Založ si blog

Prezidentské voľby ako reklama na nízkotučný jogurt

Nemá nič proti nízkotučným jogurtom. Ak sa však marketingové postupy využívané pre uvádzanie nového výrobku tohto typu používajú pri voľbe prvého občana štátu, tak tu čosi zapácha.

Prvé kolo prezidentských volieb sme absolvovali. Osoby, ktoré sa prebojovali do finále, sa dali pomerne slušne predpovedať, predvolebné prieskumy v tomto smere fungovali. Pomerne prekvapujúce je však vysoký počet hlasov pre prezidentskú kandidátku. Alebo to prekvapenie nie je?

Skúsme podumať: na jednej strane diplomat, odborník, dlhoročný zástupca Slovenska v špičke európskych štruktúr. Do prezidentských volieb mu nikto nikdy nič verejne nevytýkal. Proti nemu stojí pre väčšinu spoločnosti osoba neznáma. Nepopísaný list papiera. Jej hlavnou zásluhou je, že odpad z Pezinka sa už neukladá v Pezinku, ale je ním obšťastnená obec Dubová. Neviem ako vám, no z môjho pohľadu by voľba mala byť jasná. Lenže…

Logika bokom, veď tu máme marketing. Koho si do parády vezmú odborníci na popularitu a médiá, ten to má vyhraté. Teda ak si ho vezmú do parády v tom pozitívnom (pre neho) slova zmysle. Funguje to i pri negatívnom postoji týchto výrobcov tvárí, keď si na niekoho zasadnú, tak si chudáčik môže chystať imaginárnu rakvu.

Hovorí sa, že múdry sa učí na cudzích chybách. Ako by sme nazvali toho, kto sa nedokáže poučiť ani z chýb vlastných? Naozaj sme už úplne otupeli a nevidíme ako brutálne nami manipulujú?

Raz sme už nepopísaný list papiera volili a zvolili. Bol to však papier vhodný na niečo úplne iné ako na písanie…

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647161x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu