Metále IV. triedy

Pán prezident udelil metále a rády. Nie, nechcem sa zapájať do diskusie o tom, či niekomu mal udeliť, nemal udeliť, prípadne mohol udeliť a neudelil. Aj keď považujem jeho výber za čudný, z tejto stránky ho komentovať nebudem.

Možno je to zvláštne, no budem kritizovať premiéra. Nie za to, že sa ozval a vyjadril pohoršenie nad faktom, že metále pri príležitosti vzniku štátu vyfasovali nezúčastnení – ten starý fúzatý vtip o poslednej fáze revolúcií sa zasa raz ukázal ako ohromná múdrosť. Chcem Fica pokritizovať za to, že on, socdemokrat, ani slovkom nespomenul tých, ktorí by si pozlátené železo na hruď zaslúžili najviac. Obyčajných pracujúcich ľudí, ktorí vytvárajú hodnoty, vďaka ktorým tento štát prežíva, z daní ktorých žije. A je úplne jedno, či je tým pracujúcim robotník, podnikateľ, družstevník alebo živnostník.

Aby som úplne nekrivdil – niekoľko ľudí práce vyznamenaných bolo. Pár lekárov, jeden vedec, jeden technik. Zvyšok tvorili politici, novinári, umelci a ochranári. Čo by títo vyznamenanci jedli, keby kŕmiči z družstva ráno o piatej kravy nenakŕmili a hnoj spod nich nevykydali? Čím by si svietili a čím by sa hriali, keby nočné zmeny v elektrárňach a plynárňach odsabotovali svoju robotu? V čom by sa topili, keby smetiari začali štrajkovať?

Priznávam, že dakedy dávno som si robil srandu z vyznamenaní, ktoré sa za socíku udeľovali, konkrétne z Hrdinov práce. Priznávam i to, že už ma tie srandizmy dávno prešli.

Haciendy a poslanecké prieskumy

13.06.2025

Včera večer nám TA3 priniesla zaujímavý duel v pravidelnej relácii Král na ťahu. Stretli sa v ňom dvojice zo Smeru – SSD minister Richard Takáč a podpredseda NR SR Tibor Gašpar s poslancami PS Zuzanou Mesterovou a Jánom Hargašom. Nechem pitvať celú reláciu, prípadne výkon moderátora. Sústredím sa na tému, ktorá je z hľadiska celonárodného záujmu úplne [...]

Každodenné haiku XXXVI

06.06.2025

Rozkvitli lipy. Aj nevidomý to vie, krásne voňajú Foto: autor blogu © spozabukakuk

Hystéria menom „TRANSAKČNÁ DAŇ“

14.04.2025

Dopadlo na nás nešťastie, tragédia, priam hrôza. Meno jej je transakčná daň! Nuž, všetky uvedené prívlastky zaznievajú predovšetkým z úst opozičných politikov, občas im prikyvuje aj kde-kto z koalície. Áno, nie je to vec príjemná – rovnako, ako každá iná daň. Mne osobne tiež nie je veľmi po chuti, nazývam ju „daňou za právo míňať vlastné [...]

grécko, požiar, kréta

Požiar na Kréte si vyžiadal evakuácie obyvateľov i turistov

03.07.2025 06:56

Grécki hasiči okrem toho bojujú aj s ďalšími požiarmi na ostrove Kythira aj polostrove Chalkidiki.

ostrov, Bali, Indonézia, exotika, dovolenka, pláž, more, cestovanie, plavky, jaskyňa

Pri indonézskom ostrove Bali sa potopila loď s 65 ľuďmi na palube, hlásia mŕtvych aj nezvestných

03.07.2025 06:37

Bezprostredne nebolo zrejmé, či trajektom cestovali aj cudzinci.

vojaci Ukrajina

Kde stúpi noha ruského vojaka... Pripravuje sa Putin na nekonečnú vojnu?

03.07.2025 06:00

Nakoľko Kyjev venuje pozornosť postoju vlády Roberta Fica, ktorá momentálne blokuje 18. balík sankcií Európskej únie proti Rusku?

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 2032017x
Priemerná čítanosť článkov: 5333x

Autor blogu