Založ si blog

Matovič, nový predseda Slovenska

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou.

Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi nepodarí, veď nemecká nacistická strana mala vraj okolo 25 miliónov verných stranníkov. Slovenských 5,5 milióna členov strany však môže byť prvým krokom expanzie za hranice našej domoviny. Vlastne – je to ešte naša domovina, keď je už Matovičova?

Dosť bolo srandy. Matovič je naozaj všetkého schopný, provokácia patrí medzi jeho silné zbrane a v tomto prípade nejde o nič iné. Názov krajiny použitý pre pomenovanie politickej strany je v prvom rade arogantná nehorázna drzosť, Židia majú pre ňu pomenovanie chucpe. Podľa môjho skromného laického názoru to však neobstojí ani po právnej stránke. Spomeňme si čo všetko sa dialo pri vstupných rokovaniach Macedónska do EU – Gréci protestovali tak hlasno, že Macedónsko muselo zmeniť pomenovanie svojej republiky na Severné Macedónsko. Čo by sa asi dialo, keby si nejaká (napríklad) maďarská politická strana privlastnila tiež meno Slovensko? Vieme si predstaviť diplomatickú búrku, ktorú by to vyvolalo? No zatiaľ sa zdá, že ak si niekto ukradne Slovensko u nás doma, tak sa deje veľké …. nič.

Tento Matovičov skutok pohoršil veľa ľudí, dovolím si tvrdiť, že všetkých okrem oddaných veriacich jeho sekty. Tiež verím, že ministerstvo vnútra napraví neuvážený čin onoho ľahostajného úradníka, ktorý Matovičovi buchol pečiatku na lajstro o premenovaní jeho ansámblu.

Verím však, bohužiaľ, že taká náprava by Matoviča len potešila. Spomenul som, že je veľmajstrom provokácie – a pri tejto je nutné povedať, že sa skončí úspechom. Ide len o jediné – zotrvať pred kamerami. A to mu „provokácia Slovensko“ zaručuje bez ohľadu na jej konečný výsledok.

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

18.11.2023

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421. Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. [...]

Ako by chcel Ódor konsolidovať

05.10.2023

Pán Ódor predviedol, že je iniciatívny. Teda iniciatívny úradnícky premiér v demisii. Navrhol hneď dva rozpočty na budúci rok – jeden rozprávkovo vyrovnaný, aby sa nepovedalo, že nectí zákon, ktorý mu to káže. No a druhý akože reálny, ktorého realita sa ukáže hneď po tom, čo začne úradovať neúradnícka vláda. Okrem toho iniciatívne navrhol aj svoj názor na [...]

polícia, policajná páska

V byte našli telo mŕtvej ženy, mohlo ísť o násilný skutok

05.12.2023 16:49

V byte sa v čase oznámenia nachádzal 30-ročný syn nebohej ženy.

hnutie slovensko

Hnutie Slovensko sa vo veci rušenia ÚŠP a ŠTS obracia na európske orgány

05.12.2023 16:38

Hlavnú európsku prokurátorku aj eurokomisára pre spravodlivosť pozvali na Slovensko, aby sa stretli s opozíciou, ale aj s mimovládnymi organizáciami a zástupcami odbornej verejnosti.

Izraelskí vojaci / Armáda / Tank /

Nastala druhá fáza izraelskej ofenzívy. Armáda vedie najťažšie boje od začiatku útoku

05.12.2023 16:22, aktualizované: 16:32

Izraelská armáda je v centre Chán Júnisu na juhu Gazy. Vojaci tam vedú najťažšie boje od začiatku pozemnej ofenzívy.

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1851686x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu