Založ si blog

Nová Gorila 2? Nie, Vrešťan!

A je to tu! To, čo sľuboval Matovič Ficovi – že má šúchať nožičkami a čakať kým si poňho príde NAKA. NAKA síce prišla, no nie pre Fica, ale s odpočúvaním. Ako si odskočil do lesov na chatu s viacerými podozrivými a niečo zákerné tam kuli, vraj chceli ovplyvňovať súdne konania vo viacerých verejne známych trestnoprávnych kauzách.

Mainstreamové médiá zajasali. V prvom rade preto, že záznamy z odposluchov dostali tradične skôr ako súd. A v druhom rade preto, lebo by tam teoreticky mohlo byť niečo kakané na Fica. Ja síce obsah odposluchov nepoznám, no pokúsil som sa použiť tú vec medzi ušami, ktorú má každý človek (s výnimkou niektorých voličov, poslancov a novinárov) a nie je to nos. K čomu som dospel?

  • stretnutie na chate nie je trestné. Aj keď sa ho zúčastňuje Fico.
  • zostava, ktorá sa tam nazbierala, nie je ničím neobvyklá. Keďže sa stretnutie týkalo otvorených súvisiacich trestných prípadov, tak vôbec nie je čudné, že sa ho zúčastnili advokáti ľudí, ktorí sú v týchto kauzách obvinení.
  • nie je čudné ani to, že sa ho zúčastnil pán Bődőr. Jeho syn je jedným z obvinených a on ako jeho príbuzný má pochopiteľný záujem na preňho pozitívnom výsledku konaní pred OČTK. Koniec koncov nik sa nečudoval tomu, že na vyšetrovaní a súdoch týkajúcich sa vraždy Jána a Martiny participovali aj ich rodičia.
  • mali záujem ovplyvňovať priebeh vyšetrovaní a súdnych konaní? Samozrejme! To je predsa psou povinnosťou každého advokáta voči svojmu klientovi!
  • mala prokuratúra záujem dozvedieť sa o čom sa právni zástupcovia obvinených bavili? Samozrejme! Postavenie prokurátora je do určitej miery anatagonistické voči obhajcovi a znalosť taktiky obhajoby môže byť extrémne užitočná.

Len relatívne nedávno som sa zo správ dozvedel predbežné stanovisko jedného zo sledovaných, advokáta Mareka Paru. Sledovanie a odposluchy vraj boli odôvodnené podozrením z pytliactva… A Para sa celkom úprimne a oprávnene začudoval prečo nebolo odpočúvanie zrušené keď sa odpočúvači veľmi rýchlo mohli presvedčiť, že o akési pytliactvo vôbec nejde.

Zdá sa, že z pomenovania Gorila 2 nič nezostane. Ako je však spomenuté v titulku, je možné použiť meno nie ľudoopa, ale všednejšej opice, vrešťana (lat. Alouatta). Meno tohto primáta odvodené od jeho zvukových prejavov je pre daný prípad oveľa výstižnejšie.

Nič z vyššie uvedených dôvodov nebránilo pánovi ministrovi financií na svojom fasabúku napísať, že „skorumpovaný zmrd valí ako besný pes“. Pri tejto príležitosti si dovolím použiť parafrázu známeho výroku z filmu Forrest Gump:

PRE ZMRDA KAŽDÝ ZMRD!

Každodenné haiku V

29.02.2024

naháňa mačky dobre vie, že mu utečú behá pre radosť © spozabukakuk Použitý obrázok je z verejne prístupných zdrojov. Jeho nekomerčné použitie je v súlade s §§37, 38 a 39 Autorského zákona 185/2015 Z.z.

Každodenné haiku IV

28.02.2024

stínajú brezu bráni im vo výhľade na sivý betón © spozabukakuk Použitý obrázok je z verejne prístupných zdrojov. Jeho nekomerčné použitie je v súlade s §§37, 38 a 39 Autorského zákona 185/2015 Z.z.

Každodenné haiku III

27.02.2024

mizerná zima dengľaví snehuliaci nenasnežilo ©spozabukakuk Použitý obrázok je z verejne prístupných zdrojov. Jeho nekomerčné použitie je v súlade s §§37, 38 a 39 Autorského zákona 185/2015 Z.z.

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 336
Celková čítanosť: 1876787x
Priemerná čítanosť článkov: 5586x

Autor blogu