Založ si blog

Koniec vládnej krízy? Nie, zatiaľ iba vyhlásenie plné nezmyslov!

Dnes nám predstavitelia troch štvrtín koaličných strán vyhlásili, že vládna kríza skončila. Matovič prehlásil, že odstupuje z premiérskeho stolca a vymieňa si post s Hegerom. A to bolo, čo sa zrozumiteľnosti týka, všetko – aj to, že by mal byť Matovič naozaj financministrom, si bolo treba veľmi pozorne všimnúť v nejakej z jeho ďalších náhodných poznámok.

Okrem toho sme sa dozvedeli, že Matovič bude odpúšťať! Že sťa Kristus nebude do kameňujúcich hádzať späť šútre, ale pekárenské produkty. A že nebude vyžadovať žiadne podmienky, pričom zároveň poďakoval Žaluďom, že jeho dve podmienky (odstúpenie Kolíkovej a Šeligu) splnili. Nedozvedeli sme sa nič o odpúšťaní voči SaS a Sulíkovi osobne. Len to, že nesplnili ani jednu podmienku, čo sa javí byť po demisii troch ministrov SaS ako chorý výplod nadmerne zaťaženej mysle. Aj keď asi nemalo vôbec zmysel to spomínať, keď sa všetko odpúšťa a na akýchsi podmienkach sa netrvá.

Veľmi pochybné je aj tvrdenie o podiele troch koaličných strán na tomto vyhlásení, keďže nádejný premiér Heger má ešte dnes rokovať s poslaneckým klubom Žaluďov. Načo s nimi potrebuje rokovať, keď sme sa už z Remišovej úst dozvedeli, že odstúpenie Matoviča je štátnickým činom?

No a dozvedeli sme sa i to, že popri rokovaní so Žaluďmi si pán Heger skočí zarokovať aj so SaSkami. A to bolo asi tak všetko, čo sme sa dozvedeli, keďže nešlo o tlačovku, ale o vyhlásenie bez možnosti klásť novinárske otázky.

Chcel som sa dozvedieť viac a záznam som si so zaťatými zubami pozorne vypočul trikrát. A uvítam pripomienku každého, komu sa z neho podarilo vydolovať ešte niečo iné, niečo, čo by malo hlavu a pätu.

25% – číslo milované Igorom Matovičom

02.05.2021

Matovič má naozaj dôvod milovať numero 25%. Veď to bol volebný výsledok, ktorý ho vyniesol na čelo vlády! Od tých čias sa však už viacero vecí zmenilo, dnes by o 25% mohol iba snívať. A rovnako môže snívať i o (oficiálnom!) premiérskom poste. Nevermore – ako kráka zobákom svojho havrana Edgara Allana Poe. Slovenskí prekladatelia prebásnili „nevermore“ [...]

Tragifraška Sputnik V: kto je v hlavnej úlohe?

19.04.2021

Aby sme si porozumeli hneď skraja: pojem tragifraška sa nedotýka kvalitatívneho hodnotenia ruskej vakcíny a ani ju neporovnáva s konkurujúcimi farmaceutickými produktami. Dotýka sa výlučne Kocúrkova, ktoré okolo tejto vakcíny narobili zvolení a vymenovaní zástupcovia ľudu. Základom hodnotenia bude tlačová beseda expremiéra Matoviča zo dňa 15.4.2020. Detaily tlačovky si [...]

Sputnik V a jeho Súpútnik IM

12.04.2021

Skončila sa jedna vládna kríza… Naozaj? Nie, ani náhodou. Pokračuje a dovolím si zaprorokovať: zanedlho jej itenzita presiahne pôvodnú úroveň. Zasa je za ňou Matovič (ďalej IM) a jeho zbraňou je tentoraz Sputnik. Ale poďme pekne od začiatku. Vlastne od „konca“ tej predchádzajúcej krízy. Všimnime si rozlúčkový prejav IM pred demisiou vlády. Napriek mnohým [...]

plaváreň

Počet hospitalizovaných klesol pod tisíc, pribudlo 39 obetí

13.05.2021 10:02

V stredu laboratóriá vykonali 4 968 PCR testov, z ktorých pozitívnych bolo 328 vzoriek.

spílený strom

V Horskom parku niekto spílil 15 dubov, Vallo podal trestné oznámenie

13.05.2021 09:18

Chýbajúce mladé stromy plánuje Bratislava vysadiť čo najskôr.

rajka 801

Bratislava neobnoví medzinárodnú linku do Rajky. Cestovať bude možné vlakom

13.05.2021 08:53

Linka 801 nepremáva od vlaňajšej jesene pre uzatvorené hranice.

násilie, krádež, kriminalita

Dievčenský gang v Komárne. Psychologička: Výtržníčky skúšajú hranice

13.05.2021 08:00

Komárnom otriasol prípad tínedžeriek, ktoré fyzicky napádali ľudí. Psychologička Eva Smiková hovorí, že stupňovanie agresivity závisí aj od reakcie okolia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 286
Celková čítanosť: 1378407x
Priemerná čítanosť článkov: 4820x

Autor blogu