Založ si blog

Svieža numerologická analýza jedného politického subjektu

Máme na Slovensku nejednu politoligicky analyzovateľnú entitu, no iba jediná si zaslúži analýzu numerologickú. Ide o subjekt označený číslom 00421.

Človek neznalý veci by si povedal, že takáto analýza dospeje len k výsledku, ktorý už dávnejšie zadefinovala skupina Slobodná Európa vo svojej notoricky známej piesni. Lebo je to telefonická predvoľba takzvanej Tejtokrajiny. Chyba lávky! Toto číslo si len toť nedávno privlastnil spomenutý a nemenovaný politický subjekt. Krátka, no zato intenzívna numerologická analýza nás presvedčí, že toto číslo mu nieleže svedčí, ale priam dokonalo ho vystihuje.

Začnime od konca, od čísla 1. Že prečo? Pretože jednotka onoho politického subjektu sa zvykne radiť na koniec. Všetko raz končí – a on musí byť pri tom. Aj láska vraj prechádza žalúdkom, no o jej podobe na konci, po prechode celým tráviacim traktom, sa veľa nehovorí.

Poďme ďalej, číslo 2. Dve predposledné osobnosti, šéf poslaneckého klubu 00421 a šéfka jeho koaličného partnera. Extrémne snaživí jedinci pokúšajúci sa dosiahnuť úroveň čísla 1 – ale darmo, jednotka je len jedna. A popri hube plnej arogancie a demagógie treba na post najvyšší aj dávku vrodeného chochmesu, ktorý dvojka ani v hypermarkete nekúpi, ani vo fóliovníku nevypestuje.

Číslo 4. Predstavuje pôvodný počet členov subjektu 00421. Nie je stále jasné, či kmeňový stav subjektu od jeho počiatku dajako podrástol. Ale aj keby – je tu stále spomienkový optimizmus na časy šplhania sa vo štvorici do parlamentu parazitickým spôsobom na chrbte iného politologického subjektu. Ten druhý subjekt dnes roní krvavé slzy, že sa parazitov včas nezbavil. Len tak pre zaujímavosť, štyria sú aj biblickí jazdci Apokalypsy – Mor (Covid), Hlad (Chudoba), Vojna (Ukrajina) a Smrť, jazdec na svetlej kobyle (späť ku Covidu).

Dvojčíslie 00. Členská základňa subjektu 00421. Okrem analógie so zariadením pre ľudský organizmus užitočným, ba až nevyhnutným, je to masa planktónu potrebná pre zadosťučinenie zákonným požiadavkám parlamentných volieb. Cudzokrajnými slovami stuffing, alebo Kanonenfutter. V rulete dvojitá nula znamená, že bankár berie všetko, v prípade 00421 nuly vždy len nulami zostanú. Obe skutočnosti sú však pre 00421 príznačné.

Numerológiu mnohí pokladajú za pavedu. Naša svieža a svižná analýza však nedokázala iba to, čo spomenutá pieseň skupiny Slobodná Európa. V prípade subjektu 00421 sa osvedčila a preukázala svoju analytickú silu a životaschopnosť.

P.S. Ak by sa snáď niekto domnieval, že blog pripomína stranu OĽaNO, jej členov a koaličných partnerov, či jej privlastnenie si názvu Slovensko, tak je to jeho názor a ja mu ho neupieram.

Pár slov o rodičovskom dôchodku

26.11.2023

Diskusií o trinástom dôchodku a zmenách rodičovského dôchodku, ktoré s ním veľmi úzko súvisia, sú plné médiá. A ako to už u médií býva zvykom, drvivá väčšina diskusií sa hýbe v negatívnom kontexte. Veď prečo by mali pochválliť niečo, čo pochádza z dielne aktuálnej vládnej koalície? Rodičovský dôchodok, alebo rodičovský bonus, je zakotvený v Ústave SR, [...]

Matovič, nový predseda Slovenska

26.10.2023

Čo sa to stalo? Zo dňa na deň sa Slovensko ocitlo v Matovičovej eseróčke. A stačilo tak málo – požiadať nejakého indiferentného úradníka o zmenu mena útvaru, ktorý vraj je politickou stranou. Zo dňa na deň sa Matovič stal samozvaným predsedom Slovenska. Nie je to tak dávno, čo túžil prekonať niekdajšiu NSDAP v počte členov. V slovenských pomeroch sa mu to asi [...]

Ako by chcel Ódor konsolidovať

05.10.2023

Pán Ódor predviedol, že je iniciatívny. Teda iniciatívny úradnícky premiér v demisii. Navrhol hneď dva rozpočty na budúci rok – jeden rozprávkovo vyrovnaný, aby sa nepovedalo, že nectí zákon, ktorý mu to káže. No a druhý akože reálny, ktorého realita sa ukáže hneď po tom, čo začne úradovať neúradnícka vláda. Okrem toho iniciatívne navrhol aj svoj názor na [...]

Hnutie Slovensko sa vo veci rušenia ÚŠP a ŠTS obracia na európske orgány

05.12.2023 16:38

Hlavnú európsku prokurátorku aj eurokomisára pre spravodlivosť pozvali na Slovensko, aby sa stretli s opozíciou, ale aj s mimovládnymi organizáciami a zástupcami odbornej verejnosti.

Izraelskí vojaci / Armáda / Tank /

Nastala druhá fáza izraelskej ofenzívy. Armáda vedie najťažšie boje od začiatku útoku

05.12.2023 16:22, aktualizované: 16:32

Izraelská armáda je v centre Chán Júnisu na juhu Gazy. Vojaci tam vedú najťažšie boje od začiatku pozemnej ofenzívy.

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 327
Celková čítanosť: 1851678x
Priemerná čítanosť článkov: 5663x

Autor blogu