Založ si blog

Búrka v nočníku

Hrmelo a blýskalo sa včera podvečer. No nie nad Tatrou, lež nad domcom poniže bratislavského hradu, nad budovou NR SR. Hlasovalo sa totiž o Ficovi.

Hlasovalo sa o tom, či má byť v duchu znenia Ústavy SR vydaný sudcovi, ktorý by rozhodoval o jeho vzatí do väzby. Hromobitie nastalo okamžite po tom, čo parlament odhlasoval, že nie, že Fica hrozbe väzby nevystavia. A nebola len taká nijaká prehánka, blesky udierali do koaličných partnerov, ktorí hlasovali tak, ako nemali, aj do tých, ktorí nezabezpečili odolnosť voči hlasovaniu podľa vlastného vedomia a svedomia. Najviac bleskov však udrelo paradoxne do tých, ktorí chceli Fica odvolať všetci do jedného.

Nedá mi však nezamyslieť sa. Čo pomôže všednému Slováčikovi fakt, že Fico bude (alebo nebude) čeliť väzobnému stíhaniu? Bude potom chlieb lacnejší? Nie, bude len drahší, bez ohľadu na počet ľudí zo zločineckej skupinky vo väzbe. Zabila Národná rada Slovenskej republiky niekoľko dní rečami o veciach pre Slováčika nepodstatnými? Verabože zabila, dokonca úmyselne. Čiže zavraždila. Lenže za reči v parlamente nemožno poslancov trestne stíhať, aj keď nimi vraždia.

Žijeme v hlúpej dobe. Sme nútení absorbovať iba jedinú pravdu. Tú správnu, ktorú do nás tlačia správni politici cez správne médiá. Takže asi je správne, že médiá sú plné Ficovej väzby, parlamentných zradcov a trestov za ich podlé hlasovanie podľa vlastného vedomia a svedomia neschváleného stranníckym šéfom. Je to vraj udalosť prelomová, to hlasovanie bolo tým doteraz najdôležitejším!

Popri ňom zanikajú podružné veci, napríklad pomoc ľuďom v núdzi, ktorých zasiahla brutálna vlna zdražovania. Alebo hrozby odstavenia plynu, či ropy. Aj Ukrajina je tak trochu odstrčená bokom, o covide už ani pes neštekne.

Ak to teda všetko zhodnotím a stanovím si priority, tak mi vychádza, že so zdražovaním sa neudeje nič, s finančnou pomocou tak isto. A plyn s ropu by sme si mali asi tiež všímať, veď kúriť chceme a aj benzín do auta sa vcelku hodí. Či predhodíme Fica sudcovi, alebo nie nás popri tom trápi rovnako, ako 350 000 mŕtvych vo vojne v Jemene, alebo ataky Turecka voči Kurdom.

Ako potom hodnotiť výkon NR SR? Tak ako bolo uvedené v titulku – ako búrku v nočníku. Chcel som pôvodne napísať že v šerbli, no uvedomil som si, že slovo šerbeľ* patrí medzi vulgarizmy, ktoré doteraz pán Matovič verejne nepoužil, ergo sú neprípustné.

 

* napriek tomu sa nachádza v slovníku slovenského jazyka ako hovorové slovo

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

Kto za to môže?

20.12.2022

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných: Fico Pellegrini Čaputová mafiáni a oligarchovia novinári fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou zradcovia a utečenci z vlastných radov [...]

Andrej Babiš

Babiš zostane predsedom hnutia ANO aj poslancom v Snemovni

08.02.2023 20:50

Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje.

Rastislav Káčer, Péter Szijjártó

Matovič: Káčer sa má ospravedlniť za slová o možnom nároku Maďarska na územie SR

08.02.2023 18:16

Káčer pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

08.02.2023 17:52

Vláda prezidentke za viac ako mesiac predložila už viac ako 80 materiálov.

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1696271x
Priemerná čítanosť článkov: 5454x

Autor blogu