Založ si blog

Ako si Bielik Matoviča na koberček pozval a ako Matovič s Bielikom vybabral

V čom je Matovič veľmajstrom? V spôsobe, ako vyvolať banálnu roztržku a nafúknuť ju do takých rozmerov, že sa ňou zaoberá celé Slovensko. A presne to sa mu podarilo včera, keď si skočil zaprovokovať medzi účastníkov Pochodu za práva trans ľudí.

Pre tých, ktorí nesledujú médiá, takže im táto atómovčička ušla: Matovič sa postavil medzi protestujúcich transrodovcov a s vedomím, že ho majú plné zuby (nielen) za  výroky na ich adresu, sa tváril, že poskytuje akýsi rozhovor akejsi redaktorke akéhosi média. Stalo sa čo sa stať muselo: provokácia zabrala a Matovič si vypočul pomerne veľa prívlastkov na adresu vlastnú i na adresu niektorých svojich telesných súčiastok. No a okrem toho inkasoval i nejaké vzorky telesných tekutín (škoda, že len slín), zozbieralo ich jeho sako. Matovič si všetko nahrával na mobil, čo tvorilo taktiež súčasť predstavenia.

Návnadu žaboblšej vojny okamžite zhltli všetky médiá a udalosť prehlušila všetko ostatné, aj štandardne nekompetentné rokovanie NR SR. Matoviča si večer pozval do svojej relácie Téma dňa i jeden z najvychytenejších a najskúsenejších redaktorov súčasnosti – Peter Bielik z TA3. Zdalo by sa, že to musí byť celkom jasné, že Matovič musí byť sprdnutý jak školáčik prichytený pri fajčení na záchode… Nestalo sa.

Matovič bol vo svojom živle. V pohode absolvoval niekoľko prvých nepríjemných otázok, štandardným slovíčkarením, slovnými šarvátkami a útekmi od témy obabral skúseného matadora, akým Bielik nesporne je. Zakrátko debatu prakticky začal moderovať on a témou sa nestali Matovičove provokácie, ale požiadavky LGBTI+ a vysvetľovanie prečo s nimi Matovič nesúhlasí. Skrátka – také malé promo časti jeho volebnej agendy.

Pán Bielik, pokladám vás za jedného z najschopnejších a najobjektívnejších redaktorov alebo moderátorov nášho mediálneho marazmu. No myslím si, že túto reláciu si za klobúk nedáte. Ak si ju pozorne prezriete ešte raz zo záznamu, tak určite zistíte, že aj mediálny majster sa stále má čo učiť. Veľmajster demagógie a politického marketingu vás s prehľadom prečúral.

Priamo z Paláca!

07.05.2023

Aktuálne politické spravodajstvo. Obraz povie viac, ako slová. Zdroj: voľne použiteľné obrázky Google Pictures

Rôzne čísla, napríklad 363

10.02.2023

Hneď z kraja to napíšem, aby nedošlo k omylu: pod číslom 363 mám na mysli tisíckrát omieľaný §363 Trestného poriadku. Tento paragraf sa stal nástrojom vojny medzi koalíciou a opozíciou. Hlavne v súvislosti so snahou dostať za mreže toľko smerákov, hlasákov a kotlebovcov koľko sa len dá. Medzi dvomi mlynskými kameňmi sa v tejto vojne ocitol generálny prokurátor Maroš [...]

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Holanďan väzba vražda

Holanďan Gerrit Jan mal upáliť slovenku Simonu (+25). Takto sa bránil väzbe

30.05.2023 09:00

Prípad z roku 2014 súdy ešte stále neukončili. Obžalovaný si zavaril sám.

Branislav Škripek

Kresťanskú úniu opúšťa Branislav Škripek a vstupuje do KDH

30.05.2023 08:55

KDH odmietlo spoločný predvolebný postup s KÚ.

Kalifornia streľba usa

Streľba na Floride si vyžiadala deväť zranených vrátane detí

30.05.2023 08:25

Podľa polície sa dve skupiny ľudí pohádali a následne zazneli výstrely.

moskva

Bezpilotné lietadlá zasiahli dve obytné budovy v Moskve

30.05.2023 06:42, aktualizované: 09:10

Nikto nebol zranený, domy sú ľahko poškodené.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 314
Celková čítanosť: 1753207x
Priemerná čítanosť článkov: 5583x

Autor blogu