Založ si blog

Nová Gorila 2? Nie, Vrešťan!

A je to tu! To, čo sľuboval Matovič Ficovi – že má šúchať nožičkami a čakať kým si poňho príde NAKA. NAKA síce prišla, no nie pre Fica, ale s odpočúvaním. Ako si odskočil do lesov na chatu s viacerými podozrivými a niečo zákerné tam kuli, vraj chceli ovplyvňovať súdne konania vo viacerých verejne známych trestnoprávnych kauzách.

Mainstreamové médiá zajasali. V prvom rade preto, že záznamy z odposluchov dostali tradične skôr ako súd. A v druhom rade preto, lebo by tam teoreticky mohlo byť niečo kakané na Fica. Ja síce obsah odposluchov nepoznám, no pokúsil som sa použiť tú vec medzi ušami, ktorú má každý človek (s výnimkou niektorých voličov, poslancov a novinárov) a nie je to nos. K čomu som dospel?

  • stretnutie na chate nie je trestné. Aj keď sa ho zúčastňuje Fico.
  • zostava, ktorá sa tam nazbierala, nie je ničím neobvyklá. Keďže sa stretnutie týkalo otvorených súvisiacich trestných prípadov, tak vôbec nie je čudné, že sa ho zúčastnili advokáti ľudí, ktorí sú v týchto kauzách obvinení.
  • nie je čudné ani to, že sa ho zúčastnil pán Bődőr. Jeho syn je jedným z obvinených a on ako jeho príbuzný má pochopiteľný záujem na preňho pozitívnom výsledku konaní pred OČTK. Koniec koncov nik sa nečudoval tomu, že na vyšetrovaní a súdoch týkajúcich sa vraždy Jána a Martiny participovali aj ich rodičia.
  • mali záujem ovplyvňovať priebeh vyšetrovaní a súdnych konaní? Samozrejme! To je predsa psou povinnosťou každého advokáta voči svojmu klientovi!
  • mala prokuratúra záujem dozvedieť sa o čom sa právni zástupcovia obvinených bavili? Samozrejme! Postavenie prokurátora je do určitej miery anatagonistické voči obhajcovi a znalosť taktiky obhajoby môže byť extrémne užitočná.

Len relatívne nedávno som sa zo správ dozvedel predbežné stanovisko jedného zo sledovaných, advokáta Mareka Paru. Sledovanie a odposluchy vraj boli odôvodnené podozrením z pytliactva… A Para sa celkom úprimne a oprávnene začudoval prečo nebolo odpočúvanie zrušené keď sa odpočúvači veľmi rýchlo mohli presvedčiť, že o akési pytliactvo vôbec nejde.

Zdá sa, že z pomenovania Gorila 2 nič nezostane. Ako je však spomenuté v titulku, je možné použiť meno nie ľudoopa, ale všednejšej opice, vrešťana (lat. Alouatta). Meno tohto primáta odvodené od jeho zvukových prejavov je pre daný prípad oveľa výstižnejšie.

Nič z vyššie uvedených dôvodov nebránilo pánovi ministrovi financií na svojom fasabúku napísať, že „skorumpovaný zmrd valí ako besný pes“. Pri tejto príležitosti si dovolím použiť parafrázu známeho výroku z filmu Forrest Gump:

PRE ZMRDA KAŽDÝ ZMRD!

Búrka v nočníku

05.05.2022

Hrmelo a blýskalo sa včera podvečer. No nie nad Tatrou, lež nad domcom poniže bratislavského hradu, nad budovou NR SR. Hlasovalo sa totiž o Ficovi. Hlasovalo sa o tom, či má byť v duchu znenia Ústavy SR vydaný sudcovi, ktorý by rozhodoval o jeho vzatí do väzby. Hromobitie nastalo okamžite po tom, čo parlament odhlasoval, že nie, že Fica hrozbe väzby nevystavia. A nebola len [...]

Prvá facka od európskej solidarity

29.04.2022

Dnes sme utŕžili prvý europreplesk. Sprava i zľava, alebo možno zo severu i západu. Vďaka odstrihnutiu sa od dodávok ruského uhlia nemajú naše cementárne dostatok energie na výrobu jedného z najzákladnejších stavebných materiálov – cementu. V čom však spočíva tá facka? Nuž, uhlie zvykli naše cementárne nakupovať od bratov Čechov a bratov Poliakov, dodávky mali [...]

Z ako zadubenosť

09.03.2022

Zdá sa, že sme vymysleli nový symbol nepriateľa. Z Zakážme ho – strana SaS už na tom pracuje. Zabudnime na Z! Zvalcujme ho! Zadupme ho do Zeme! Zvážme však, čo tým spôsobíme, napríklad prezidenta Ukrajiny by sme museli premenovať na Elenského a ani v Imbabwe by z toho neujúkali od radosti. Zákaz Z má však aj svojich klasických odporcov. Z je totiž obchodná [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 1588027x
Priemerná čítanosť článkov: 5276x

Autor blogu