Založ si blog

Búrka v nočníku

Hrmelo a blýskalo sa včera podvečer. No nie nad Tatrou, lež nad domcom poniže bratislavského hradu, nad budovou NR SR. Hlasovalo sa totiž o Ficovi.

Hlasovalo sa o tom, či má byť v duchu znenia Ústavy SR vydaný sudcovi, ktorý by rozhodoval o jeho vzatí do väzby. Hromobitie nastalo okamžite po tom, čo parlament odhlasoval, že nie, že Fica hrozbe väzby nevystavia. A nebola len taká nijaká prehánka, blesky udierali do koaličných partnerov, ktorí hlasovali tak, ako nemali, aj do tých, ktorí nezabezpečili odolnosť voči hlasovaniu podľa vlastného vedomia a svedomia. Najviac bleskov však udrelo paradoxne do tých, ktorí chceli Fica odvolať všetci do jedného.

Nedá mi však nezamyslieť sa. Čo pomôže všednému Slováčikovi fakt, že Fico bude (alebo nebude) čeliť väzobnému stíhaniu? Bude potom chlieb lacnejší? Nie, bude len drahší, bez ohľadu na počet ľudí zo zločineckej skupinky vo väzbe. Zabila Národná rada Slovenskej republiky niekoľko dní rečami o veciach pre Slováčika nepodstatnými? Verabože zabila, dokonca úmyselne. Čiže zavraždila. Lenže za reči v parlamente nemožno poslancov trestne stíhať, aj keď nimi vraždia.

Žijeme v hlúpej dobe. Sme nútení absorbovať iba jedinú pravdu. Tú správnu, ktorú do nás tlačia správni politici cez správne médiá. Takže asi je správne, že médiá sú plné Ficovej väzby, parlamentných zradcov a trestov za ich podlé hlasovanie podľa vlastného vedomia a svedomia neschváleného stranníckym šéfom. Je to vraj udalosť prelomová, to hlasovanie bolo tým doteraz najdôležitejším!

Popri ňom zanikajú podružné veci, napríklad pomoc ľuďom v núdzi, ktorých zasiahla brutálna vlna zdražovania. Alebo hrozby odstavenia plynu, či ropy. Aj Ukrajina je tak trochu odstrčená bokom, o covide už ani pes neštekne.

Ak to teda všetko zhodnotím a stanovím si priority, tak mi vychádza, že so zdražovaním sa neudeje nič, s finančnou pomocou tak isto. A plyn s ropu by sme si mali asi tiež všímať, veď kúriť chceme a aj benzín do auta sa vcelku hodí. Či predhodíme Fica sudcovi, alebo nie nás popri tom trápi rovnako, ako 350 000 mŕtvych vo vojne v Jemene, alebo ataky Turecka voči Kurdom.

Ako potom hodnotiť výkon NR SR? Tak ako bolo uvedené v titulku – ako búrku v nočníku. Chcel som pôvodne napísať že v šerbli, no uvedomil som si, že slovo šerbeľ* patrí medzi vulgarizmy, ktoré doteraz pán Matovič verejne nepoužil, ergo sú neprípustné.

 

* napriek tomu sa nachádza v slovníku slovenského jazyka ako hovorové slovo

Prvá facka od európskej solidarity

29.04.2022

Dnes sme utŕžili prvý europreplesk. Sprava i zľava, alebo možno zo severu i západu. Vďaka odstrihnutiu sa od dodávok ruského uhlia nemajú naše cementárne dostatok energie na výrobu jedného z najzákladnejších stavebných materiálov – cementu. V čom však spočíva tá facka? Nuž, uhlie zvykli naše cementárne nakupovať od bratov Čechov a bratov Poliakov, dodávky mali [...]

Z ako zadubenosť

09.03.2022

Zdá sa, že sme vymysleli nový symbol nepriateľa. Z Zakážme ho – strana SaS už na tom pracuje. Zabudnime na Z! Zvalcujme ho! Zadupme ho do Zeme! Zvážme však, čo tým spôsobíme, napríklad prezidenta Ukrajiny by sme museli premenovať na Elenského a ani v Imbabwe by z toho neujúkali od radosti. Zákaz Z má však aj svojich klasických odporcov. Z je totiž obchodná [...]

Ukrajina podľa Machiavelliho

23.02.2022

Stalo sa to, čo Západ nečakal – Rusko uznalo samostatnosť ukrajinských separatistov, Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Alebo to nebolo až také prekvapenie? Rád by som poskytol vlastný názor a nenáročnú analýzu zakladajúcu sa výlučne na informáciách z bežných médií. Najskôr stručný prehľad toho, „čo bolo“. na hraniciach Ruska a Ukrajiny sa už [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 301
Celková čítanosť: 1587988x
Priemerná čítanosť článkov: 5276x

Autor blogu