Založ si blog

Ako vybabrať s psychicky chorým provokatérom

Vraj sa na Slovensku môže stať taká nepravdepodobná udalosť, že psychicky chorý jedinec vylezie s nadrozmernou dopravnou obludou na chodník, naplno spustí megafóny na onej oblude inštalované a hlasným vreskom bude obťažovať účastníkov nejakého stretnutia. Neverím!

Ale ak by sa podobná nepravdepodobná udalosť naozaj stala, tak je vysoko pravdepodobné, že onen psychicky chorý jedinec by čosi vyfasoval. A neboli by to podarúnky vhodné na ozdobu klobúka onoho jedinca. Iba ak by ten jedinec za ozdobu považoval monokel.

Zahamujme však, ten všetkými farbami dúhy vyfarbený monokel je síce peknou trofejou, no vymyká sa z ghándiovskej filozofie nenásilia. A to tak, že až moc. S psychicky chorým jedincom využívajúcim vyššie naznačené postupy sociálneho teroru voči okoliu sa dá vybabrať jemnejšie, jednoduchšie, prefíkanejšie. Zahrám sa na inteligenta a napíšem, že sofistikovanejšie.

Stačí na to niekoľko veľmi jednoducho dostupných prostriedkov. Napríklad H2O, teda voda obyčajná pitná. Také dva-tri litre vychrstnuté na správne telesné pasáže provokatéra dokážu jeho aktivity ak nie zastaviť, tak aspoň výrazne utlmiť. Pomôcť by mohla aj pištoľ na vodu, tú však treba vyberať opatrne. Lebo psychicky chorý jedinec je dosť prefíkaný na to, aby tvrdil, že sa cítil ohrozený reálnou zbraňou.

Výborným pomocníkom môže byť aj sprej s montážnou PUR-penou. Pokiaľ sa táto výborná tepelná, ale hlavne zvuková izolácia nastrieka na obludné megafóny, tak nimi produkované decibely klesnú na úroveň šelestiaceho vánku.

Ale kombinácia vodnej pištole s vhodnou náplňou by bola riešením najlepším. Vlastne prečo zasa nepoužiť onen frajerský výraz, že najsofistikovanejším? Čo tak náplň s nezmazateľnou farbou, ktorá sa požíva pri ochrane bankoviek? Viem, zháňa sa ťažšie, je tam aj riziko vymáhania finančnej náhrady za poškodené oblečenie, no výsledný efekt za to nepochybne stojí. Nezmazateľne označené indivíduum sa pár týždňov na verejnosti neukáže…

Uf, pustil som si fantáziu na špacír. Ale aspoň som si uvedomil, že vymýšľam hlúposti o situácii, ktorá u nás nemôže nastať ani náhodou. Alebo len ozajstnou náhodou a jej príčinou by musel byť ozajstný psychoš.

O osudoch Hlúpeho Jana (based on true story? )

28.09.2023

Je pred nami klasický rozprávkový sujet – do kráľovstva za siedmymi terénnymi vlnami a siedmymi vodstvami sa nasáčkoval drak. Tvor so špeciálnymi gastronomickými chúťkami, extrémne rád konzumujúci princezné. S horčicou a kečupom, ale to je neoverená informácia. No a keď už sa teda do toho nami pertraktovaného kráľovstva nasťahoval, tak samozrejme túžil ochutnať [...]

O babkách demokratkách

21.09.2023

Dnes som zhodou náhod natrafil až na tri komentáre v diskusiách, ktoré sa odvolávali na babky-demokratky. Možno všetci nevedia o čo ide, tak ponúkam krátke vysvetlenie: takzvaná babky-demokratky-power bola početná skupina starších voličiek, ktoré predovšetkým v prvej polovici 90-tych rokov minulého storočia veľmi aktívne fandili Vladimírovi Mečiarovi. Poznávacím [...]

Ako si pán Dírer myslel, že moderuje

10.09.2023

Už aby bolo po voľbách… Že prečo? Pretože tie predvolebné drísty sa už nedajú počúvať. Dnes k nim výraznou mierou prispel (teoreticky) špičkový redaktor TA3 pán Dírer v pravidelnej, jemu zverenej relácii V politike. V prvej časti hostil prominentného hosťa, Mgr. Čaputovú, prezidentku Slovenskej republiky. Čo by bolo teoreticky v poriadku, pani Čaputová má nárok [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1829612x
Priemerná čítanosť článkov: 5682x

Autor blogu