Založ si blog

Žerie Matovičov volič seno?

Dnes na obed vystúpil pán poslanec Matovič so „zásadným vyhlásením“. Vraj o eurovoľbách…

V čom to jeho vyhlásenie spočívalo? Nuž, v tom, že na základe akejsi zmeny názoru na politiku USA a bezpečnostnú politiku EU sa vraj zásadne spreneveril zneniu programu „strany“ OĽaNO a preto si potrebuje overiť dôveru v svoju osobu zo strany voličov. A že v prípade svojho úspechu vo voľbách mandát poslanca europarlamentu neprevezme, odovzdá ho ďalšiemu zo súpisky kandidátov OĽaNO.

To sa na prvý pohľad zdá byť neuveriteľne ušľachtilý počin. Hlavne pre tých, ktorí by nepoznali takticko-strategické postupy tohto ušľachtilého jedinca (ktorý si, mimochodom, ani v tejto besede neodpustil fekálny slovník).  O čo tu ide?

Jednoduché vysvetlenie: OĽaNO túži mať europoslanca. Pokiaľ budú nominované menej známe tváre, tak celkom vážne hrozí, že poslanec veru nebude. A najznámejšie tváre už obdržali nejaké tie trafiky na župných úradoch a pre eurovoľby tým činom nie sú použiteľné. Pán poslanec Matovič sa teda hrdinsky obetoval a rozhodol sa vlastným xichtom zabezpečiť pre spolustranníkov teplý poslanecký flek.

Matovič to má pekne zrátané. Jeho základným predpokladom je, že volič OĽaNO je trotl, žerie seno a fakt, že hlasovaním za Matoviča volí mačku vo vreci, ho pri jeho intelektuálnej úrovni ani len nenapadne.

Milý volič Igora Matoviča! Naozaj ti nechcem radiť koho máš voliť. Ak chceš voliť Matoviča, tak si ho pokojne voľ. Ale čo myslíš, nebolo by od šéfa partaje, tvojmu srdcu milej, korektnejšie na celú voľbu sa vykašľať a tebe iba odporučiť koho pokladá za najvhodnejšieho kandidáta? Takto ťa postavil do pozície voliča strany ako celku, bez akejkoľvek možnosti vybrať si konkrétne meno. Do pozície voliča, ktorý zahlasuje za človeka, za ktorého by možno v živote nehlasova. Presne do pozície tvora, za akého ťa Matovič pokladá, za konzumenta dehydrovanej celulózy, za trotla z bezduchej masy ultras Spasiteľa Trnavského.

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726033x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu