Založ si blog

Že vás hanba nefackuje, pani ministerka!

Teoreticky prežívame vrcholiacu uhorkovú sezónu. No realita je trochu iná, zber uhoriek je zatlačený do pozadia rôznymi politickými srandičkami – napríklad zdemolovaným referendom, protestami voči očkovacím aktivitám vlády, alebo rôznymi škandálmi a škandálikmi so spoločnými menovateľmi NAKA, špeciálna prokuratúra a kajúcnici. Popri tom všetkom úplne zanikla správa o zámeroch, ktoré sa konkrétne dotýkajú životov desaťtisícov ľudí. A je v kompetencii pani ministerky Remišovej. Bohužiaľ…

Včera sa konala tlačová beseda ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorej robil kulisu samotný premiér Heger. Táto elitná skupinka sa vydala do terénu, teda na Hornú Nitru, aby priamo na mieste činu oznámila občanom, že sa tu bude konať transformácia. Čo to je tá transformácia?

Nuž, ide o to, že sa v tomto krásnom kraji zavrú hnedouhoľné bane a na nich závislá tepelná elektráreň. Čo by mohlo mať za následok niekoľko tisíc nezamestnaných a následnú premenu doteraz relatívne bohatej oblasti na hladovú dolinu. Je chvályhodné, že vláda sa o tento problém zaujíma, a že zamýšľa na jeho riešenie obetovať časť s cca 500 miliónov eur z balíka postcovidovej pomoci. V čom je teda problém, prečo si drzo dovoľujem kritizovať pani ministerku?

Odpoveď je jednoduchá. Problém hospodárskej transformácie Hornej Nitry totiž riešila už predchádzajúca vláda, pred dvomi rokmi. Na približne 200 projektov transformácie zamýšľala uvoľniť nie časť z 500 miliónov z balíka, o ktorom vtedy nik ani len nechyroval, ale 3 miliardy eur. Vzhľadom na to, že tento región je môjmu srdcu veľmi blízky, som sa spomenutej udalosti venoval už vo vtedy aktuálnom blogu. Možno preto mám nárok odkázať pani ministerke Remišovej:

Pani ministerka, prečo sa tomuto problému venujete až teraz? Na stole ste mali spracované všetky dôležité fakty, podklady, návrhy riešení a financovania. Dokonca na rekvalifikácie pracovníkov bola minulou vládou vynaložená suma okolo 10 miliónov eur, vy ste sa tým nezabudli na tlačovke pochváliť ako by to bola vaša robota.

Pani ministerka, nefackuje vás hanba za to, že ste presr prespali dva roky? Dokážete sa pozrieť do očí ľuďom, ktorým dva roky vášho zimného spánku môžu narušiť pracovné, rodinné, majetkové, či sociálne vzťahy? Ako ospravedlníte vlastnú nekompetentnosť a neschopnosť?

Šifra Majstra Kočnera

16.06.2021

Dnes, 15.6.2021, pokračuje na Najvyššom súde SR odvolacie konanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Nechce sa mi otrocky a podrobne opakovať všeobecne známe fakty – že vrahovia sa priznali, no z obvinenia z objednávky tejto vraždy boli oslobodení Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Najvyšší súd má posúdiť odvolanie prokurátora [...]

Kto vytopil Rudno nad Hronom?

18.05.2021

Tragédia… Povodeň. Udalosť, ktorá sa dotkla nielen majetku obyvateľov obce Rudno nad Hronom, ale i života ľudského. Kto je za to zodpovedný? Je za to niekto vôbec zodpovedný? Na vinníka sa možno dá ukázať prstom. Vinníkom je Program revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR. Program, ktorý schválila vláda Ivety Radičovej v roku 2011 a zamýšľala [...]

Tak riekla prezidentka

13.05.2021

Motto: „Dakedy aj z pustej stodoly sova vyletí.“ Slovenské príslovie Včera, 12. mája pani prezidentka rozhodla: bolo preverených viac ako 500 000 podpisov na petičných hárkoch a petícia za referendum o predčasných voľbách je preto zákonná. Referendová otázka a ďalší postup po prípadnom platnom referende však bude predmetom podania prezidentky na Ústavný súd [...]

vláda mikulec

Vláda nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi

22.09.2021 12:19

Vláda reagovala na ďalší z návrhov iniciovaných opozičným Smerom.

Španielsko sopka La Palma erupcia

Experti: Výbuch sopky na kanárskom ostrove La Palma môže trvať tri mesiace

22.09.2021 12:00

Vulkanologický ústav Kanárskych ostrovov uviedol, že jeho výpočet je založený na dĺžke predchádzajúcich výbuchov.

nemocnica ružinov covid 19

Od pondelka bude už len jeden zelený okres: Dunajská Streda

22.09.2021 11:51

Päť okresov sa od budúceho pondelka zafarbí na covid automate do bordova. Červených bude 39 okresov a oranžových 34.

TK Matovic, krizovy stab

Matovič: Komisia už pripravila asi 10 riešení, ktoré pomôžu spravodlivosti

22.09.2021 11:03

Minister financií pred rokovaním vlády zdôraznil, že v súčastnosti musia ísť bokom ďalšie témy ako napríklad aj výstavba nájomných bytov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 290
Celková čítanosť: 1459803x
Priemerná čítanosť článkov: 5034x

Autor blogu