Založ si blog

Búrka v nočníku

Hrmelo a blýskalo sa včera podvečer. No nie nad Tatrou, lež nad domcom poniže bratislavského hradu, nad budovou NR SR. Hlasovalo sa totiž o Ficovi.

Hlasovalo sa o tom, či má byť v duchu znenia Ústavy SR vydaný sudcovi, ktorý by rozhodoval o jeho vzatí do väzby. Hromobitie nastalo okamžite po tom, čo parlament odhlasoval, že nie, že Fica hrozbe väzby nevystavia. A nebola len taká nijaká prehánka, blesky udierali do koaličných partnerov, ktorí hlasovali tak, ako nemali, aj do tých, ktorí nezabezpečili odolnosť voči hlasovaniu podľa vlastného vedomia a svedomia. Najviac bleskov však udrelo paradoxne do tých, ktorí chceli Fica odvolať všetci do jedného.

Nedá mi však nezamyslieť sa. Čo pomôže všednému Slováčikovi fakt, že Fico bude (alebo nebude) čeliť väzobnému stíhaniu? Bude potom chlieb lacnejší? Nie, bude len drahší, bez ohľadu na počet ľudí zo zločineckej skupinky vo väzbe. Zabila Národná rada Slovenskej republiky niekoľko dní rečami o veciach pre Slováčika nepodstatnými? Verabože zabila, dokonca úmyselne. Čiže zavraždila. Lenže za reči v parlamente nemožno poslancov trestne stíhať, aj keď nimi vraždia.

Žijeme v hlúpej dobe. Sme nútení absorbovať iba jedinú pravdu. Tú správnu, ktorú do nás tlačia správni politici cez správne médiá. Takže asi je správne, že médiá sú plné Ficovej väzby, parlamentných zradcov a trestov za ich podlé hlasovanie podľa vlastného vedomia a svedomia neschváleného stranníckym šéfom. Je to vraj udalosť prelomová, to hlasovanie bolo tým doteraz najdôležitejším!

Popri ňom zanikajú podružné veci, napríklad pomoc ľuďom v núdzi, ktorých zasiahla brutálna vlna zdražovania. Alebo hrozby odstavenia plynu, či ropy. Aj Ukrajina je tak trochu odstrčená bokom, o covide už ani pes neštekne.

Ak to teda všetko zhodnotím a stanovím si priority, tak mi vychádza, že so zdražovaním sa neudeje nič, s finančnou pomocou tak isto. A plyn s ropu by sme si mali asi tiež všímať, veď kúriť chceme a aj benzín do auta sa vcelku hodí. Či predhodíme Fica sudcovi, alebo nie nás popri tom trápi rovnako, ako 350 000 mŕtvych vo vojne v Jemene, alebo ataky Turecka voči Kurdom.

Ako potom hodnotiť výkon NR SR? Tak ako bolo uvedené v titulku – ako búrku v nočníku. Chcel som pôvodne napísať že v šerbli, no uvedomil som si, že slovo šerbeľ* patrí medzi vulgarizmy, ktoré doteraz pán Matovič verejne nepoužil, ergo sú neprípustné.

 

* napriek tomu sa nachádza v slovníku slovenského jazyka ako hovorové slovo

Komu zvonia do hrobu? Matovičovi. . .

04.09.2022

Názov novely Ernesta Hemingwaya vystihuje situáciu týchto dní. Nebudem čakať do pondelka, keď vyprší Sulíkova dodatočná lehota pre demisiu ministrov zo SaS a predpoviem to už dnes – Matovičovo „desatoro“ je obyčajná detinská sprostosť. Na prvý pohľad a bez hĺbkových rozborov je to provokácia, ktorá má zabezpečiť trvanlivosť sloganov o váľaní vlád [...]

Nesamostatná referendka

29.08.2022

Sedí v Grasalkovičovom paláci človek, ktorý je prezidentom všetkých občanov Slovenska? Je to osoba-štátnik s víziou? Budú sa ním v budúcnosti výdatne zaoberať historici? Trikrát nie! Do paláca sme si my, občania, zvolili na pohľad sympatickú figúrku vhodnú na predvádzanie modelov z dielne jej dvorného krajčíra. Osobu nesamostatnú a plniacu želania jednej z mocností. [...]

Ako sa Matovič chystá na predčasné voľby

13.07.2022

Dnes sa konala úžasná tlačová beseda. Na TA3 sme sa v priamom prenose dozvedeli ako Matovičova, vlastne teoreticky Hegerova vláda uspokojí platové nároky pracovníkov verejnej správy. Nazvali to síce dohovorom tripartity, aj keď prakticky išlo o „bipartitu“, pretože vláda vystupovala v dvojroli seba samotnej i zamestnávateľa. Ale k podstate, o ktorej hovorí titulok: [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 1633795x
Priemerná čítanosť článkov: 5374x

Autor blogu