Založ si blog

O čipoch ukrytých vo vakcínach

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom nositeľovi a umožňuje jeho identifikáciu na menšiu alebo väčšiu vzdialenosť. Skôr, než konkrétne uvediem svoj postoj k „teórii čipovania“, niekoľko faktov:

  • čipy určené pre praktické hromadné použitie sú relatívne veľké, priveľké na to, aby ich niekoľko bolo možné napratať do fľaštičky s niekoľkými dávkami vakcíny. Pre porovnanie uvediem, že pri čipovaní domácich miláčikov sú používané čipy o veľkosti približne jeden centimeter.
  • pri očkovaní viacerými typmi vakcín by bola potrebná koordinácia medzi výrobcami – teda o použití čipov by muselo vedieť oveľa viac ľudí, ako by to bolo pri vakcíne jedinej značky
  • o čipoch by samozrejme museli vedieť aj ich výrobcovia a na ich výrobu by bolo potrebných viacero fabrík. Čo samo o sebe by nemusel byť problém, robotník v tajwanskej fabriky nemusí vedieť čo vyrába. Lenže o dodávkach z „čipovacej fabriky“ musia vedieť ľudia z fabrík farmaceutických, ktorí čipy nakupujú a do vakcín ich primiešavajú. V každom prípade ide o priveľa ľudí na to, aby čipovanie zostalo utajené.
  • existuje ešte jeden argument – čipy nemusia byť nutne vo vakcíne, môžu byť zamontované v injekčnej ihle. Bolo by to dokonca oveľa praktickejšie, keďže pri prítomnosti čipu vo vakcíne (ktorá pozostáva z piatich alebo šiestich dávok) nie je zaručené, že sa do injekčnej striekačky nejaký čip skutočne dostane, alebo že sa ich tam nedostane viac, ako je potrebné. Lenže v takom prípade platia tie isté argumenty o počte ľudí, ktorí o čipoch vedi, ako pri miešaní do vakcíny. Okrem toho pri očkovaní by bolo nutné používať iba jediný typ ihly, tej s inštalovaným čipom – čo sa nedá vždy a všade dosiahnuť. A ak je čip v injekčnej ihle, tak je možné človeka začipovať hocikedy, nie je nutné čakať na vakcináciu proti Covidu.
  • Je tu ešte technický problém so spárovaním čipu s konkrétnym začipovaným jedincom. U psíkov to bolo jednoduché, tam veterinár čítačkou „prečíta“ čip umiestnený medzi havovými lopatkami a zapíše ho do počítačovej databázy. Kto „číta“ ľudské čipy po vakcinácii a kto registruje ich nositeľov?
  • nie som síce technik so záujmom o mikroelektronické zariadenia, no dosť silne pochybujem o tom, že je mikročip neviditeľný voľným okom možné identifikovať na väčšiu vzdialenosť. A ak aj taký nejaký za súčasného stavu techniky existuje, tak pochybujem o tom, že je vhodný pre masovú výrobu a umiestnenie do miliárd dávok vakcín.

Existuje ešte niekoľko argumentov, no ak niekoho nepresvedčili tie uvedené, tak ich ani spomínať netreba. A pre tých, ktorí vytrvalo stoja za svojím presvedčením o čipovaní mám jednu otázku:

Ak sa tak strašne obávate čipovania, tak prečo vo vrecku nosíte inteligentný telefón, ktorý o vás vie poskytnúť oveľa viac informácií ako nejaký mrňavý čip?

Zastrkávanie do škáry podľa Zuzany Kovačič Hanzelovej

16.02.2024

Investigatíva svetovej úrovne! Novinárka z košiara mienkotvorného denníka SME, Zuzana Kovačič Hanzelová (prezentujúca sa populárnou skratkou ZKH), na stope neuveriteľho hriechu spáchaného niektorým, nie celkom korektne identifikovaným poslancom vládnej koalície! Prichytila Erika Kaliňáka keď počas parlamentnej schôdze zastrkoval do škáry a nevytiahol ho! Pre upresnenie [...]

O Matovičovej prezidentskej kandidatúre

14.02.2024

Včera prebehla médiami zaujímavá správa – Slovensko opúšťajú mnohí poslanci. Aby nedošlo k omylu – nie že by chceli emigrovať z rodnej hrudy, to len z bývalého hnutia OĽaNO, ktoré sa na Slovensko drzo premenovalo, utekajú všetci, ktorí zacítili blízkosť konca. Prirovnanie ku potkanom utekajúcim z potápajúcej sa lode je snáď primerané. V článkoch [...]

Parlamentný Brumteles

09.01.2024

Ešte ako dieťa som v čiernobielom televízore sledoval rozprávku o čertovi Brumtelesovi. Už si z nej pamätám len zopár fragmentov – že bábkovému Brumtelesovi prepožičal hlas fenomenálny Jozef Króner, že čertisko miloval oblizovanie železa a že bol z hlbín pekla na zemský povrch vyslaný aby škodil. Od jeho poslania sa odvíjal i často používaný slogan: Škodiť, [...]

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní. SHMÚ varuje pred vetrom

21.02.2024 19:12, aktualizované: 20:28

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 1871977x
Priemerná čítanosť článkov: 5656x

Autor blogu