Protest Asociácie prostitútok a prostitútov Slovenska

Asociácia prostitútok a prostitútov Slovenska (ďalej AP&PS) sa dôrazne ohradzuje voči odsúdeniahodnému výroku, ktorý včera zaznel z úst predsedu vlády SR – voči označeniu časti slovenských mediálnych tvorcov za prostitútky.

Pán premiér, my, prostitútky a prostitúti slovenskí, vykonávame profesiu, ktorá je označovaná za najstaršiu. Na chlieb svoj každodenný si zarábame tvrdou robotou v páľave slnka, v mraze, v daždi, piatok-sviatok. Prácou svojich rúk a iných častí tela sa snažíme naplniť nekompromisný zákon ponuky a dopytu a uspokojiť všetky, aj tie najnáročnejšie individuálne požiadavky svojich klientov. Pred svojimi klientmi sme úplne otvorení, nič pred nimi neskrývame. A za svoju záslužnú činnosť sme odmeňovaní nie celkom tak, ako by nám náležalo – no nikdy sme sa nesťažovali, zákony trhu rešpektujeme a plne sa im podriaďujeme.

Kladieme preto otázku, na ktorú odpoveď ani neočakávame: naozaj je naša drina porovnateľné s výkonom časti žurnalistickej obce?

Pán premiér, neoznačujeme váš výrok za politicky nekorektný, aj keď nespomína popri prostitútkach aj prostitútov. Nežiadame od vás ospravedlnenie zaň. Z jedného jediného dôvodu: menom nášho starobylého povolania bývajú označovaní i jedinci, ktorých morálne vlastnosti nezodpovedajú všeobecným požiadavkám kladeným na charakter člena spoločnosti. I to rešpektujeme, hoci sa tým cítime byť dotknutí. Jednu okolnosť by sme si však v tejto súvislosti dovolili zdôrazniť – ak niekedy v budúcnosti znovu použijete adjektíva tohto typu, zvýraznite, prosím, charakterovú črtu, ktorú nimi predovšetkým kritizujete.

Za porozumenie vám ďakuje

AP&PS – Asociácia prostitútok a prostitútov Slovenska, zisková organizácia

Fico v Moskve, Fico v Kyjeve

02.05.2026

Oj, ako sa len nabudili progresívci! Dôvodom bol čerstvý Ficov telefonát so Zelenským a oznámenie o ich budúcom stretnutí v Jerevane a v Kyjeve. A o čom bolo inteligentné skučanie agresívnych progresívcov? Vraj je Fico zbabelec a po strate spojenca Orbána ide do Kyjeva kolenačky. Niežetak, milí naivní šimečkoidi, matovičoidi, gröhlingoidi, prípadne naďoidi. Nič ste [...]

Zabásli básnika

30.04.2026

Odkážte grófovi, že na horách ohne horia, lúčil sa básnik so súdom keď zistil, že bude v base Leopoldovskej jedenadvadsť rokov perie párať a papierové sáčky lepiť. Nuž, tak to chodí, keď streľbou do ľudí poet supluje poéziu. Pri svojej poetickej rozlúčke so slobodou však najvyšším súdom odobrený terorista pozabudol na tvrdé historické fakty. Na horách ohne [...]

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súpútnička pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

Marian Kočner, Peter Pecha a Jana Šlachtová

V kauze Donovaly a Báč Jana Šlachtová vyhlásila, že práva na obhajobu sa nevzdala

02.06.2026 11:53

Šlachtová ešte vlani urobila vyhlásenie o vine, takže v jej prípade sa vykonáva dokazovanie iba čo do výšky trestu.

SR Bratislava TK Šaško liek zdravotníctvo BAX

Kritizovaná reforma liekov je v parlamente. Už ju podporuje aj ombudsman

02.06.2026 11:53

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský oslovil poslancov NR SR, aby zachovali kompromisný a vyvážený text novely zákona o úhrade liekov v prospech pacienta.

Maďarsko SR Pellegrini prezident návšteva

Sulyok odmieta uvoľniť prezidentské kreslo: Demokracia a právny štát nemôžu fungovať pod tlakom vyhrážok

02.06.2026 11:40

Po uplynutí ultimáta a spoločnom stretnutí s prezidentom Sulyokom premiér vyhlásil, že bezodkladne začne konanie smerujúce k odvolaniu hlavy štátu.

Čilistov, Šamorín, Motorky, Hells Angels

Namiesto výfuku lešenárska rúra. Tatry vyhlasujú vojnu hlučným motorkárom

02.06.2026 11:23

Primátor podotkol, že motorky môžu mať maximálnu hladinu hluku od výroby 95 decibelov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 2170968x
Priemerná čítanosť článkov: 5414x

Autor blogu