Založ si blog

Ako sa Matovič chystá na predčasné voľby

Dnes sa konala úžasná tlačová beseda. Na TA3 sme sa v priamom prenose dozvedeli ako Matovičova, vlastne teoreticky Hegerova vláda uspokojí platové nároky pracovníkov verejnej správy. Nazvali to síce dohovorom tripartity, aj keď prakticky išlo o „bipartitu“, pretože vláda vystupovala v dvojroli seba samotnej i zamestnávateľa.

Ale k podstate, o ktorej hovorí titulok: prečo som túto udalosť nazval prípravou na predčasné voľby? Odpoveď je jednoduchá, financminister Matovič nám ponúkol úžasný graf, ktorú ukazoval zvyšovanie platov dotknutých skupín až o vyše 21% do konca roku 2023, prípadne o 10% od 1.1.2023. Zo štátneho rozpočtu na to padne jedna miliarda, ako sa o tom môže každý presvedčiť už na začiatku TB z informačnej obrazovky. Lenže rok 2023 už môže spadať do iného, predčasného volebného obdobia…

Samozrejme, odborári sa potešili a voči predkladanému harmonogramu zvyšovania platov nemôžu nič namietať. Prípadná nová vládna zostava ich nezaujíma, vyrokovaná kolektívna zmluva je totiž záväzná aj pre ňu.

A novú vládu má na háku evidentne aj Matovič, nech si to zaplatí. O tom, že počíta s predčasnými voľbami svedčí skutočnosť, že na novinárske otázky o finančnom krytí tejto miliardy neodpovedal, sľuboval novú špeciálnu tlačovku na túto tému. Som veľmi zvedavý kedy sa takáto tlačovka uskutoční – aj keď na nej zaznejú len sľuby. Horšie to bude s reálnym potvrdením sľubov – so zostavovaním rozpočtu na budúci rok a s jeho schválením v parlamente.

Myslím si, že práve táto udalosť bude posledným klincom do rakvy vládnucej zbornej komandy. Bude vyčistením Augiášovho chlieva, na aký súčasná vládna chunta zmenila všetko, na čo siahla.

P.S. Vôbec by som sa nečudoval štedrému prísľubu vyšších platov aj pre zdravotníkov. Samozrejme v budúcom roku…

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

Kto za to môže?

20.12.2022

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných: Fico Pellegrini Čaputová mafiáni a oligarchovia novinári fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou zradcovia a utečenci z vlastných radov [...]

Andrej Babiš

Babiš zostane predsedom hnutia ANO aj poslancom v Snemovni

08.02.2023 20:50, aktualizované: 21:08

Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje.

Rastislav Káčer, Péter Szijjártó

Matovič: Káčer sa má ospravedlniť za slová o možnom nároku Maďarska na územie SR

08.02.2023 18:16

Káčer pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

08.02.2023 17:52

Vláda prezidentke za viac ako mesiac predložila už viac ako 80 materiálov.

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1696280x
Priemerná čítanosť článkov: 5454x

Autor blogu