Ako EU upchala peňazovod na Ukrajinu

Zaujímavá správa: EU zmrazila všetku finančnú pomoc UKrajine. A Zelenského finančné suchoty potrvajú až dovtedy, kým Verchovna rada (ergo parlament) neobnoví činnosť protikorupčných organizácií NABU a tamojšej špeciálnej prokuratúry.

Nie že by ma zastavenie pomoci Ukrajine nejako zvlášť vyrušovalo, nedajbože vzrušovalo. Aspoň to zabíjanie skončí o pár dní skôr s menším počtom mŕtvych na oboch stranách frontu. A nevzrušuje ma ani miera korupcie na Ukrajine. Tá tam bola odjakživa a bude tam dovtedy, kým bude Ukrajina Ukrajinou, bez ohľadu na počet antikorupčných organizácií a antikorupčníkov v nich zamestnaných. Do tretice ma vôbec netrápi ani úroveň zákonov o rušení tých antikorupčných organizácií, je to vec ukrajinského parlamentu, lepšie povedané jeho lokajského postoja voči prezidentovi s exspirovaným dátumom spotreby.

Napriek spomenutým skutočnostiam ma trápi čosi iné. To, že si dakto zvonka drzo dovolí rozkázať zmenu zákona. Bez ohľadu na suverenitu štátu si vydieračsky dupne: toto okamžite zmeníte, lebo inak uvidíte, že neuvidíte. Teda žiadne prachy neuvidíte… A dovolí si to EU voči štátu, ktorý má k členstvu v EU ešte ďalej, ako k federácii s Novým Zélandom.

Oprávnene sa teda pýtam: ak si čosi také EU dovolí voči tretím krajinám, tak čo všetko si môže dovoliť voči členom svojho úžasného ansámblu?

Fico v Moskve, Fico v Kyjeve

02.05.2026

Oj, ako sa len nabudili progresívci! Dôvodom bol čerstvý Ficov telefonát so Zelenským a oznámenie o ich budúcom stretnutí v Jerevane a v Kyjeve. A o čom bolo inteligentné skučanie agresívnych progresívcov? Vraj je Fico zbabelec a po strate spojenca Orbána ide do Kyjeva kolenačky. Niežetak, milí naivní šimečkoidi, matovičoidi, gröhlingoidi, prípadne naďoidi. Nič ste [...]

Zabásli básnika

30.04.2026

Odkážte grófovi, že na horách ohne horia, lúčil sa básnik so súdom keď zistil, že bude v base Leopoldovskej jedenadvadsť rokov perie párať a papierové sáčky lepiť. Nuž, tak to chodí, keď streľbou do ľudí poet supluje poéziu. Pri svojej poetickej rozlúčke so slobodou však najvyšším súdom odobrený terorista pozabudol na tvrdé historické fakty. Na horách ohne [...]

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súpútnička pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

SR Višňové tunel otvorenie doprava ZAX

Na diaľnici D1 pred tunelom Žilina sa zrazili tri autá

01.06.2026 09:23

Nehoda sa stala na 197. kilometri v smere jazdy z Bratislavy do Martina.

taraba

Poslanci neboli uznášaniaschopní pri pokuse začať odvolávanie Tarabu

01.06.2026 09:15, aktualizované: 09:43

V rokovacej sále sa ako prítomných prezentovalo len 62 poslancov.

Michal Šimečka a Robert Fico

Fico by voľby vyhral, ale kabinet by nezložil. Vládnuť by mohol len päťblok, ukazuje prieskum

01.06.2026 09:15

Situácia na politickej scéne zostáva mimoriadne vyrovnaná.

ruský tanker, francúzske námorníctvo

VIDEO: Tvrdý zásah proti Putinovej rope: Macron sa pochválil zadržaným ruským tankerom

01.06.2026 09:05, aktualizované: 09:43

Tanker Tagor zadržali v nedeľu ráno v medzinárodných vodách za pomoci Británie a ďalších partnerských krajín.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 2170469x
Priemerná čítanosť článkov: 5413x

Autor blogu