Založ si blog

Prezidentské voľby ako reklama na nízkotučný jogurt

Nemám nič proti nízkotučným jogurtom. Ak sa však marketingové postupy využívané pre uvádzanie nového výrobku tohto typu používajú pri voľbe prvého občana štátu, tak tu čosi zapácha.

Prvé kolo prezidentských volieb sme absolvovali. Osoby, ktoré sa prebojovali do finále, sa dali pomerne slušne predpovedať, predvolebné prieskumy v tomto smere fungovali. Pomerne prekvapujúci je však vysoký počet hlasov pre prezidentskú kandidátku. Alebo to prekvapenie nie je?

Skúsme podumať: na jednej strane diplomat, odborník, dlhoročný zástupca Slovenska v špičke európskych štruktúr. Do prezidentských volieb mu nikto nikdy nič verejne nevytýkal. Proti nemu stojí pre väčšinu spoločnosti osoba neznáma. Nepopísaný list papiera. Jej hlavnou zásluhou je, že odpad z Pezinka sa už neukladá v Pezinku, ale je ním obšťastnená obec Dubová. Neviem ako vám, no z môjho pohľadu by voľba mala byť jasná. Lenže…

Logika bokom, veď tu máme marketing. Koho si do parády vezmú odborníci na popularitu a médiá, ten to má vyhraté. Teda ak si ho vezmú do parády v tom pozitívnom (pre neho) slova zmysle. Funguje to i pri negatívnom postoji týchto výrobcov tvárí, keď si na niekoho zasadnú, tak si chudáčik môže chystať imaginárnu rakvu.

Hovorí sa, že múdry sa učí na cudzích chybách. Ako by sme nazvali toho, kto sa nedokáže poučiť ani z chýb vlastných? Naozaj sme už úplne otupeli a nevidíme ako brutálne nami manipulujú?

Raz sme už nepopísaný list papiera volili a zvolili. Bol to však papier vhodný na niečo úplne iné ako na písanie…

Rôzne čísla, napríklad 363

10.02.2023

Hneď z kraja to napíšem, aby nedošlo k omylu: pod číslom 363 mám na mysli tisíckrát omieľaný §363 Trestného poriadku. Tento paragraf sa stal nástrojom vojny medzi koalíciou a opozíciou. Hlavne v súvislosti so snahou dostať za mreže toľko smerákov, hlasákov a kotlebovcov koľko sa len dá. Medzi dvomi mlynskými kameňmi sa v tejto vojne ocitol generálny prokurátor Maroš [...]

O hanebnom referende

22.01.2023

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov. No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie [...]

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

Americké drony lietajú ďalej od Krymu, nechcú 'príliš provokovať' Rusov

29.03.2023 08:00

Americké prieskumné bezpilotné lietadlá začali po nedávnom incidente ruskej stíhačky a amerického dronu lietať ďalej od ukrajinského polostrova Krym.

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarne Podbrezová

Soták o problémoch v zdravotníctve: Naťahuje sa to ako 'sopeľ na rukáve'

29.03.2023 06:23

Takmer 30-tisíc Horehroncov podpísalo petíciu za zachovanie breznianskej nemocnice a za jej zaradenie do vyššej úrovne. Situáciu kritizuje aj Vladimír Soták.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 1714642x
Priemerná čítanosť článkov: 5496x

Autor blogu