Založ si blog

Ako si pán Dírer myslel, že moderuje

Už aby bolo po voľbách… Že prečo? Pretože tie predvolebné drísty sa už nedajú počúvať. Dnes k nim výraznou mierou prispel (teoreticky) špičkový redaktor TA3 pán Dírer v pravidelnej, jemu zverenej relácii V politike.

V prvej časti hostil prominentného hosťa, Mgr. Čaputovú, prezidentku Slovenskej republiky. Čo by bolo teoreticky v poriadku, pani Čaputová má nárok vyjadriť svoje názory a postoje samostatne, bez prítomnosti oponenta. Moderátor by však mal byť i v takomto prípade dôstojným partnerom a nepchať sa prominentovi o dušu spasenú do pr…iazne. Hlavne v takom prípade nie, keď ide o reláciu pripravovanú s dostatočným dvojdňovým predstihom, u ktorej teda existuje nie nepodstatná možnosť upravovať ju zásahmi strihača. Otázky síce mohli pôsobiť akože ostrejším dojmom (čo je dojem automaticky vznikajúci pri otázkach na  súčasnú situáciu našej spoločnosti), lenže odpovede na ne boli ponechávané bez komentára a bez serióznej konfrontácie s realitou.

V druhej časti relácie – hosťami boli páni Majerský a Kaliňák – sa však tón i naladenie pána Dírera výrazne zmenili. Odpustil si síce svoj zvyčajný sebastredný príhovor, no nahradil ho desaťminútovou diskusiou s predsedom KDH o jeho vyjadrení, ktorým vraj označil ľudí LGBTI+ za pliagu. A vďaka pripomienke pána Kaliňáka sa úvodná pliaga natiahla o ďalších 5 minút… Korunoval to všetko tričkom s dúhovým nápisom PLIAGA, ktoré pánu Majerskému venoval.  Asi mu bolo jedno, že moderátor má diskusiu MODEROVAŤ, nie prezentovať v nej svoje postoje.

Nejdem zachádzať do detailov, no vo veľmi podobnom duchu prebiehal i zvyšok diskusie. Pán Dírer ju veľmi úspešne rozbíjal na dlhé bloky, v ktorých sa odvíjali jeho duely či už so spomenutým Majerským, alebo Kaliňákom. A aj keď bol ubitý argumentami, tak si nedokázal odpustiť skok do reči typu „len pre upresnenie“… Koniec-koncov, môžete sa o tom presvedčiť aj na vlastné oči a uši.

Relácia bola vysielaná s titulkom Boj o voliča. Podľa obsahu však išlo o boj Dírera s divákovou trpezlivosťou a s jeho znechutením. O boj víťazný, lebo asi len málokto to zniesol trpezlivo a bez pripomienok. Gratulujem vedeniu televízie TA3 k výberu moderátorov relácií s vysokou sledovanosťou. Ale možno by aj napriek gratulácii mali radšej využívať ľudí, ktorých by mohli vymeniť aj bez rizika, že budú obviňovaní z diskriminácie menšín.

P.S. Pokiaľ pán Majerský nemá záujem o tričko, ktorým ho pán Dírer obšťastnil, tak ja ho rád príjmem. A ubezpečujem ho, že neskončí schované v skrini.

O osudoch Hlúpeho Jana (based on true story? )

28.09.2023

Je pred nami klasický rozprávkový sujet – do kráľovstva za siedmymi terénnymi vlnami a siedmymi vodstvami sa nasáčkoval drak. Tvor so špeciálnymi gastronomickými chúťkami, extrémne rád konzumujúci princezné. S horčicou a kečupom, ale to je neoverená informácia. No a keď už sa teda do toho nami pertraktovaného kráľovstva nasťahoval, tak samozrejme túžil ochutnať [...]

O babkách demokratkách

21.09.2023

Dnes som zhodou náhod natrafil až na tri komentáre v diskusiách, ktoré sa odvolávali na babky-demokratky. Možno všetci nevedia o čo ide, tak ponúkam krátke vysvetlenie: takzvaná babky-demokratky-power bola početná skupina starších voličiek, ktoré predovšetkým v prvej polovici 90-tych rokov minulého storočia veľmi aktívne fandili Vladimírovi Mečiarovi. Poznávacím [...]

Ako vybabrať s psychicky chorým provokatérom

13.09.2023

Vraj sa na Slovensku môže stať taká nepravdepodobná udalosť, že psychicky chorý jedinec vylezie s nadrozmernou dopravnou obludou na chodník, naplno spustí megafóny na onej oblude inštalované a hlasným vreskom bude obťažovať účastníkov nejakého stretnutia. Neverím! Ale ak by sa podobná nepravdepodobná udalosť naozaj stala, tak je vysoko pravdepodobné, že onen psychicky [...]

fico, smer

Nemecká poslankyňa pochádzajúca zo Slovenska: Návrat Fica môže urobiť ďalšie trhliny medzi spojencami

02.10.2023 06:40

Návrat Roberta Fica k moci bude mať dopady aj mimo Slovenska, uviedla nemecká poslankyňa Renáta Altová, ktorá pochádza zo Slovenska.

Rusko, raketomet, Ukrajina, vojna na Ukrajine, raketa

ONLINE: Charkov chce vybudovať prvú podzemnú školu na Ukrajine

02.10.2023 06:15

Pre nebezpečenstvo útokov ruských rakiet a dronov sa pravidelne prezenčne učí na Ukrajine len tretina detí.

Robert Fico, Vladimir Putin, Putin, Fico,

Rusi si nie sú istí, či vládu zostaví Fico. Slovensko by chceli mať neutrálne

02.10.2023 06:00

V Moskve zavládla spokojnosť s výsledkami slovenských parlamentných volieb. Radosť sa však mieša s obavami. Zaznievajú hlasy, že sny o proruskej vláde v Bratislave môžu byť predčasné.

Voľby 2023, PS, Šimečka,

Politológ: Smer povysával Republiku, PS nepresvedčilo vidiek a Matovič bodoval u Rómov. Dankovi rastie konkurencia

02.10.2023 06:00

SNS sa stalo výťahom pre hviezdy dezinfoscény, ale aj pronárodne či prorusky orientované osobnosti. Aká koalícia je podľa politológa najreálnejšia?

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1829631x
Priemerná čítanosť článkov: 5682x

Autor blogu