večera na ráno. Čím porušil všetky zásady spracovania tejto zákonnej normy…

Je celkom zaujímavé porovnať príbeh nakazencov hlasujúcich v parlamente napríklad s majiteľom gastroprevádzky v Prešove, ktorý za otvorenie svojho podniku počas zákazu vychádzania vyfasoval dvojročnú podmienku. Prípadne s kauzou prokurátorky Kováčikovej, ktorá za návštevu svojej kancelárie s pozitívnym testom čelí trestnému oznámeniu.

Korunu papalášizmu však nasadil predseda poslaneckého klubu OĽaNO na dnešnej tlačovke. Pri zmienke o papalášoch to prevexloval na opozíciu, ktorá sa dnešnej papalášskej schôdze parlamnetu nezúčastnila (na videu o 9:40 min). Vraj papalášmi sú oni, pretože sa vyhýbajú svojim povinnostiam a berú peniaze za to, že nechodia do roboty.

Čaro nechceného, jeho guru ho za to určite nepochváli. Pretože pán poslanec Šipoš má asi pamäť krátku ako akvarijná rybka a nepamäta sa, že jeho boss sa účasti na rokovaniach parlamentu svojho času vyhýbal ako čert krížu. Na protest proti novele rokovacieho poriadku – a k neúčasti vyzýval aj svojich poslaneckých kolegov. Nezostáva nám nič iné, len s pánom poslancom Šipošom súhlasiť a dodať, že miera papalášizmu je priamo úmerná počtu neospravedlnených neúčastí na rokovaniach zákonodárneho zboru.

Závan humoru v časoch covidovej hnusoby

15.02.2021

Divnú, nedobrú dobu žijeme. Znášať ju nám pomôže každá maličkosť, aj smiech z čara nechceného. V nedeľu ma rozosmial – a to tak, že fest – pán predseda NR SR, Boris Kollár. V úvode relácie „V politike“ na TA3 (cca od 1:30 min) sa posťažoval, že kvetinárstva sú zatvorené a že nie je kde kúpiť kytičky pre blahoželanie k valentínskemu sviatku. [...]

Súboj Titanov: Mikas versus Žilinka

30.01.2021

Samozrejme, titulok je prehnaný, ba až takmer bulvárny, a mal by podprahovo evokovať niečo ako Batman versus Superman, alebo Alien versus Predátor. No priznajme si, po tlačovej konferencii generálneho prokurátora predsa len má niečo do seba. V skratke o čo išlo: pán Žilinka nám zvestoval to, čo väčšina ľudí interesujúcich sa o politiku dávno vedela. Totiž že [...]

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Igor Matovič

Matovič: Zverejnený dokument o chystaných opatreniach je z veľkej časti pravdivý

28.02.2021 12:05, aktualizované: 12:18

Prezidentku Zuzanu Čaputovú premiér poprosil, aby prestala s odkazmi cez médiá.

testovanie na Covid 19

Čierna a bordová v Covid automate. Akú farbu má od pondelka váš okres?

28.02.2021 10:25

Od 1. marca platí aktuálne rozdelenie okresov podľa Covid automatu. Prevláda čierna, bordová a červená farba. Najlepšie je na tom 6 okresov.

očkovanie, prešov

Pribudlo takmer dvetisíc nakazených, počet hospitalizovaných opäť stúpol

28.02.2021 10:07, aktualizované: 10:36

Ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 114 ľudí, od začiatku pandémie spolu už 7 189.

štôlňa, Banská Štiavnica

Muži zomreli v hĺbke desiatok metrov. Záchranári robia, čo môžu

28.02.2021 08:45

Stanislav a Tomáš sa už zo svojej dobrodružnej výpravy do starej štôlne nevrátili. Záchranári sa snažia dostať z podzemia ich telá.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1322936x
Priemerná čítanosť článkov: 4776x

Autor blogu