Založ si blog

Prezidentské voľby ako reklama na nízkotučný jogurt

Nemá nič proti nízkotučným jogurtom. Ak sa však marketingové postupy využívané pre uvádzanie nového výrobku tohto typu používajú pri voľbe prvého občana štátu, tak tu čosi zapácha.

Prvé kolo prezidentských volieb sme absolvovali. Osoby, ktoré sa prebojovali do finále, sa dali pomerne slušne predpovedať, predvolebné prieskumy v tomto smere fungovali. Pomerne prekvapujúce je však vysoký počet hlasov pre prezidentskú kandidátku. Alebo to prekvapenie nie je?

Skúsme podumať: na jednej strane diplomat, odborník, dlhoročný zástupca Slovenska v špičke európskych štruktúr. Do prezidentských volieb mu nikto nikdy nič verejne nevytýkal. Proti nemu stojí pre väčšinu spoločnosti osoba neznáma. Nepopísaný list papiera. Jej hlavnou zásluhou je, že odpad z Pezinka sa už neukladá v Pezinku, ale je ním obšťastnená obec Dubová. Neviem ako vám, no z môjho pohľadu by voľba mala byť jasná. Lenže…

Logika bokom, veď tu máme marketing. Koho si do parády vezmú odborníci na popularitu a médiá, ten to má vyhraté. Teda ak si ho vezmú do parády v tom pozitívnom (pre neho) slova zmysle. Funguje to i pri negatívnom postoji týchto výrobcov tvárí, keď si na niekoho zasadnú, tak si chudáčik môže chystať imaginárnu rakvu.

Hovorí sa, že múdry sa učí na cudzích chybách. Ako by sme nazvali toho, kto sa nedokáže poučiť ani z chýb vlastných? Naozaj sme už úplne otupeli a nevidíme ako brutálne nami manipulujú?

Raz sme už nepopísaný list papiera volili a zvolili. Bol to však papier vhodný na niečo úplne iné ako na písanie…

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726090x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu