Založ si blog

Oni nás mafii nepredajú. . .

Prevolebná kampaň fičí na plné obrátky, nevšíma si dokonca ani na plné obrátky fičiace dovolenkové obdobie. Cesty sú zdobené bilbordmi s viac či menej inšpiratívnymi sloganmi, sociálne siete zaplnili roje čerstvo vyliahnutých kont nezakryto propagujúcich svoju rodnú stranu, internetové portály si hladkajú brušká kvôli nadbytku peniažkov z politickej reklamy.

To všetko tu však už bolo, a nie raz. Preto treba oceniť svieže originálne nápady. Ich nevyčerpateľným zdrojom je – ako inak – Igor Matovič. Tým najmenej originálnym a najmenej vydareným, teda z jeho pohľadu, bola predvolebná koalícia. Vzhľadom na jej ultrakonzervatívne obsadenie sa dajú očakávať veľmi intenzívne modlitby za volebný úspech a ktovie, či náhodou nebudú vyslyšané. Aj keď spomienka na salarabadu nevzbudzuje príliš optimistické očakávania.

Viac invencie priniesli Fiatky päťstovky. Originály, veteráni. Majú symbolizovať 500 eur za účasť vo voľbách a možno aj prísľub OĽaNO (aj s priateľmi), že nevstúpia do koalície s nepriateľmi. Teda s nepriateľmi tej päťstoeurovky. Čo je potešujúcim príznakom toho, že Matoviča v koalícii neuvidíme aj keby sa nedajbože do parlamentu pretlačil.

No najvydarenejším počinom sú obyčajné tričká. S typickým nápisom, ktorý sa dá pokladať za nosný slogan celej kampane matovičovského typu:

My vás mafii nepredáme!

Čo nám táto jednoduchá sentencia zvestuje? Viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Prvoplánovo sa odvoláva na tisíckrát opakované a všetky vlastné priesery prekrývajúce povedačky o mafii kradnúcej 3 miliardy ročne. Za touto zaseknutou platňou je však skrytý priamočiary postoj Matoviča k peniazom. Ktoré pokladá za silu, ktorá zmôže všetko – veď tu máme 500 eur za voľby, 200 eur za dieťa, nejaké stovky za očkovanie plus lotéria k tomu. Bojový pokrik Matovičovej zbornej komandy tým činom však vyvoláva aj oprávnené otázky:

Nechcú nás náhodou mafii darovať?
Ak nás nepredajú mafii, tak komu?
Nechcú si nás namiesto predaja komukoľvek oni sami kúpiť?

Myslím, že ak tieto otázky položíme Matovičovi & spol., tak zostanú bez odpovede. Nevadí, zodpovieme si ich sami a Matovičovi odkážeme:

Predať nás môže len ten, kto nás vlastní, pán „do 30. septembra poslanec“. A to vy nie ste!

 

Foto: Pluska

O osudoch Hlúpeho Jana (based on true story? )

28.09.2023

Je pred nami klasický rozprávkový sujet – do kráľovstva za siedmymi terénnymi vlnami a siedmymi vodstvami sa nasáčkoval drak. Tvor so špeciálnymi gastronomickými chúťkami, extrémne rád konzumujúci princezné. S horčicou a kečupom, ale to je neoverená informácia. No a keď už sa teda do toho nami pertraktovaného kráľovstva nasťahoval, tak samozrejme túžil ochutnať [...]

O babkách demokratkách

21.09.2023

Dnes som zhodou náhod natrafil až na tri komentáre v diskusiách, ktoré sa odvolávali na babky-demokratky. Možno všetci nevedia o čo ide, tak ponúkam krátke vysvetlenie: takzvaná babky-demokratky-power bola početná skupina starších voličiek, ktoré predovšetkým v prvej polovici 90-tych rokov minulého storočia veľmi aktívne fandili Vladimírovi Mečiarovi. Poznávacím [...]

Ako vybabrať s psychicky chorým provokatérom

13.09.2023

Vraj sa na Slovensku môže stať taká nepravdepodobná udalosť, že psychicky chorý jedinec vylezie s nadrozmernou dopravnou obludou na chodník, naplno spustí megafóny na onej oblude inštalované a hlasným vreskom bude obťažovať účastníkov nejakého stretnutia. Neverím! Ale ak by sa podobná nepravdepodobná udalosť naozaj stala, tak je vysoko pravdepodobné, že onen psychicky [...]

Rusko, raketomet, Ukrajina, vojna na Ukrajine, raketa

ONLINE: Charkov chce vybudovať prvú podzemnú školu na Ukrajine

02.10.2023 06:15

Pre nebezpečenstvo útokov ruských rakiet a dronov sa pravidelne prezenčne učí na Ukrajine len tretina detí.

Robert Fico, Vladimir Putin, Putin, Fico,

Rusi si nie sú istí, či vládu zostaví Fico. Slovensko by chceli mať neutrálne

02.10.2023 06:00

V Moskve zavládla spokojnosť s výsledkami slovenských parlamentných volieb. Radosť sa však mieša s obavami. Zaznievajú hlasy, že sny o proruskej vláde v Bratislave môžu byť predčasné.

Voľby 2023, PS, Šimečka,

Politológ: Smer povysával Republiku, PS nepresvedčilo vidiek a Matovič bodoval u Rómov. Dankovi rastie konkurencia

02.10.2023 06:00

SNS sa stalo výťahom pre hviezdy dezinfoscény, ale aj pronárodne či prorusky orientované osobnosti. Aká koalícia je podľa politológa najreálnejšia?

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1829628x
Priemerná čítanosť článkov: 5682x

Autor blogu