Založ si blog

Nová Gorila 2? Nie, Vrešťan!

A je to tu! To, čo sľuboval Matovič Ficovi – že má šúchať nožičkami a čakať kým si poňho príde NAKA. NAKA síce prišla, no nie pre Fica, ale s odpočúvaním. Ako si odskočil do lesov na chatu s viacerými podozrivými a niečo zákerné tam kuli, vraj chceli ovplyvňovať súdne konania vo viacerých verejne známych trestnoprávnych kauzách.

Mainstreamové médiá zajasali. V prvom rade preto, že záznamy z odposluchov dostali tradične skôr ako súd. A v druhom rade preto, lebo by tam teoreticky mohlo byť niečo kakané na Fica. Ja síce obsah odposluchov nepoznám, no pokúsil som sa použiť tú vec medzi ušami, ktorú má každý človek (s výnimkou niektorých voličov, poslancov a novinárov) a nie je to nos. K čomu som dospel?

  • stretnutie na chate nie je trestné. Aj keď sa ho zúčastňuje Fico.
  • zostava, ktorá sa tam nazbierala, nie je ničím neobvyklá. Keďže sa stretnutie týkalo otvorených súvisiacich trestných prípadov, tak vôbec nie je čudné, že sa ho zúčastnili advokáti ľudí, ktorí sú v týchto kauzách obvinení.
  • nie je čudné ani to, že sa ho zúčastnil pán Bődőr. Jeho syn je jedným z obvinených a on ako jeho príbuzný má pochopiteľný záujem na preňho pozitívnom výsledku konaní pred OČTK. Koniec koncov nik sa nečudoval tomu, že na vyšetrovaní a súdoch týkajúcich sa vraždy Jána a Martiny participovali aj ich rodičia.
  • mali záujem ovplyvňovať priebeh vyšetrovaní a súdnych konaní? Samozrejme! To je predsa psou povinnosťou každého advokáta voči svojmu klientovi!
  • mala prokuratúra záujem dozvedieť sa o čom sa právni zástupcovia obvinených bavili? Samozrejme! Postavenie prokurátora je do určitej miery anatagonistické voči obhajcovi a znalosť taktiky obhajoby môže byť extrémne užitočná.

Len relatívne nedávno som sa zo správ dozvedel predbežné stanovisko jedného zo sledovaných, advokáta Mareka Paru. Sledovanie a odposluchy vraj boli odôvodnené podozrením z pytliactva… A Para sa celkom úprimne a oprávnene začudoval prečo nebolo odpočúvanie zrušené keď sa odpočúvači veľmi rýchlo mohli presvedčiť, že o akési pytliactvo vôbec nejde.

Zdá sa, že z pomenovania Gorila 2 nič nezostane. Ako je však spomenuté v titulku, je možné použiť meno nie ľudoopa, ale všednejšej opice, vrešťana (lat. Alouatta). Meno tohto primáta odvodené od jeho zvukových prejavov je pre daný prípad oveľa výstižnejšie.

Nič z vyššie uvedených dôvodov nebránilo pánovi ministrovi financií na svojom fasabúku napísať, že „skorumpovaný zmrd valí ako besný pes“. Pri tejto príležitosti si dovolím použiť parafrázu známeho výroku z filmu Forrest Gump:

PRE ZMRDA KAŽDÝ ZMRD!

Komu zvonia do hrobu? Matovičovi. . .

04.09.2022

Názov novely Ernesta Hemingwaya vystihuje situáciu týchto dní. Nebudem čakať do pondelka, keď vyprší Sulíkova dodatočná lehota pre demisiu ministrov zo SaS a predpoviem to už dnes – Matovičovo „desatoro“ je obyčajná detinská sprostosť. Na prvý pohľad a bez hĺbkových rozborov je to provokácia, ktorá má zabezpečiť trvanlivosť sloganov o váľaní vlád [...]

Nesamostatná referendka

29.08.2022

Sedí v Grasalkovičovom paláci človek, ktorý je prezidentom všetkých občanov Slovenska? Je to osoba-štátnik s víziou? Budú sa ním v budúcnosti výdatne zaoberať historici? Trikrát nie! Do paláca sme si my, občania, zvolili na pohľad sympatickú figúrku vhodnú na predvádzanie modelov z dielne jej dvorného krajčíra. Osobu nesamostatnú a plniacu želania jednej z mocností. [...]

Ako sa Matovič chystá na predčasné voľby

13.07.2022

Dnes sa konala úžasná tlačová beseda. Na TA3 sme sa v priamom prenose dozvedeli ako Matovičova, vlastne teoreticky Hegerova vláda uspokojí platové nároky pracovníkov verejnej správy. Nazvali to síce dohovorom tripartity, aj keď prakticky išlo o „bipartitu“, pretože vláda vystupovala v dvojroli seba samotnej i zamestnávateľa. Ale k podstate, o ktorej hovorí titulok: [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 1633823x
Priemerná čítanosť článkov: 5374x

Autor blogu